Gorące tematy
Czy maksymalna stawka podatku VAT zostanie ponownie przywrócona z 23%na 22%?
Wyniki sondażu: sondaż 109 głosów
6%

Tak w 2014 r., bo tak obiecał Minister Finansów Jacek Rostowski

6 głosów
77%

Nie, bo Jacek Rostowski kłamał i dziura budżetowa jest zbyt duża

84 głosów
17%

Nie mam zdania, bo fiskus i tak zabierze te pieniądze w formie innego podatku

19 głosów
Kalendarz podatnika
Na co przeznaczamy Twój 1%: szkolenia dla nauczycieli w...
Fundacja Rosa
Fundacja Rosa

Na co przeznaczamy Twój 1%: szkolenia dla nauczycieli w ramach kampanii Rakoobrona

Podziel się tym artykułem:   

Mimo rosnącej świadomości wciąż dużo osób – a zwłaszcza młodych ludzi – nie posiada właściwej wiedzy o profilaktyce i leczeniu nowotworów. Dlatego organizatorzy kampanii Rakoobrona prowadzą specjalne szkolenia dla nauczycieli, którzy będą mogli przekazywać informacje młodemu pokoleniu.

Spotkania obejmują tematykę poruszanych w kampanii nowotworów (czerniak, rak płuca i rak szyjki macicy). Każdy segment jest prowadzony przez jednego ze specjalistów medycyny, który przekazuje uczestnikom najważniejsze informacje o zapobieganiu i leczeniu nowotworów, a także pomaga zebrać argumenty, dzięki którym łatwiej jest przekonać młodzież do rezygnacji ze szkodliwych zwyczajów, np. palenia papierosów czy nadmiernego korzystania z solarium.  Taka dawka wiedzy jest bardzo przydatna pedagogom w każdym wieku i prowadzących zajęcia w różnych placówkach edukacyjnych.

 

Fundacja Rosa prowadzi program Rakoobrona, którego celem jest edukacja młodzieży w zakresie profilaktyki wspomnianych nowotworów. Opracowuje materiały dydaktyczne i organizuje zajęcia edukacyjne w szkołach, przekazując uczniom najważniejszą wiedzę związaną z tym nowotworem. Zachęca też do pamiętania o regularnych badaniach kontrolnych.

 

Działania podejmowane przez Fundację Rosa nie byłyby możliwe, gdyby nie wsparcie Polaków, przeznaczających 1% podatku na kampanię Rakoobrona.

Podziel się tym artykułem: