Gorące tematy
Czy przywrócenie odliczenia 50% kosztów uzyskania przychodu?
sondaż 50 głosów
14%

Jest sprawiedliwe, bo twórcy uzyskują niskie zarobki?

7 głosów
62%

Jest niesprawiedliwe w stosunku do pozostałych podatników?

31 głosów
24%

Powinno zostać rozszerzone o kolejne grupy zawodowe?

12 głosów

GŁOSUJ

Kalendarz podatnika
Zainteresuje cię także
Na co przeznaczamy Twój 1%: szkolenia dla nauczycieli w...
Fundacja Rosa
Fundacja Rosa

Na co przeznaczamy Twój 1%: szkolenia dla nauczycieli w ramach kampanii Rakoobrona

Podziel się tym artykułem:   

Mimo rosnącej świadomości wciąż dużo osób – a zwłaszcza młodych ludzi – nie posiada właściwej wiedzy o profilaktyce i leczeniu nowotworów. Dlatego organizatorzy kampanii Rakoobrona prowadzą specjalne szkolenia dla nauczycieli, którzy będą mogli przekazywać informacje młodemu pokoleniu.

Spotkania obejmują tematykę poruszanych w kampanii nowotworów (czerniak, rak płuca i rak szyjki macicy). Każdy segment jest prowadzony przez jednego ze specjalistów medycyny, który przekazuje uczestnikom najważniejsze informacje o zapobieganiu i leczeniu nowotworów, a także pomaga zebrać argumenty, dzięki którym łatwiej jest przekonać młodzież do rezygnacji ze szkodliwych zwyczajów, np. palenia papierosów czy nadmiernego korzystania z solarium.  Taka dawka wiedzy jest bardzo przydatna pedagogom w każdym wieku i prowadzących zajęcia w różnych placówkach edukacyjnych.

 

Fundacja Rosa prowadzi program Rakoobrona, którego celem jest edukacja młodzieży w zakresie profilaktyki wspomnianych nowotworów. Opracowuje materiały dydaktyczne i organizuje zajęcia edukacyjne w szkołach, przekazując uczniom najważniejszą wiedzę związaną z tym nowotworem. Zachęca też do pamiętania o regularnych badaniach kontrolnych.

 

Działania podejmowane przez Fundację Rosa nie byłyby możliwe, gdyby nie wsparcie Polaków, przeznaczających 1% podatku na kampanię Rakoobrona.

Podziel się tym artykułem: