Gorące tematy
Czy w przypadku złej obsługi ze strony urzędnika skarbówki złożysz na niego skargę?
Wyniki sondażu: sondaż 58 głosów
38%

Tak, skorzystam ze swojego prawa.

22 głosów
59%

Nie, bo i tak nie przyniesie to żadnego skutku.

34 głosów
3%

Nie wiem jak to zrobić.

2 głosów
Kalendarz podatnika

Formularze PIT

Na co przeznaczamy Twój 1%: słuchowisko dla dzieci
Fundacja Rosa

Na co przeznaczamy Twój 1%: słuchowisko dla dzieci

Edukacja dzieci jest niezwykle ważna – wyrabianie wśród nich nawyków prozdrowotnych zaprocentuje w ich dorosłym życiu. 

Fundacja Rosa w ramach projektu Lekki Tornister zaprosiła do współpracy znanych aktorów i nagrała słuchowisko „Lekki Tornister i Zielona Kropeczka”, które zwraca uwagę na problem zbyt ciężkich plecaków szkolnych. Produkcja bajki nie byłaby możliwa, gdyby nie wsparcie podatników, przekazujących na rzecz organizacji 1% podatku dochodowego. 

Głównym bohaterem słuchowiska jest Mikołajek, który codziennie dorzuca do tornistra niepotrzebne rzeczy i nosi torbę na jednym ramieniu. Wpływa to bardzo niekorzystnie na jego kręgosłup. Wiedzą o tym mieszkańcy plecaka, za wszelką cenę pragnący się z niego wydostać. Opracowują więc plan, umożliwiający im opuszczenie pułapki, w jakiej się znaleźli. Czy mama chłopca pomoże wydostać się sublokatorom, dowiedzą się uczniowie klas 0-III z placówek zgłoszonych do V edycji kampanii Lekki Tornister. Płyta CD ze słuchowiskiem wchodzi w skład pakietu bezpłatnych materiałów, wysyłanego do szkół podstawowych.

Swojego głosu postaciom użyczyli: Sonia Bohosiewicz, Magdalena Różczka, Anna Cieślak, Jarosław Boberek, Mateusz Ceran oraz Wiktor Zborowski. Bajkę wyreżyserowała Martyna Majewska, autorka wielu przedstawień teatralnych, m.in. BATORY_trans we Wrocławskim Teatrze Pantonimy.

To wspaniałe słuchowisko nie powstałoby bez pomocy podatników, którym należą się podziękowania za przekazanie 1% na edukację w zakresie profilaktyki wad postawy.

 

Loading Comments