Na co przeznaczamy Twój 1%: słuchowisko dla dzieci - Prosta strona podatków
Gorące tematy
Co spowoduje obniżenie wysokich kosztów funkcjonowania administracji publicznej?
Wyniki sondażu: sondaż 233 głosów
34%

Zmniejszenie liczby urzędników

79 głosów
1%

Zatrudnianie części urzędników na umowach cywilnoprawnych

2 głosów
6%

Rozwój e-administracji

14 głosów
59%

Uproszczenie przepisów prawnych

138 głosów
Kalendarz podatnika
Na co przeznaczamy Twój 1%: słuchowisko dla dzieci
Fundacja Rosa
Fundacja Rosa

Na co przeznaczamy Twój 1%: słuchowisko dla dzieci

Podziel się tym artykułem:   

Edukacja dzieci jest niezwykle ważna – wyrabianie wśród nich nawyków prozdrowotnych zaprocentuje w ich dorosłym życiu. 

Fundacja Rosa w ramach projektu Lekki Tornister zaprosiła do współpracy znanych aktorów i nagrała słuchowisko „Lekki Tornister i Zielona Kropeczka”, które zwraca uwagę na problem zbyt ciężkich plecaków szkolnych. Produkcja bajki nie byłaby możliwa, gdyby nie wsparcie podatników, przekazujących na rzecz organizacji 1% podatku dochodowego. 

Głównym bohaterem słuchowiska jest Mikołajek, który codziennie dorzuca do tornistra niepotrzebne rzeczy i nosi torbę na jednym ramieniu. Wpływa to bardzo niekorzystnie na jego kręgosłup. Wiedzą o tym mieszkańcy plecaka, za wszelką cenę pragnący się z niego wydostać. Opracowują więc plan, umożliwiający im opuszczenie pułapki, w jakiej się znaleźli. Czy mama chłopca pomoże wydostać się sublokatorom, dowiedzą się uczniowie klas 0-III z placówek zgłoszonych do V edycji kampanii Lekki Tornister. Płyta CD ze słuchowiskiem wchodzi w skład pakietu bezpłatnych materiałów, wysyłanego do szkół podstawowych.

Swojego głosu postaciom użyczyli: Sonia Bohosiewicz, Magdalena Różczka, Anna Cieślak, Jarosław Boberek, Mateusz Ceran oraz Wiktor Zborowski. Bajkę wyreżyserowała Martyna Majewska, autorka wielu przedstawień teatralnych, m.in. BATORY_trans we Wrocławskim Teatrze Pantonimy.

To wspaniałe słuchowisko nie powstałoby bez pomocy podatników, którym należą się podziękowania za przekazanie 1% na edukację w zakresie profilaktyki wad postawy.

 

Podziel się tym artykułem: