Na co przeznaczamy Twój 1%: platforma Pomagacie.pl - Prosta strona podatków
Gorące tematy
Czy przywrócenie odliczenia 50% kosztów uzyskania przychodu?
sondaż 54 głosów
15%

Jest sprawiedliwe, bo twórcy uzyskują niskie zarobki?

8 głosów
61%

Jest niesprawiedliwe w stosunku do pozostałych podatników?

33 głosów
24%

Powinno zostać rozszerzone o kolejne grupy zawodowe?

13 głosów

GŁOSUJ

Kalendarz podatnika
Na co przeznaczamy Twój 1%: platforma Pomagacie.pl
Fundacja Rosa
FR

Na co przeznaczamy Twój 1%: platforma Pomagacie.pl

Podziel się tym artykułem:   

Wielu z nas albo znajduje się w sytuacji, w której liczy się każda pomoc, albo styka się z osobami takiej pomocy potrzebującymi. Przy wsparciu Fundacji Rosa powstała platforma pozwalająca zarówno utworzyć zbiórkę na szlachetny cel, jak i przekazać darowiznę lub 1% podatku.

Platforma Pomagacie.pl umożliwia każdemu chętnemu bezpłatne prowadzenie skutecznej kampanii w celu zbierania środków na leczenie czy poprawę warunków socjalnych. Niepotrzebne są do tego specjalistyczna wiedza ani pieniądze. Wystarczą chęci i wytrwałość.

Zakładając konto, internauta korzystający z platformy otrzymuje profesjonalne miejsce w sieci, gdzie może dotrzeć do potencjalnych darczyńców, a także dostęp do palety specjalnie przygotowanych narzędzi pomagających gromadzić niezbędne fundusze. To m.in. subkonto (dedykowane miejsce, gdzie w bezpieczny sposób zbierane są środki na daną zbiórkę), indywidualna strona internetowa z historią potrzebującej osoby, program do rozliczania PIT (1% podatku trafi bezpośrednio na konkretne, wskazane przez darczyńcę konto) oraz wsparcie specjalistów z fundacji. Ci ostatni przeprowadzają osoby korzystające z platformy przez cały proces zakładania konta i prowadzenia zbiórki oraz tworzą artykuły poradnikowe i bazę wiedzy na temat pozyskiwania funduszy.

Platforma Pomagacie.pl powstała z pasji, wiary w ludzi oraz chęci niesienia pomocy osobom najbardziej jej potrzebującym. Jednak działania podejmowane przez Fundację Rosa nie byłyby możliwe, gdyby nie wsparcie Polaków przeznaczających 1% podatku na rozwój tego prostego, ale skutecznego i nowoczesnego narzędzia.

 

Podziel się tym artykułem: