Gorące tematy
Czy 500 zł na dziecko to dobry pomysł?
sondaż 417 głosów
20%

Tak, gdyż przyczyni się do większej ilości urodzeń dzieci

82 głosów
21%

Nie, gdyż pieniądze trafią do niewłaściwych rodzin

88 głosów
59%

Nie jest to wystarczająca zachęta dla rodziców do posiadania dzieci

247 głosów

GŁOSUJ

Kalendarz podatnika
Na co przeznaczamy Twój 1%: platforma Pomagacie.pl
Fundacja Rosa
FR

Na co przeznaczamy Twój 1%: platforma Pomagacie.pl

Podziel się tym artykułem:   

Wielu z nas albo znajduje się w sytuacji, w której liczy się każda pomoc, albo styka się z osobami takiej pomocy potrzebującymi. Przy wsparciu Fundacji Rosa powstała platforma pozwalająca zarówno utworzyć zbiórkę na szlachetny cel, jak i przekazać darowiznę lub 1% podatku.

Platforma Pomagacie.pl umożliwia każdemu chętnemu bezpłatne prowadzenie skutecznej kampanii w celu zbierania środków na leczenie czy poprawę warunków socjalnych. Niepotrzebne są do tego specjalistyczna wiedza ani pieniądze. Wystarczą chęci i wytrwałość.

Zakładając konto, internauta korzystający z platformy otrzymuje profesjonalne miejsce w sieci, gdzie może dotrzeć do potencjalnych darczyńców, a także dostęp do palety specjalnie przygotowanych narzędzi pomagających gromadzić niezbędne fundusze. To m.in. subkonto (dedykowane miejsce, gdzie w bezpieczny sposób zbierane są środki na daną zbiórkę), indywidualna strona internetowa z historią potrzebującej osoby, program do rozliczania PIT (1% podatku trafi bezpośrednio na konkretne, wskazane przez darczyńcę konto) oraz wsparcie specjalistów z fundacji. Ci ostatni przeprowadzają osoby korzystające z platformy przez cały proces zakładania konta i prowadzenia zbiórki oraz tworzą artykuły poradnikowe i bazę wiedzy na temat pozyskiwania funduszy.

Platforma Pomagacie.pl powstała z pasji, wiary w ludzi oraz chęci niesienia pomocy osobom najbardziej jej potrzebującym. Jednak działania podejmowane przez Fundację Rosa nie byłyby możliwe, gdyby nie wsparcie Polaków przeznaczających 1% podatku na rozwój tego prostego, ale skutecznego i nowoczesnego narzędzia.

 

Podziel się tym artykułem:   
Grupa SIS
NewConnect.infoNewConnect.info Podatnik.infoPodatnik.info Korporaty.plKorporaty.pl