Na co przeznaczamy Twój 1%: Kartka ze Szpitala - Prosta strona podatków
Gorące tematy
Najwygodniejszy sposób złożenia PIT-u to?
Wyniki sondażu: sondaż 1007 głosów
78%

elektroniczny

790 głosów
18%

osobiście w urzędzie skarbowym

180 głosów
4%

za pośrednictwem poczty

37 głosów
Kalendarz podatnika
Na co przeznaczamy Twój 1%: Kartka ze Szpitala
Fundacja Rosa
Fundacja Rosa

Na co przeznaczamy Twój 1%: Kartka ze Szpitala

Podziel się tym artykułem:   

O tym, jak uciążliwy jest wielotygodniowy pobyt w szpitalu, bardzo dobrze wiedzą mali pacjenci oddziałów dziecięcych w placówkach w całym kraju. By umilić im ten czas, Fundacja Rosa prowadzi projekt „Kartka ze Szpitala”, w pełni finansowany ze środków pozyskanych w ramach corocznego przekazywania 1% podatku dochodowego na OPP.

Od października 2012 roku do szpitali i szkół przyszpitalnych, zgłoszonych do programu, Fundacja Rosa wysyła materiały pedagogiczne, biurowe i plastyczne. Przy ich pomocy najmłodsi pacjenci pod opieką pedagogów wykonują oryginalne pocztówki, na których opisują swoje przeżycia. Zajęcia mają wywoływać pozytywne emocje, łagodzić stres, rozwijać wrażliwość estetyczną dzieci oraz wzmacniać ich więź z rodziną i przyjaciółmi. Ponadto stanowią formę edukacji i pielęgnacji pięknej tradycji wysyłania kartek.

 

Podczas każdej edycji „Kartki ze Szpitala” organizowane są zabawy i zajęcia tematyczne. Dzieci wykonują pocztówki z okazji Świąt Bożego Narodzenia, Dnia Babci i Dziadka, Walentynek czy Dnia Nauczyciela, a także biorą udział w konkursach na najładniejszą kartkę. Ponadto latem 2014 roku przeprowadzono specjalną odsłonę projektu – „Kartkę dla Powstańca” – podczas której dzieci przygotowywały kartki dla uczestników Powstania Warszawskiego.

 

W sześciu edycjach programu Fundacja Rosa wsparła 72 szpitale, w których 10 000 małych pacjentów wykonało 15 000 kartek. Wszystko dzięki podatnikom, przekazującym na ten cel 1% podatku dochodowego.

 

 

Fundacja Rosa powstała w 2004 roku. Od tego czasu aktywnie działa w Polsce jako organizacja pożytku publicznego. Fundusze, które otrzymuje w ramach corocznej akcji przekazywania 1% podatków na cele charytatywne, przeznacza na wspomaganie dzieci i młodzieży w obszarach zdrowia i edukacji. Funkcjonowanie Fundacji Rosa opiera się na działaniach systemowych, w ramach których prowadzone są m.in. projekty: „Lekki Tornister”, „Kartka ze Szpitala”, „Twoja Szkoła”, „Rakoobrona” oraz zajęcia w Świetlicy Terapeutycznej Fundacji Rosa. Swoją siedzibę ma we Wrocławiu.

Więcej informacji o działaniach organizacji: www.fundacjarosa.pl oraz www.rakoobrona.pl.

Podziel się tym artykułem: