Gorące tematy
W jaki sposób rozliczysz się w 2018 r. z fiskusem?
sondaż 395 głosów
85%

przez internet przy użyciu programu do rozliczenia PIT-ów

334 głosów
10%

samodzielnie wypełnię papierowy formularz PIT

41 głosów
2%

skorzystam z usług księgowego lub doradcy podatkowego

9 głosów
3%

zrobię to w inny sposób

11 głosów

GŁOSUJ

Kalendarz podatnika
Na co przeznaczamy Twój 1%: II edycja Rakoobrony
Fundacja Rosa
Fundacja Rosa

Na co przeznaczamy Twój 1%: II edycja Rakoobrony

Podziel się tym artykułem:   

Fundacja Rosa w swoich działaniach nie pomija edukacji zdrowotnej, dlatego od 2014 roku realizuje ogólnopolską kampanię Rakoobrona. Niezwykle ważnym elementem akcji są lekcje w szkołach ponadpodstawowych.

Do udziału w II edycji projektu zgłosiło się blisko 600 placówek z całej Polski, co przekłada się na 131 tysięcy uczniów i ponad 10 tysięcy zaangażowanych nauczycieli.

W ramach kampanii odbywają się lekcje oraz warsztaty edukacyjne dotyczące profilaktyki trzech nowotworów: raka płuca, raka szyjki macicy oraz czerniaka złośliwego. Dzięki kampanii w świadomości młodzieży mają zagościć dwie najprostsze asocjacje: rak i obrona.

Dzięki funduszom pozyskanym w ramach akcji przekazywania 1% podatku na OPP organizatorzy projektu Rakoobrona mogli zaktualizować materiały edukacyjne, wydrukować je i wysłać do 589 szkół z całej Polski. Każda zgłoszona do II edycji programu placówka otrzymała bezpłatnie pakiet dydaktyczny, który zawierał: przewodnik dla nauczycieli, plakat, ulotki dla uczniów oraz film „Gra z rakiem”. Lekcje z Rakoobrony odbędą się w roku szkolnym 2016/2017.

Projekt zyskał patronat honorowy Ministra Zdrowia oraz wsparcie merytoryczne Polskiego Towarzystwa Onkologicznego, Dolnośląskiego Centrum Chorób Płuc, Dolnośląskiego Centrum Onkologii i Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego im. Jana Mikulicza-Radeckiego we Wrocławiu.

Fundacja Rosa dziękuje wszystkim osobom, które przeznaczyły 1% podatku na działania organizacji.  Dzięki wsparciu możemy z dumą budować zdrowsze i bardziej świadome społeczeństwo.

Podziel się tym artykułem:   
Grupa SIS
NewConnect.infoNewConnect.info Podatnik.infoPodatnik.info Korporaty.plKorporaty.pl