Gorące tematy
Czy ostatnie zmiany w VAT są korzystne dla firm?
Wyniki sondażu: sondaż 8 głosów
50%

Tak, ułatwią prowadzenie działalności

4 głosów
25%

Nie, utrudnią prowadzenie działalności

2 głosów
25%

W praktyce niewiele zmienią w funkcjonowaniu firm

2 głosów
Kalendarz podatnika
Na co przeznaczamy Twój 1%: gabinet Rakoobrony
Fundacja Rosa
Fundacja Rosa

Na co przeznaczamy Twój 1%: gabinet Rakoobrony

Podziel się tym artykułem:   

Od maja 2016 r. we Wrocławiu działa gabinet kampanii Rakoobrona, w którym każda zainteresowana osoba – po wcześniejszej rejestracji – może bezpłatnie zbadać znamiona pod kątem czerniaka. Do końca kwietnia 2017 r. z tej możliwości skorzystało aż 1209 osób.  

Czerniak jest jednym z najbardziej agresywnych nowotworów. Charakteryzuje się szybkim wzrostem i wczesnym tworzeniem przerzutów. Liczba zachorowań w Polsce podwaja się co 10 lat, a w rozpoznaniu i leczeniu choroby duże znaczenie ma czas – wczesne wykrycie zmiany nowotworowej daje możliwość wyleczenia nawet w 90%. Wszelkie zmiany skórne, które pojawiły się nagle, szybko rosną, zmieniły kolor i/lub kształt, zaczęły się inaczej zachowywać, stanowią podstawę do wizyty u lekarza dermatologa. To pokazuje, że warto regularnie obserwować swoją skórę, a takie kampanie jak Rakoobrona są niezwykle potrzebne.

 

Bezpłatne konsultacje w gabinecie kampanii Rakoobrona odbywają się raz w tygodniu. Każda osoba, która jest zaniepokojona wyglądem swoich znamion, może zasięgnąć porady dermatologa, nie potrzebuje do tego skierowania od lekarza pierwszego kontaktu. Wystarczy, że zadzwoni i umówi się na wizytę. Badanie jest nieinwazyjne i bezbolesne – mogą się mu poddać osoby w każdym wieku, również dzieci i kobiety w ciąży.

 

Od maja 2017 r. bezpłatny gabinet kampanii Rakoobrona mieści się w Centrum Medycznym „Dobrzyńska” (ul. Dobrzyńska 21/23). Rejestracji na badanie można dokonać we wtorki i czwartki w godz. 10.00 – 14.00, dzwoniąc pod numer 733 972 730. W maju lekarz specjalista przyjmuje pacjentów w piątki, a od czerwca – we wtorki w godz. 15.00–19.00.

 

W przyszłości organizatorzy kampanii planują otwarcie podobnych gabinetów w każdym województwie.

 

Bezpłatny punkt badania znamion nie mógłby działać bez wsparcia polskich podatników, dlatego Fundacja Rosa serdecznie dziękuje wszystkim, którzy przekazali 1% podatku na ten cel.

 

Więcej o gabinecie Rakoobrony na: www.rakoobrona.pl

Podziel się tym artykułem: