Na co przeznaczamy Twój 1%: BohaterON - Prosta strona podatków
Gorące tematy
Do kiedy z reguły rozliczasz się z fiskusem?
Wyniki sondażu: sondaż 979 głosów
4%

do 31 stycznia

39 głosów
17%

do 15 lutego

167 głosów
27%

do 31 marca

269 głosów
51%

do 30 kwietnia

504 głosów
Kalendarz podatnika
Na co przeznaczamy Twój 1%: BohaterON
Fundacja Rosa
Fundacja Rosa
Fundacja ROSA

Na co przeznaczamy Twój 1%: BohaterON

Podziel się tym artykułem:   

Od 3 sierpnia do 2 października każdy, kto chciał podziękować uczestnikom walk o stolicę, mógł to zrobić, wysyłając specjalne, bezpłatne kartki w ramach akcji BohaterON – włącz historię! Dzięki współorganizowanej przez Fundację Rosa kampanii do Powstańców Warszawskich trafi niemal 100 tysięcy pocztówek z życzeniami.

Projekt BohaterON miał na celu nie tylko upamiętnienie i uhonorowanie Powstańców Warszawskich, ale również edukację historyczną, wzmacnianie poczucia tożsamości narodowej i postawy patriotycznej.

 

I edycja akcji składała się z trzech obszarów działań: pocztówek do Powstańców, dzięki którym każdy Polak zyskał możliwość napisania kilku słów do wybranego uczestnika walk o stolicę i wysłania mu bezpłatnej, symbolicznej kartki, wirtualnego kompendium Powstańców oraz ogólnopolskich warsztatów edukacyjnych dla szkół ponadpodstawowych.

 

W projekt zaangażowało się wielu Polaków z kraju i zagranicy. Informacja o akcji BohaterON dotarła aż do 26 milionów osób. Do Powstańców Warszawskich wysłano 97 359 kartek, 10 633 z nich zostało wykonanych ręcznie przez dzieci i dorosłych. Wielu bohaterów walk o stolicę, oprócz pocztówek, otrzyma również wzruszające listy, których nadesłano aż 2330.  W zorganizowanych w ramach I edycji kampanii warsztatach edukacyjnych wzięło udział 1014 uczniów.

 

I edycja projektu BohaterON była współfinansowana ze środków pozyskanych w ramach corocznego przekazywania 1% podatku dochodowego na organizacje pożytku publicznego.

Podziel się tym artykułem: