Gorące tematy
Czy wyższa kwota wolna od podatku za 2017 r. w kwocie 6600 zł?
sondaż 109 głosów
12%

Nadal jest zbyt niska

13 głosów
83%

Powinna jeszcze bardziej wzrosnąć

91 głosów
5%

Większość podatników nie odczuje jej w swoich portfelach?

5 głosów

GŁOSUJ

Kalendarz podatnika
Zainteresuje cię także
Na co przeznaczamy Twój 1%: bezpłatny punkt badania...
Fundacja Rosa
Fundacja Rosa

Na co przeznaczamy Twój 1%: bezpłatny punkt badania znamion w Gdyni

Podziel się tym artykułem:   

O czerniaku – groźnym nowotworze – większość Polaków wie niewiele lub niemal nic, a na konsultacje dermatologiczne przychodzi dopiero wtedy, gdy zmiany skórne przybierają naprawdę niepokojący wygląd. 

Organizatorzy kampanii Rakoobrona otworzyli kolejny punkt bezpłatnego badania dermatologicznego – od września 2017 r. do takiego miejsca we Wrocławiu dołączył nowy gabinet w Gdyni. Uruchomiony 6 września stacjonarny punkt badania znamion jest inicjatywą skierowaną zarówno do mieszkańców Trójmiasta, jak i przebywających w nim turystów. Każdy, kto będzie chciał, bez skierowania od lekarza pierwszego kontaktu może umówić się na wizytę i za darmo przebadać zmiany skórne pod okiem lekarzy z Kliniki Dermatologii, Wenerologii i Alergologii Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego. Wczesne wykrycie podejrzanej zmiany daje nawet 90% szans na wyleczenie. Dlatego dobrze jest pamiętać o profilaktyce – badaniom pod kątem czerniaka złośliwego warto poddawać się przynajmniej raz w roku.

Powstanie gabinetu było możliwe dzięki owocnej współpracy z Gdańskim Uniwersytetem Medycznym oraz Wojewódzką Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną w Gdańsku i jej powiatowym oddziałem w Gdyni. Punkt badania znamion działa na parterze budynku Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej przy ul. Starowiejskiej 50 w Gdyni. Od dłuższego czasu z powodzeniem taki gabinet funkcjonuje w centrum Wrocławia, gdzie do tej pory przebadało się już ponad 1,5 tys. osób.

Działania podejmowane przez Fundację Rosa nie byłyby skuteczne, gdyby nie wsparcie Polaków, przeznaczających 1% podatku na rozwój profilaktyki czerniaka skóry.

Podziel się tym artykułem: