Gorące tematy
Czy wyższa kwota wolna od podatku za 2017 r. w kwocie 6600 zł?
Wyniki sondażu: sondaż 111 głosów
12%

Nadal jest zbyt niska

13 głosów
84%

Powinna jeszcze bardziej wzrosnąć

93 głosów
5%

Większość podatników nie odczuje jej w swoich portfelach?

5 głosów
Kalendarz podatnika
Zainteresuje cię także
Na co przeznaczamy Twój 1%: akcja „UVaga – wyprzedź...
Fundacja Rosa
Fundacja Rosa
Fundacja Rosa

Na co przeznaczamy Twój 1%: akcja „UVaga – wyprzedź czerniaka!”

Podziel się tym artykułem:   

Czerniak to jeden z najgroźniejszych nowotworów złośliwych skóry – w Polsce rocznie zapada na niego około 2,5 tys. osób. 

Badania profilaktyczne i wczesne wykrycie podejrzanej zmiany dają nawet 90 proc. szans na wyleczenie, dlatego w ramach kampanii Rakoobrona zorganizowano bezpłatne konsultacje specjalistów w mobilnym punkcie badania znamion.

Akcja „UVaga – wyprzedź czerniaka!” to wakacyjna akcja zorganizowana po raz pierwszy w 2018 roku. Przez miesiąc (od 29 czerwca do 29 lipca) RakTRACK, czyli charakterystycznie oznakowany bus, podróżował przez całą Polskę i gościł w mniejszych miejscowościach – tam, gdzie często trudniej jest o kontakt z lekarzem specjalistą. Wszyscy chętni mogli za darmo przebadać swoje znamiona i porozmawiać o profilaktyce. Akcja cieszyła się dużym zainteresowaniem: mobilny punkt odwiedził 20 miejscowości w 16 województwach, przejechał 5 tys. km, a oprócz pracowników Fundacji Rosa oraz lekarzy (onkologów i dermatologów) w działania zaangażowało się 22 wolontariuszy.  W sumie przebadano 4007 osób, wśród których blisko 400 dostało zalecenie wycięcia znamion, a u 79 wystąpiło podejrzenie czerniaka skóry. Te wszystkie osoby dostały szansę na  szybką diagnostykę i właściwe leczenie, a co za tym idzie – na zdrowie.

Wszystkie te działania realizowane w ramach kampanii Rakoobrona, a szczególnie nowa inicjatywa, jaką jest akcja „UVaga – wyprzedź czerniaka!”, nie byłyby możliwe, gdyby nie wsparcie Polaków przeznaczających 1% podatku na profilaktykę chorób nowotworowych.

 

Podziel się tym artykułem: