Na którą organizację przekazać 1% podatku?
Fundacja Rosa
Fundacja Rosa

Na którą organizację przekazać 1% podatku?

Osoby niepełnosprawne, chore dzieci, ludzie starsi, młodzież szkolna, zwierzęta – to tylko niektóre grupy, korzystające z pomocy udzielanej przez OPP.

 

Mimo że najczęściej słyszymy o wsparciu dla najmłodszych i – jak wskazują badania – to właśnie na ten cel najwięcej z nas przeznacza 1%, nie powinniśmy utożsamiać przywileju związanego z decydowaniem o rozdysponowaniu części swojego podatku z koniecznością przekazania jej na chore dzieci.

 

Organizacje pożytku publicznego funkcjonują także w innych sferach. Prowadzą działania na rzecz mniejszości narodowych i etnicznych oraz języka regionalnego, podtrzymują i rozpowszechniają tradycję narodową, walczą o równe prawa kobiet i mężczyzn, wspomagają rozwój techniki i innowacyjności, a także – wzmocnienie gospodarki i przedsiębiorczości.

 

Fundacje i stowarzyszenia zajmują się również, tak jak Fundacja Rosa, działalnością w zakresie zdrowia czy poprawy edukacji. Dbają o rozwój wspólnot i społeczności lokalnych oraz rozpropagowanie idei sportowych przy jednoczesnym upowszechnieniu kultury fizycznej. Wielu OPP nie jest obce zagadnienie ekologii i ochrony zwierząt i dziedzictwa przyrodniczego.

 

Wachlarz funkcjonowania organizacji pożytku publicznego jest tak szeroki, że każdy z nas z pewnością znajdzie obszar bliski swojemu sercu i potrzebom duszy. Wystarczy tylko poświęcić kilka chwil, by poznać polskie organizacje i mieć realny wpływ na rozdysponowanie części swojego podatku.

 

Baza OPP: https://bazy.ngo.pl/search/wyniki.asp?wyniki=1&szukanie=opp

 

 

Fundacja Rosa powstała w 2004 roku. Od tego czasu aktywnie działa w Polsce jako organizacja pożytku publicznego. Fundusze, które otrzymuje w ramach corocznej akcji przekazywania 1% podatków na cele charytatywne, przeznacza na wspomaganie dzieci i młodzieży w obszarach zdrowia i edukacji. Funkcjonowanie Fundacji Rosa opiera się na działaniach systemowych, w ramach których prowadzone są m.in. projekty: „Lekki Tornister”, „Kartka ze Szpitala”, „Twoja Szkoła”, „Rakoobrona” oraz zajęcia w Świetlicy Terapeutycznej Fundacji Rosa. Swoją siedzibę ma we Wrocławiu.

Więcej informacji o działaniach organizacji: www.fundacjarosa.pl oraz www.rakoobrona.pl.

 

Loading Comments
Gorące tematy
Z jakich środków powinno być finansowane leczenie Polaków?
Wyniki sondażu: sondaż 27 głosów
67%

W całości ze składki zdrowotnej

18 głosów
11%

W całości z prywatnych środków pacjenta

3 głosów
22%

Po połowie ze składki zdrowotnej i z prywatnych środków pacjenta

6 głosów
Kalendarz podatnika

Formularze PIT

Formularze PIT do druku

Zainteresuje cię także