Na co przeznaczamy Twój 1%: Twoja Szkoła
Fundacja Rosa
Fundacja ROSA

Na co przeznaczamy Twój 1%: Twoja Szkoła

Darmowy program do rozliczania PIT

Windows, MacOS, Linux, iOS oraz Android

Rozlicz PIT online

lub pobierz za darmo

Pomysł na realizację programu Twoja Szkoła zrodził się w 2008 roku. Od tego czasu na indywidualnych kontach placówek edukacyjnych zbierane są fundusze pozyskiwane z 1% podatku dochodowego. Do projektu może przystąpić każda polska szkoła. Z pomocy skorzystało już prawie 2000 z nich.

 

Zebrane przez szkołę fundusze, w porozumieniu z Fundacją Rosa, są przeznaczane na zakup najnowocześniejszych narzędzi, pozwalających uczniom zdobywać wiedzę na wysokim poziomie, m.in. sprzętu komputerowego, książek czy tablic multimedialnych. O tym, co jest w danym miejscu najbardziej potrzebne, decyduje dyrektor placówki, biorąc pod uwagę  cele i charakter programu.

 

Dzięki Twojej Szkole podatnicy mają realny wpływ na polepszenie warunków kształcenia dzieci i młodzieży w swoim mieście lub regionie, a co za tym idzie – przyczyniają się do budowania mądrego społeczeństwa.

Fundacja Rosa powstała w 2004 roku. Od tego czasu aktywnie działa w Polsce jako organizacja pożytku publicznego. Fundusze, które otrzymuje w ramach corocznej akcji przekazywania 1% podatków na cele charytatywne, przeznacza na wspomaganie dzieci i młodzieży w obszarach zdrowia i edukacji. Funkcjonowanie Fundacji Rosa opiera się na działaniach systemowych, w ramach których prowadzone są m.in. projekty: „Lekki Tornister”, „Kartka ze Szpitala”, „Twoja Szkoła”, „Rakoobrona” oraz zajęcia w Świetlicy Terapeutycznej Fundacji Rosa. Swoją siedzibę ma we Wrocławiu.

Więcej informacji o działaniach organizacji: www.fundacjarosa.pl oraz www.rakoobrona.pl.

Loading Comments
Gorące tematy
Czy przez 500+ kobiety świadomie rezygnują z pracy?
Wyniki sondażu: sondaż 176 głosów
50%

Tak

88 głosów
15%

Nie

27 głosów
1%

Nie mam zdania

1 głosów
34%

To wina pracodawców, bo za mało im płacili

60 głosów
Kalendarz podatnika

Formularze PIT

Formularze PIT do druku

Zainteresuje cię także
Przewodnik Ekonomiczny#5 Skąd się bierze inflacja?