Na co przeznaczamy Twój 1%: rozwój projektu Lekki...
Fundacja Rosa

Na co przeznaczamy Twój 1%: rozwój projektu Lekki Tornister

W walce o prawidłową postawę uczniów szkół podstawowych Fundację Rosa wspierają polscy podatnicy, przekazując 1% podatku na działania związane z rozwojem kampanii Lekki Tornister.

 W poprzednich czterech edycjach projektu Fundacja Rosa dotarła do 54 szkół podstawowych, finansując zakup szafek szkolnych 50 z nich. Ponadto dzieci z klas 0-III z kilkudziesięciu placówek w całej Polsce wzięły udział w spotkaniach edukacyjnych połączonych z akcją ważenia plecaków. Dzięki tym działaniom 3300 uczniów dowiedziało się, w jaki sposób dbać o swoje kręgosłupy.

 

Celem nadchodzącej V edycji programu, która rozpocznie się jesienią 2016 roku, jest dotarcie do jeszcze szerszego grona odbiorców na terenie całej Polski. Fundacja Rosa zaprasza do współpracy kilkaset placówek, do których skieruje zestawy bezpłatnych materiałów, przydatnych do przeprowadzenia lekcji. Nowość stanowi również powstałe na potrzeby kampanii słuchowisko „Lekki Tornister i Zielona Kropeczka”, stworzone we współpracy ze znanymi polskimi aktorami: Sonią Bohosiewicz, Anną Cieślak, Magdaleną Różczką, Jarosławem Boberkiem,  Mateuszem Ceranem i Zbigniewem Zborowskim. Organizatorzy odwiedzą najbardziej zaangażowane w projekt szkoły, by przeprowadzić spotkania edukacyjne i akcję ważenia plecaków. Podobnie jak w latach ubiegłych, placówki będą miały szansę na otrzymanie szafek dla uczniów.

 

Powyższe działania stanowią mały, ale jakże ważny krok w walce o zdrowe, dziecięce kręgosłupy. Organizatorzy akcji nie mogliby go postawić, gdyby nie powierzone im w zaufaniu fundusze, pozyskiwane z 1% podatku dochodowego. 

Loading Comments
Gorące tematy
W jaki sposób najczęściej wykonujecie Państwo przelewy?
Wyniki sondażu: sondaż 264 głosów
40%

przez telefon

105 głosów
56%

z komputera

149 głosów
1%

w oddziale w banku

3 głosów
3%

na poczcie lub w punktach opłat

7 głosów
Kalendarz podatnika

Formularze PIT

Formularze PIT do druku

Zainteresuje cię także