
Podatek od zasiedzenia – czy nabycie nieruchomości przez zasiedzenie należy wykazać w PIT?
Podatek od zasiedzenia – czy nabycie nieruchomości przez zasiedzenie należy wykazać w PIT?
Brak dochodu a ulga na dziecko 2020 – kiedy można ubiegać się o ulgę?
Choć większość Polaków orientuje się, czym jest czerniak, często bagatelizuje ten problem. Dlatego organizatorzy kampanii Rakoobrona prowadzą intensywne działania na rzecz budowania świadomości z zakresu profilaktyki onkologicznej i zwiększenia wykrywalności czerniaka, organizując spotkania edukacyjne w szkołach oraz darmowe badania dermatologiczne.
Jak pokazują wyniki ankiet przeprowadzonych przez Fundację Rosa, cztery na dziesięć osób nie wie, że czerniak może występować także na błonach śluzowych czy w siatkówce oka. Aż 66% badanych ma dużo zmian pieprzykowych, ale ponad połowa z nich nigdy nie konsultowała tych znamion z lekarzem. Czerniak złośliwy skóry to jeden z najbardziej agresywnych nowotworów, można go jednak zdiagnozować we wczesnym stopniu zaawansowania i leczyć z dużą skutecznością.
Fundacja prowadzi akcje edukacyjne w szkołach w całej Polsce, zachęcając młodzież do regularnych badań i rozsądnego korzystania ze słońca. We Wrocławiu działa również Gabinet Rakoobrony, w którym każdy chętny może skorzystać z bezpłatnego badania znamion i konsultacji medycznej. A podczas wakacji na gdyńskiej plaży realizowana jest Letnia Akcja Edukacyjna, ciesząca się coraz większą popularnością wśród Polaków – w 2016 roku w specjalnym namiocie lekarze przebadali blisko 2700 osób, kilkaset z nich kierując na dalsze leczenie.
Działania podejmowane przez Fundację Rosa nie byłyby możliwe, gdyby nie wsparcie Polaków, przeznaczających 1% podatku na rozwój profilaktyki czerniaka skóry.