Gorące tematy
Kto powinien mieć obowiązek używania kas fiskalnych?
Wyniki sondażu: sondaż 211 głosów
59%

Wszyscy przedsiębiorcy bez wyjątku

125 głosów
27%

Przedsiębiorcy osiągający duże obroty

56 głosów
14%

Niektóre grupy zawodowe

30 głosów
Kalendarz podatnika

Formularze PIT

Na co przeznaczamy Twój 1%: materiały edukacyjne dla...
Fundacja Rosa

Na co przeznaczamy Twój 1%: materiały edukacyjne dla szkół

Edukacja jest niezwykle ważna w kształtowaniu dobrych nawyków u młodych ludzi. Wiedzą o tym pracownicy Fundacji Rosa, dlatego w prowadzonych projektach skupiają się przede wszystkim na dostarczeniu dzieciom i młodzieży wiedzy, którą ci będą mogli wykorzystać w swoim codziennym życiu.

Głównym elementem projektów Lekki Tornister i Rakoobrona w szkołach jest przeprowadzenie przez nauczycieli lekcji na podstawie dostarczonych im przez organizatorów materiałów. Pracownicy Fundacji Rosa starają się, by pomoce dydaktyczne zostały przygotowane w przystępnej i atrakcyjnej – zarówno dla uczniów, jak i dla nauczycieli – formie. Ponadto organizacja współpracuje ze specjalistami – lekarzami onkologami oraz pracownikami naukowymi – dbając o to, by przygotowane treści były zgodne z aktualną wiedzą medyczną.

 

Film „Gra z rakiem”, przewodnik dla nauczycieli, plakat edukacyjny oraz ulotki – takie materiały otrzymają szkoły, biorące udział w kampanii Rakoobrona, skierowanej do uczniów w wieku 14-19 lat i dotyczącej profilaktyki onkologicznej (czerniak złośliwy, rak płuca, rak szyjki macicy). Na szczególną uwagę zasługuje film, przedstawiający historie ludzi chorujących na nowotwór. Jedną z bohaterek tego wyjątkowego dokumentu jest Katarzyna Markiewicz, uczestniczka programu „The Voice of Poland”, zmagająca się z rakiem szyjki macicy. 

 

Do szkół podstawowych zgłoszonych do programu Lekki Tornister Fundacja Rosa wysyła przewodnik dla nauczyciela, karty zadań dla dzieci, plakat oraz płytę CD ze słuchowiskiem „Lekki Tornister i Zielona Kropeczka”. Bajkę czytają znani polscy aktorzy: Sonia Bohosiewicz, Anna Cieślak, Magdalena Różczka, Jarosław Boberek, Mateusz Ceran i Wiktor Zborowski.

 

Przygotowanie tak profesjonalnych i atrakcyjnych materiałów nie udałoby się bez wsparcia polskich podatników.

Loading Comments