Gorące tematy
Najwygodniejszy sposób złożenia PIT-u to?
Wyniki sondażu: sondaż 1007 głosów
78%

elektroniczny

790 głosów
18%

osobiście w urzędzie skarbowym

180 głosów
4%

za pośrednictwem poczty

37 głosów
Kalendarz podatnika

Formularze PIT

Na co przeznaczamy Twój 1%: Lekki Tornister
Fundacja Rosa

Na co przeznaczamy Twój 1%: Lekki Tornister

Jednym z ważnych problemów, z którym borykają się najmłodsi uczniowie, są ciężkie tornistry. W ramach swoich działań Fundacja Rosa przypomina, jak istotna jest edukacja prozdrowotna oraz odciążenie kręgosłupów dzieci. Może to czynić dzięki funduszom pozyskanym w ramach mechanizmu 1%.

Od czterech lat Fundacja Rosa realizuje w małych miejscowościach na terenie kraju projekt „Lekki Tornister”. Podczas spotkań edukacyjnych w szkołach podstawowych przedstawiciele organizacji przekazują uczniom klas 0-III, nauczycielom i rodzicom informacje nt. profilaktyki wad postawy. Obok części merytorycznej znajduje się miejsce na quizy i zabawy edukacyjne, podczas których dzieci w przystępny sposób utrwalają pozyskaną wiedzę. Jednym z ważniejszych punktów wydarzeń jest sprawdzanie zawartości plecaków.

 

Najbardziej aktywne placówki, realizujące programy prozdrowotne w zakresie profilaktyki wad postawy, otrzymują od fundacji szafki. Uczniowie klas 0-III mogą w nich zostawić dodatkowe przybory plastyczne i książki, odciążając tym samym swoje kręgosłupy.

 

Do tej pory Fundacja Rosa podjęła współpracę z 54 placówkami, odciążając kręgosłupy ponad 3700 dzieci w całym kraju. Działania te nie byłyby możliwe, gdyby nie zaufanie Polaków, przeznaczających 1% podatku na rzecz organizacji.

 

 

 

Fundacja Rosa powstała w 2004 roku. Od tego czasu aktywnie działa w Polsce jako organizacja pożytku publicznego. Fundusze, które otrzymuje w ramach corocznej akcji przekazywania 1% podatków na cele charytatywne, przeznacza na wspomaganie dzieci i młodzieży w obszarach zdrowia i edukacji. Funkcjonowanie Fundacji Rosa opiera się na działaniach systemowych, w ramach których prowadzone są m.in. projekty: „Lekki Tornister”, „Kartka ze Szpitala”, „Twoja Szkoła”, „Rakoobrona” oraz zajęcia w Świetlicy Terapeutycznej Fundacji Rosa. Swoją siedzibę ma we Wrocławiu.

Więcej informacji o działaniach organizacji: www.fundacjarosa.pl oraz www.rakoobrona.pl.

Loading Comments