Na co przeznaczamy Twój 1%: Kartka dla Powstańca
Fundacja Rosa
Fundacja Rosa

Na co przeznaczamy Twój 1%: Kartka dla Powstańca

Darmowy program do rozliczania PIT

Windows, MacOS, Linux, iOS oraz Android

Rozlicz PIT online

lub pobierz za darmo

Od 1 sierpnia do 2 października 2014 roku dzieci z 31 szpitali z całej Polski wykonywały patriotyczne prace, wyrażając w ten sposób wdzięczność za heroizm i bohaterską postawę uczestników walk sprzed 70 lat. W dwa miesiące mali pacjenci stworzyli ponad 3600 pocztówek, dając powstańcom wiele powodów do wzruszenia i zyskując cenne informacje na temat historii swego kraju.

 

Akcja miała na celu edukację dzieci i młodzieży o Powstaniu Warszawskim - jego przebiegu, bohaterach, konsekwencjach – oraz aktywizowanie dialogu międzypokoleniowego; a także stanowiła symboliczny gest pamięci o wydarzeniach sprzed lat.

 

Odzew na inicjatywę przerósł najśmielsze oczekiwania organizatorów. Do siedziby Fundacji Rosa z różnych stron Polski i świata zaczęły spływać podziękowania od Powstańców. Pomiędzy bohaterami walk i chorymi dziećmi wytworzyła się szczególna więź. By podtrzymać dialog międzypokoleniowy, Fundacja Rosa stworzyła projekt „Powstańcy dzieciom - dialog pokoleń w kontekście walki o życie w obliczu wojny i choroby nowotworowej”, który zyskał uznanie Muzeum Historii Polski, a także zaczęła planować kolejną odsłonę akcji.

 

Działania łączące dwa wyjątkowe pokolenia nie doszłyby do skutku, gdyby nie szczere i skore do niesienia pomocy serca ludzi, którzy przekazali część swojego podatku na rzecz Fundacji Rosa.

 

 

Fundacja Rosa powstała w 2004 roku. Od tego czasu aktywnie działa w Polsce jako organizacja pożytku publicznego. Fundusze, które otrzymuje w ramach corocznej akcji przekazywania 1% podatków na cele charytatywne, przeznacza na wspomaganie dzieci i młodzieży w obszarach zdrowia i edukacji. Funkcjonowanie Fundacji Rosa opiera się na działaniach systemowych, w ramach których prowadzone są m.in. projekty: „Lekki Tornister”, „Kartka ze Szpitala”, „Twoja Szkoła”, „Rakoobrona” oraz zajęcia w Świetlicy Terapeutycznej Fundacji Rosa. Swoją siedzibę ma we Wrocławiu.

Więcej informacji o działaniach organizacji: www.fundacjarosa.pl oraz www.rakoobrona.pl.

Loading Comments
Gorące tematy
Z jakich środków powinno być finansowane leczenie Polaków?
Wyniki sondażu: sondaż 27 głosów
67%

W całości ze składki zdrowotnej

18 głosów
11%

W całości z prywatnych środków pacjenta

3 głosów
22%

Po połowie ze składki zdrowotnej i z prywatnych środków pacjenta

6 głosów
Kalendarz podatnika

Formularze PIT

Formularze PIT do druku

Zainteresuje cię także
Uwaga: zmiany w CIT 2022. Sprawdź!