Gorące tematy
Z jakich środków powinno być finansowane leczenie Polaków?
Wyniki sondażu: sondaż 27 głosów
67%

W całości ze składki zdrowotnej

18 głosów
11%

W całości z prywatnych środków pacjenta

3 głosów
22%

Po połowie ze składki zdrowotnej i z prywatnych środków pacjenta

6 głosów
Kalendarz podatnika

Formularze PIT

Młodzi wolą wydawać pieniądze na dobra konsumpcyjne,...
Youtube/TheDYNIU/http://skroc.pl/2ecd9
Infowire

Młodzi wolą wydawać pieniądze na dobra konsumpcyjne, niż inwestować

Wyobraź sobie, że w twoich rękach ląduje niespodziewanie 20 tys. zł. Zastanów się, co byś z nimi zrobił. Zachowałbyś lwią część na czarną godzinę, zainwestował czy raczej wydał na konsumpcję. 

Jeśli wybrałbyś tę trzecią możliwość, postąpiłbyś tak jak większość osób między 15 a 30 rokiem życia, które wzięły udział w „Badaniu Młodych”.


„Z naszego badania wynika, że zdecydowaną większość (75%) otrzymanych 20 tys. zł młodzi wydaliby na konsumpcję, głównie na zakup samochodu, wyjazd na wycieczkę i kupienie sobie »czegoś fajnego«. Ważne byłoby również zorganizowanie imprezy, na którą przeznaczyliby średnio 600 zł” – mówi w wywiadzie dla agencji informacyjnej infoWire.pl Przemysław Kasza, ekspert ds. badań rynkowych z firmy Provident Polska.

 

Co ciekawe, mimo że młodzi ludzie zdają sobie sprawę, że rozwój osobisty jest w życiu bardzo ważny, na inwestycję w siebie byliby skłonni wydać stosunkowo niewielką sumę pieniędzy (ok. 700 zł). Dobrze świadczy o badanych natomiast to, że mniej więcej 25% ze wspomnianych 20 tys. chcieliby przeznaczyć na oszczędności na czarną godzinę.


 

„Młodzi ludzie, tzw. millenialsi, mają zupełnie inne podejście do wydawania pieniędzy niż ich rodzice. Robią to w sposób mniej przemyślany i mniej usystematyzowany. Nie są w stanie jednoznacznie określić, na co przeznaczyliby pieniądze otrzymane ekstra […]. Grupa millenialsów uczy się dopiero obcowania z pieniędzmi i tego, jak je wydawać” – zauważa Karolina Łuczak, kierownik ds. komunikacji z firmy Provident Polska.

 

Loading Comments