Młodzi wolą wydawać pieniądze na dobra konsumpcyjne,...
Youtube/TheDYNIU/http://skroc.pl/2ecd9
Infowire

Młodzi wolą wydawać pieniądze na dobra konsumpcyjne, niż inwestować

Darmowy program do rozliczania PIT

Windows, MacOS, Linux, iOS oraz Android

Rozlicz PIT online

lub pobierz za darmo

Jeśli wybrałbyś tę trzecią możliwość, postąpiłbyś tak jak większość osób między 15 a 30 rokiem życia, które wzięły udział w „Badaniu Młodych”.


„Z naszego badania wynika, że zdecydowaną większość (75%) otrzymanych 20 tys. zł młodzi wydaliby na konsumpcję, głównie na zakup samochodu, wyjazd na wycieczkę i kupienie sobie »czegoś fajnego«. Ważne byłoby również zorganizowanie imprezy, na którą przeznaczyliby średnio 600 zł” – mówi w wywiadzie dla agencji informacyjnej infoWire.pl Przemysław Kasza, ekspert ds. badań rynkowych z firmy Provident Polska.

 

Co ciekawe, mimo że młodzi ludzie zdają sobie sprawę, że rozwój osobisty jest w życiu bardzo ważny, na inwestycję w siebie byliby skłonni wydać stosunkowo niewielką sumę pieniędzy (ok. 700 zł). Dobrze świadczy o badanych natomiast to, że mniej więcej 25% ze wspomnianych 20 tys. chcieliby przeznaczyć na oszczędności na czarną godzinę.


 

„Młodzi ludzie, tzw. millenialsi, mają zupełnie inne podejście do wydawania pieniędzy niż ich rodzice. Robią to w sposób mniej przemyślany i mniej usystematyzowany. Nie są w stanie jednoznacznie określić, na co przeznaczyliby pieniądze otrzymane ekstra […]. Grupa millenialsów uczy się dopiero obcowania z pieniędzmi i tego, jak je wydawać” – zauważa Karolina Łuczak, kierownik ds. komunikacji z firmy Provident Polska.

 

Loading Comments
Gorące tematy
Najlepsza faktura to:
Wyniki sondażu: sondaż 145 głosów
35%

tradycyjna

51 głosów
49%

elektroniczna bez podpisu

71 głosów
16%

elektroniczna z podpisem

23 głosów
Kalendarz podatnika

Formularze PIT

Formularze PIT do druku

Zainteresuje cię także
ULGA TERMOMODERNIZACYJNA — odliczenie montażu fotowoltaiki i pompy ciepła dostarczanego do budynków mieszkalnych