Gorące tematy
Najlepsza faktura to:
Wyniki sondażu: sondaż 145 głosów
35%

tradycyjna

51 głosów
49%

elektroniczna bez podpisu

71 głosów
16%

elektroniczna z podpisem

23 głosów
Kalendarz podatnika
Zainteresuje cię także
Ministerstwo Finansów czeka na milion
Redakcja
http://sxc.hu/

Ministerstwo Finansów czeka na milion

Podziel się tym artykułem:   

Dzisiaj rozpoczęło się wielkie odliczanie w ramach akcji zapoczątkowanej przez Ministerstwo Finansów pt.: „Kiedy wpadnie pierwszy milion”, która ma na celu zachęcić podatników do przesyłania rocznych deklaracji drogą elektroniczną.

Według najnowszych danych ministerstwa liczba zeznań, która wpłynęła do tej pory do urzędów jest rekordowa. Do chwili obecnej nadesłaliśmy 670 tys. zeznań, a to jest dwa razy więcej niż w ubiegłym roku (wówczas wpłynęło 324 tys.), zaś w porównaniu do 2009 r. – nawet osiem razy więcej (86 tys.). Pomimo faktu, iż do 2 maja zostało już mało czasu, osób rozliczających się w ostatnich dniach nie brakuje i do systemu e-Deklaracje stale wpływają nowe wnioski. Od dzisiaj ministerstwo będzie codziennie informować o liczbie złożonych zeznań, równocześnie zachęcając, aby rozliczać się z urzędem skarbowym przez Internet.

Jak informuje Ministerstwo Finansów, do tej pory najwięcej deklaracji niewymagających elektronicznego podpisu wpłynęło w województwie mazowieckim (100 tys.), śląskim (77 tys.) i małopolskim (64 tys. zeznań), czyli odpowiednio 16, 12 i 10 proc. ogółu przesłanych. Najwięcej e-formularzy pochodzi z Warszawy (65 tys. PIT-ów, 8 proc. ogółu), Krakowa (31 tys., 3,8 proc.) oraz Łodzi (21 tys., 2,5 proc.).

Okazuje się, że najchętniej elektroniczne PIT-y nadsyłają ludzie młodzi,  co czwarta osoba  jest w wieku 21-30 lat, a blisko jedna trzecia ma od 31 do 40 lat. Jednak i starsi podatnicy chętnie korzystają z wygody Internetu – osoby pomiędzy 41-60 rokiem życia stanowią 17 proc. wszystkich rozliczających się tą drogą, a osoby w wieku 61-70 lat przesłały aż 7,5 proc. ogółu zeznań.

Podziel się tym artykułem: