Gorące tematy
W jaki sposób rozliczysz się w 2019 r. z fiskusem?
Wyniki sondażu: sondaż 432 głosów
86%

przez internet przy użyciu programu do rozliczenia PIT-ów

371 głosów
9%

samodzielnie wypełnię papierowy formularz PIT

41 głosów
2%

skorzystam z usług księgowego lub doradcy podatkowego

9 głosów
3%

zrobię to w inny sposób

11 głosów
Kalendarz podatnika

Formularze PIT

Ministerstwo Finansów zachęca podatników do zbierania...
Ministerstwo Finansów
Podatnik.info

Ministerstwo Finansów zachęca podatników do zbierania paragonów. W nagrodę rozdaje Ople Astry!

W ramach projektu Narodowej Loterii Paragonowej,  w której Ministerstwo Finansów zachęca podatników do zbierania paragonów od sprzedawców towarów i usług, jako nagrodę główną wylosowano trzynastego Opla Astrę. Tym razem samochód trafił do Pani Joanny z Warszawy.

Od paragonu do Opla Astry


Głównym celem Narodowej Loterii Paragonowej jest zachęcenie podatników do każdorazowego pobierania paragonów po dokonanym zakupie towaru lub usługi. Ma to pomóc resortowi w walce z szarą strefą i praktykami nie naliczania przez sprzedawców transakcji na kasę fiskalną.


Jak informuje Ministerstwo Finansów, ostatnia zwyciężczyni Narodowej Loterii Paragonowej, Pani Joanna z Warszawy uczestniczy w zabawie od samego początku i rejestruje miesięcznie około 20-30 zgłoszeń. Opla Astrę wygrała dzięki paragonowi na kwotę 175,57 złotych za zakupy spożywcze zrobione w jednym z marketów.


Najnowszy model Opla Astry/Fot. Flickr.com/CC-BY


Loteria wciąż trwa. Kolejne samochody do wygrania


Akcja została przedłużona przez Ministerstwo Finansów. Nagrodą główną jest Opel Astra, a do wygrania pozostało jeszcze 5 egzemplarzy tego modelu. Dodatkowo resort raz na kwartał losuje Opla Insignię za zbieranie paragonów branżowych. Aktualnie za przejazdy taksówką.


Na szczęśliwców czeka jeszcze siedem samochodów do wygrania: 5 Opli Astra – nagrody główne w loterii i 2 Ople Insignia – nagrody specjalne, a także 35 iPadów Air2 i 30 notebooków Lenovo.


Dotychczas odbyło się 26 losowań, w których Ministerstwo Finansów wylosowało 162 nagrody: 13 Opli Astra, 4 Ople Insignie, 91 iPadów Air 2 i 78 notebooków Lenovo ThinkPad.
 

Internet lub aplikacja mobilna


Do 10 grudnia w ramach Narodowej Loterii Paragonowej zarejestrowało się łącznie ponad 120 mln użytkowników, w tym ponad 150 tys. przez uruchomioną w drugiej połowie listopada aplikację mobilną. Można ją pobrać w Google Play albo App Store.


Aby wziąć udział w akcji, trzeba mieć ukończone 18 lat, kupić towar lub usługę za minimum 10 złotych, a otrzymany paragon fiskalny zarejestrować na stronie loterii lub poprzez specjalną aplikację. Na nagrodę specjalną (Opla Insignię) mogą liczyć ci uczestnicy, którzy rejestrują paragony z aktualnie premiowanych branż. Do końca roku taką branżą jest działalność taksówek osobowych, a od stycznia do marca 2017 roku – branża paliwowa.


Podatnik.info 

Loading Comments