Ministerstwo Finansów zachęca podatników do zbierania...
Ministerstwo Finansów
Podatnik.info

Ministerstwo Finansów zachęca podatników do zbierania paragonów. W nagrodę rozdaje Ople Astry!

Od paragonu do Opla Astry


Głównym celem Narodowej Loterii Paragonowej jest zachęcenie podatników do każdorazowego pobierania paragonów po dokonanym zakupie towaru lub usługi. Ma to pomóc resortowi w walce z szarą strefą i praktykami nie naliczania przez sprzedawców transakcji na kasę fiskalną.


Jak informuje Ministerstwo Finansów, ostatnia zwyciężczyni Narodowej Loterii Paragonowej, Pani Joanna z Warszawy uczestniczy w zabawie od samego początku i rejestruje miesięcznie około 20-30 zgłoszeń. Opla Astrę wygrała dzięki paragonowi na kwotę 175,57 złotych za zakupy spożywcze zrobione w jednym z marketów.


Najnowszy model Opla Astry/Fot. Flickr.com/CC-BY


Loteria wciąż trwa. Kolejne samochody do wygrania


Akcja została przedłużona przez Ministerstwo Finansów. Nagrodą główną jest Opel Astra, a do wygrania pozostało jeszcze 5 egzemplarzy tego modelu. Dodatkowo resort raz na kwartał losuje Opla Insignię za zbieranie paragonów branżowych. Aktualnie za przejazdy taksówką.


Na szczęśliwców czeka jeszcze siedem samochodów do wygrania: 5 Opli Astra – nagrody główne w loterii i 2 Ople Insignia – nagrody specjalne, a także 35 iPadów Air2 i 30 notebooków Lenovo.


Dotychczas odbyło się 26 losowań, w których Ministerstwo Finansów wylosowało 162 nagrody: 13 Opli Astra, 4 Ople Insignie, 91 iPadów Air 2 i 78 notebooków Lenovo ThinkPad.
 

Internet lub aplikacja mobilna


Do 10 grudnia w ramach Narodowej Loterii Paragonowej zarejestrowało się łącznie ponad 120 mln użytkowników, w tym ponad 150 tys. przez uruchomioną w drugiej połowie listopada aplikację mobilną. Można ją pobrać w Google Play albo App Store.


Aby wziąć udział w akcji, trzeba mieć ukończone 18 lat, kupić towar lub usługę za minimum 10 złotych, a otrzymany paragon fiskalny zarejestrować na stronie loterii lub poprzez specjalną aplikację. Na nagrodę specjalną (Opla Insignię) mogą liczyć ci uczestnicy, którzy rejestrują paragony z aktualnie premiowanych branż. Do końca roku taką branżą jest działalność taksówek osobowych, a od stycznia do marca 2017 roku – branża paliwowa.


Podatnik.info 

Loading Comments
Gorące tematy
W jaki sposób rozliczysz się w 2019 r. z fiskusem?
Wyniki sondażu: sondaż 432 głosów
86%

przez internet przy użyciu programu do rozliczenia PIT-ów

371 głosów
9%

samodzielnie wypełnię papierowy formularz PIT

41 głosów
2%

skorzystam z usług księgowego lub doradcy podatkowego

9 głosów
3%

zrobię to w inny sposób

11 głosów
Kalendarz podatnika

Formularze PIT

Formularze PIT do druku

Zainteresuje cię także