Ministerstwo Finansów zachęca podatników do zbierania...
Ministerstwo Finansów
Podatnik.info

Ministerstwo Finansów zachęca podatników do zbierania paragonów. W nagrodę rozdaje Ople Astry!

Darmowy program do rozliczania PIT

Windows, MacOS, Linux, iOS oraz Android

Rozlicz PIT online

lub pobierz za darmo

Od paragonu do Opla Astry


Głównym celem Narodowej Loterii Paragonowej jest zachęcenie podatników do każdorazowego pobierania paragonów po dokonanym zakupie towaru lub usługi. Ma to pomóc resortowi w walce z szarą strefą i praktykami nie naliczania przez sprzedawców transakcji na kasę fiskalną.


Jak informuje Ministerstwo Finansów, ostatnia zwyciężczyni Narodowej Loterii Paragonowej, Pani Joanna z Warszawy uczestniczy w zabawie od samego początku i rejestruje miesięcznie około 20-30 zgłoszeń. Opla Astrę wygrała dzięki paragonowi na kwotę 175,57 złotych za zakupy spożywcze zrobione w jednym z marketów.


Najnowszy model Opla Astry/Fot. Flickr.com/CC-BY


Loteria wciąż trwa. Kolejne samochody do wygrania


Akcja została przedłużona przez Ministerstwo Finansów. Nagrodą główną jest Opel Astra, a do wygrania pozostało jeszcze 5 egzemplarzy tego modelu. Dodatkowo resort raz na kwartał losuje Opla Insignię za zbieranie paragonów branżowych. Aktualnie za przejazdy taksówką.


Na szczęśliwców czeka jeszcze siedem samochodów do wygrania: 5 Opli Astra – nagrody główne w loterii i 2 Ople Insignia – nagrody specjalne, a także 35 iPadów Air2 i 30 notebooków Lenovo.


Dotychczas odbyło się 26 losowań, w których Ministerstwo Finansów wylosowało 162 nagrody: 13 Opli Astra, 4 Ople Insignie, 91 iPadów Air 2 i 78 notebooków Lenovo ThinkPad.
 

Internet lub aplikacja mobilna


Do 10 grudnia w ramach Narodowej Loterii Paragonowej zarejestrowało się łącznie ponad 120 mln użytkowników, w tym ponad 150 tys. przez uruchomioną w drugiej połowie listopada aplikację mobilną. Można ją pobrać w Google Play albo App Store.


Aby wziąć udział w akcji, trzeba mieć ukończone 18 lat, kupić towar lub usługę za minimum 10 złotych, a otrzymany paragon fiskalny zarejestrować na stronie loterii lub poprzez specjalną aplikację. Na nagrodę specjalną (Opla Insignię) mogą liczyć ci uczestnicy, którzy rejestrują paragony z aktualnie premiowanych branż. Do końca roku taką branżą jest działalność taksówek osobowych, a od stycznia do marca 2017 roku – branża paliwowa.


Podatnik.info 

Loading Comments
Gorące tematy
Czy podatnicy dojeżdżający do pracy służbowym autem powinni płacić podatek?
Wyniki sondażu: sondaż 414 głosów
63%

Tak

260 głosów
35%

Nie

144 głosów
2%

Nie mam zdania

10 głosów
Kalendarz podatnika

Formularze PIT

Formularze PIT do druku

Zainteresuje cię także
Powodzenie Narodowej Loterii Paragonowej przerosło wszelkie oczekiwania