Ministerstwo Finansów, PIT za 2017. Jak bezpiecznie...
wikipedia.org
Podatnik.Info

Ministerstwo Finansów, PIT za 2017. Jak bezpiecznie wypełnić zeznanie podatkowe?

Darmowy program do rozliczania PIT

Windows, MacOS, Linux, iOS oraz Android

Rozlicz PIT online

lub pobierz za darmo

Program potwierdzony przez Ministerstwo Finansów – PIT za 2017

Wypełniania deklaracji podatkowych przez internet nie należy się obawiać. Powinniśmy jednak zwrócić uwagę na kilka czynników, które zagwarantują, że nasze dane będą bezpieczne. Jest to przede wszystkim:

  • zgodność z wytycznymi Ministerstwa Finansów,
  • certyfikat SSL – zapewnia poufność transmisji danych przesyłanych przez Internet,
  • rekomendacja przez Instytut Polskiej Księgowości

W ten sposób zyskamy pewność, że system został poddany rygorystycznym kontrolom bezpieczeństwa, a nasze dane będą zabezpieczone przed ich udostępnieniem osobom nieupoważnionym. Po wypełnieniu deklaracji zadbajmy również o to, by w pamięci komputera nie zostały nasze dane, tak, by osoby postronne nie miały do nich wglądu.

Nie ufajmy natomiast podejrzanym mailom o zwrocie pieniędzy za rachunek podatkowy – przestrzega Ministerstwo Finansów. PIT można bezpiecznie wypełnić i wysłać przez program gwarantujący doręczenie deklaracji do właściwego urzędu. Oszuści mogą wysyłać informacje i fałszywe linki, które wyłudzają nasze dane osobowe, hasła logowania do poczty elektronicznej i dane kart kredytowych. Aby się przed tym zabezpieczyć, najlepiej nie klikać w podejrzane linki, a deklarację wypełnić w zaufanym programie.

Dlaczego wypełniać PIT przez internet?

Wypełniając e-deklarację online możemy liczyć na co najmniej kilka korzyści.

  1. pewność poprawnego wypełnienia danych – nawet, jeśli po raz pierwszy samodzielnie wypełniamy dokument. Program wskazuje, które pola powinny zostać wypełnione, a następnie sam wylicza niezbędne dane. Ryzyko pomyłki jest więc obniżone do minimum.
  2. gwarancja dostarczenia PIT do właściwego urzędu – po wypełnieniu deklaracji, system samodzielnie wysyła deklarację do urzędu, który wskazaliśmy. Każdy podatnik dostaje również UPO, czyli Urzędowe Poświadczenie Odbioru deklaracji elektronicznej. UPO stanowi dowód, że deklaracja wpłynęła do urzędu w terminie. Wystawiana jest dopiero po weryfikacji poprawności danych. Otrzymując UPO mamy więc gwarancję, że w trakcie wypełniania nie doszło do pomyłek.
  3. oszczędność czasu i pieniędzy – do wypełnienia e-deklaracji potrzebujemy jedynie dostęp do internetu. Dokument możemy uzupełnić w dowolnym momencie i wysłać bez konieczności odwiedzania poczty ani urzędu. Znikają również opłaty za przesyłkę pocztową.
  4. szybszy zwrot podatku – czas na wypełnienie deklaracji jest ograniczony. Jeśli zależy nam na szybszym zwrocie należności, wypełnienie PIT-a przez Internet jest najskuteczniejszą metodą. Formularze elektroniczne są poddawane weryfikacji jako pierwsze, co znacznie przyspiesza otrzymanie zwrotu podatku.

Loading Comments
Gorące tematy
Najwygodniejszy sposób złożenia PIT-u to?
Wyniki sondażu: sondaż 1007 głosów
78%

elektroniczny

790 głosów
18%

osobiście w urzędzie skarbowym

180 głosów
4%

za pośrednictwem poczty

37 głosów
Kalendarz podatnika

Formularze PIT

Formularze PIT do druku

Zainteresuje cię także
PIT za 2018 rok - do kiedy rozliczyć w 2019?