Ministerstwo Finansów czeka na milion
http://sxc.hu/

Ministerstwo Finansów czeka na milion

Dzisiaj rozpoczęło się wielkie odliczanie w ramach akcji zapoczątkowanej przez Ministerstwo Finansów pt.: „Kiedy wpadnie pierwszy milion”, która ma na celu zachęcić podatników do przesyłania rocznych deklaracji drogą elektroniczną.

Darmowy program do rozliczania PIT

Windows, MacOS, Linux, iOS oraz Android

Rozlicz PIT online

lub pobierz za darmo

Według najnowszych danych ministerstwa liczba zeznań, która wpłynęła do tej pory do urzędów jest rekordowa. Do chwili obecnej nadesłaliśmy 670 tys. zeznań, a to jest dwa razy więcej niż w ubiegłym roku (wówczas wpłynęło 324 tys.), zaś w porównaniu do 2009 r. – nawet osiem razy więcej (86 tys.). Pomimo faktu, iż do 2 maja zostało już mało czasu, osób rozliczających się w ostatnich dniach nie brakuje i do systemu e-Deklaracje stale wpływają nowe wnioski. Od dzisiaj ministerstwo będzie codziennie informować o liczbie złożonych zeznań, równocześnie zachęcając, aby rozliczać się z urzędem skarbowym przez Internet.

Jak informuje Ministerstwo Finansów, do tej pory najwięcej deklaracji niewymagających elektronicznego podpisu wpłynęło w województwie mazowieckim (100 tys.), śląskim (77 tys.) i małopolskim (64 tys. zeznań), czyli odpowiednio 16, 12 i 10 proc. ogółu przesłanych. Najwięcej e-formularzy pochodzi z Warszawy (65 tys. PIT-ów, 8 proc. ogółu), Krakowa (31 tys., 3,8 proc.) oraz Łodzi (21 tys., 2,5 proc.).

Okazuje się, że najchętniej elektroniczne PIT-y nadsyłają ludzie młodzi,  co czwarta osoba  jest w wieku 21-30 lat, a blisko jedna trzecia ma od 31 do 40 lat. Jednak i starsi podatnicy chętnie korzystają z wygody Internetu – osoby pomiędzy 41-60 rokiem życia stanowią 17 proc. wszystkich rozliczających się tą drogą, a osoby w wieku 61-70 lat przesłały aż 7,5 proc. ogółu zeznań.

Loading Comments
Gorące tematy
Jaka jest najkorzystniejsza forma opodatkowania?
Wyniki sondażu: sondaż 2 głosów
50%

skala podatkowa

1 głosów
0%

podatek liniowy

0 głosów
50%

ryczałt

1 głosów
0%

karta podatkowa

0 głosów
Kalendarz podatnika

Formularze PIT

Formularze PIT do druku

Zainteresuje cię także
Polacy złożyli ponad 5 mln e-PIT-ów! Idą na rekord