MF będzie namawiać do brania paragonów
http://sxc.hu/

MF będzie namawiać do brania paragonów

Akcja informacyjna pod nazwą "Weź paragon" rozpocznie się 22 czerwca. Jej celem jest uświadomienie sprzedawców i klientów o zaletach wydawania i brania paragonów przy zawieraniu transakcji. 

Darmowy program do rozliczania PIT

Windows, MacOS, Linux, iOS oraz Android

Rozlicz PIT online

lub pobierz za darmo

Ministerstwo Finansów będzie przekonywało, że paragon jest jedynym dowodem, który pozwala na reklamację lub zwrot zakupionego towaru. Wydanie przez sprzedawcę paragonu potwierdza, że odprowadza on należny podatek od dokonanej sprzedaży. Obowiązkiem sprzedawcy jest wydanie dowodu zakupu klientowi, ale w sytuacji, gdy obowiązek nie zostanie wypełniony kupujący powinien się o paragon upomnieć. Z okazji akcji dla kupujących zostały przygotowane specjalne pocztówki z rysunkiem Andrzeja Mleczki i informacjami, dlaczego warto posiadać paragon.


Resort zapowiada również wzmożone kontrole w okresie wakacyjnym. Będą one dotyczyły wydawania przez sprzedawców paragonów i obejmą głównie najpopularniejsze miejscowości turystyczne. 


Akcja "Weź paragon" odbędzie się w ramach kampanii "Przed wakacjami - co warto wiedzieć". Przyłączyło się do niej wiele instytucji i urzedów, które wspólnie będą informować Polaków o bezpieczeństwie, prawach i obowiązkach podczas planowania letnich podróży i wyjazdów. 

Loading Comments
Gorące tematy
Czy w przypadku złej obsługi ze strony urzędnika skarbówki złożysz na niego skargę?
Wyniki sondażu: sondaż 58 głosów
38%

Tak, skorzystam ze swojego prawa.

22 głosów
59%

Nie, bo i tak nie przyniesie to żadnego skutku.

34 głosów
3%

Nie wiem jak to zrobić.

2 głosów
Kalendarz podatnika

Formularze PIT

Formularze PIT do druku

Zainteresuje cię także
NIK bierze Ministerstwo Finansów i Rządowe Centrum Legislacji pod lupę