Metraż i winda to za mało
sxc.hu
Skarbiec.biz

Metraż i winda to za mało

Darmowy program do rozliczania PIT

Windows, MacOS, Linux, iOS oraz Android

Rozlicz PIT online

lub pobierz za darmo

Deweloperzy przyznają, że coraz trudniej jest im trafić w gusta najbardziej zamożnych klientów. Kiedyś o wysokim standardzie nieruchomości decydowała jej lokalizacja, powierzchnia użytkowa czy fakt, że mieszkanie znajduje się na zamkniętym, strzeżonym osiedlu. Basen czy siłownia wewnątrz budynku decydowały o jego prestiżu. Dzisiaj standardy te uległy zmianie.

– O tym, czy dana nieruchomość jest luksusowa, czy nie, nie decyduje tylko metraż jej powierzchni i wysokość ścian, ale coś znacznie więcej. Luksusowa nieruchomość dziś to cały nowy koncept stylu życia, z którym wiąże się mieszkanie w danym miejscu. To nie tylko prestiżowa lokalizacja, spektakularne widoki na miasto, do których podziwiania uprzywilejowany jest wyłącznie mieszkaniec danej nieruchomości. To przede wszystkim morze usług do wyłącznej dyspozycji mieszkańców apartamentowca, spotykanych jak dotąd jedynie w najlepszych hotelach – uważa Alicja Kościesza, dyrektor sprzedaży i marketingu Orco Property Group.

Nowa grupa klientów

Zmiany na rynku nieruchomości luksusowych wymusili klienci. Są to osoby, które podróżują po całym świecie i które miały do czynienia z najwyższym standardem usług. Szukają nieruchomości, które dadzą im poczucie wiecznego przebywania na wakacjach, uwolnią od trosk życia codziennego i pozwolą zająć się tym, co dla nich najważniejsze: pracą, a poza nią, jedynie wypoczynkiem.

– Nabywcy luksusowych nieruchomości to najbardziej wymagająca grupa klientów na rynku nieruchomości w Polsce. Wysokie wymagania tej grupy klientów wynikają z wysokiej świadomości wartości nabywanych dóbr. To ludzie, którzy podróżują po świecie, bywają nie tylko na rodzimych salonach, dobrze znają trendy na rynku nieruchomości luksusowych za granicą i oczekują ich wdrożenia we własnych rezydencjach. Nie działają na nich typowe wabiki marketingowe, nie imponują im marki i logotypy, lecz są na tyle świadomymi konsumentami, że sami z siebie potrafią odróżnić nieruchomości prawdziwie luksusowe od tych, które tylko do tego miana pretendują. Luksusowa nieruchomość musi stanowić odzwierciedlenie ich stylu życia, osiągnięć i aspiracji – mówi Alicja Kościesza z Orco Property Group.

Obsługa 24 godziny na dobę

Najbardziej luksusowe nieruchomości muszą dać poczucie prywatności ich właścicielom. Nie ma mowy o zatłoczonych windach, siłowniach, basenach, saunach czy parkingach. Każdy z mieszkańców powinien mieć poczucie wyjątkowości. Jeden z najbardziej luksusowych wieżowców w Polsce, Złota 44, osiąga to na wiele sposobów. Jednym z nich jest 24-godzinna obsługa concierge, zarządzana przez inteligentny system HMS zbliżona do działania obsługi w najbardziej ekskluzywnych hotelach na świecie. Dzięki niej mieszkańcy wieżowca mogą żyć w poczuciu niekończących się wakacji. Złota 44 oferuje również unikalne piętro rekreacyjne z tarasem słonecznym, 25-metrowym basenem, gabinetami masażu, sauną, salą kinową i salą do organizacji prywatnych przyjęć okolicznościowych i spotkań biznesowych. Wpływ na prestiż nieruchomości ma również fakt, że została zaprojektowana przez jednego z najwybitniejszych współczesnych architektów na świecie - Daniela Libeskinda.

– Mieszkanie w przestrzeni zaprojektowanego przez tak wybitnego artystę  jest dziś warunkiem status quo każdej luksusowej nieruchomości – twierdzi Alicja Kościesza. Metraż luksusowych apartamentów rozpoczyna się od 100 i dochodzi nawet do ponad 200 metrów kwadratowych. Ich właściciele mają w nich po kilka ekskluzywnych łazienek, sypialni, a nawet pokoje dla służby. Do dyspozycji mają również kino, restauracje, a także salony spa&wellness.

Dogonić światowe trendy

Jednak nieruchomości o wysokim standardzie to wciąż nowość w Polsce. Przepaść między rynkiem luksusowych nieruchomości w naszym kraju a za granicą jest ogromna, choć przykład Złotej 44 pokazuje, że potrafimy dogonić standardy światowe.

– Czy luksus w Polsce różni się od tego za granicą? Niestety jeszcze bardzo. Nieruchomości stricte luksusowych jest u nas jeszcze bardzo mało. Wystarczy przejrzeć katalogi zagraniczne i publikacje polskie (w Polsce nie są to nawet katalogi a po prostu czasopisma branżowe z reklamami) – twierdzi Anna Zagrajek, real estate agent z Hamilton May Real Estate Company. – Przyszłość…? Może drugie domy? Choć z polskiego wybrzeża raczej Prowansji nie zrobimy, a z Podhala Toskanii. Ale rynek tego typu nieruchomości, na świecie uznawany za luksusowy, u nas jeszcze nie jest prawie zupełnie rozwinięty – dodaje Zagrajek.

 

Portal Skarbiec.Biz

Loading Comments
Gorące tematy
Czy w przypadku złej obsługi ze strony urzędnika skarbówki złożysz na niego skargę?
Wyniki sondażu: sondaż 58 głosów
38%

Tak, skorzystam ze swojego prawa.

22 głosów
59%

Nie, bo i tak nie przyniesie to żadnego skutku.

34 głosów
3%

Nie wiem jak to zrobić.

2 głosów
Kalendarz podatnika

Formularze PIT

Formularze PIT do druku

Zainteresuje cię także
Odwrotne obciążenie w VAT może w 2017 r. znacznie wpłynąć na usługi budowlane. Jak? Wyjaśnia ekspert podatkowy!