Metody rozliczenia PIT-37 w 2019 – Program PIT/Druk/Twój...
FreeImages
Podatnik.Info

Metody rozliczenia PIT-37 w 2019 – Program PIT/Druk/Twój e-PIT

 

Jakich różnic możemy się spodziewać, wybierając pomiędzy dostępnymi obecnie metodami wypełnienia deklaracji podatkowej?

 

Nowość w Twój e-PIT, ale program PIT nadal korzystniejszy

Zgodnie z przedstawionym przez Ministerstwo Finansów programem, do działającego obecnie sytemu e-Deklaracje, dodana zostanie usługa Twój e-PIT. Podatnicy, którzy rozliczają się tylko z wynagrodzenia uzyskanego w ramach umowy o pracę, umowy zlecenia lub umowy o dzieło, nie będą musieli wypełniać zeznania PIT. Urząd skarbowy wypełni za nich wstępny formularz, a podatnik będzie mógł go zaaprobować bądź skorygować, wypełniając PIT-37 w programie PIT.

Co ważne, w przypadku braku wyraźnej chęci samodzielnego uzupełnienia swej deklaracji, opracowany przez urząd skarbowy dokument zostanie przesłany samoczynnie wraz z końcem kwietnia. Jeśli przysługują nam ulgi, której wysokości Ministerstwo Finansów nie będzie mogło ustalić (ulga na internet, ulga na leki), wartości te nie zostaną uwzględnione.

W związku z tym nadal korzystniejszym rozwiązaniem jest wypełenienie deklaracji przez Program PIT

Rozliczenie on-line PIT-37 – program PIT czy formularz?

W przypadku podjęcia decyzji o samodzielnym rozliczeniu podatku, osoba zainteresowana może zdecydować się na jedną z kilku dostępnych opcji. Prócz samodzielnego wypełnienia drukowanej deklaracji i przesłanie jej pocztą bądź osobistym dostarczeniem, podatnik może zdecydować się na skorzystanie z interaktywnego formularza lub programu PIT.

 

Interaktywny formularz nie będzie stanowił najlepszej opcji dla osób planujących zachować ciągłość dokumentacji podatkowej. Korzystając z PIT-37 w formacie PDF należy również liczyć się z brakiem wsparcia merytorycznego i technicznego.

 

Program PIT stanowi również dobry wybór dla użytkowników, pragnących przechowywać wszystkie formularze w jednym miejscu. W przeciwieństwie do interaktywnego formularza, Program PIT Pro umożliwia szybkie przejście do wymaganych załączników oraz przewiduje możliwość prowadzenia dokumentacji dla kilku użytkowników jednocześnie. W przypadku zdecydowania się na program PIT, część przyszłorocznej deklaracji zostanie uzupełniona samoczynnie w oparciu o zeszłoroczne dane.

 

Program PIT Pro 2018/2019 spełnia również wszystkie normy techniczne, które dotyczą bezpiecznego przesłania deklaracji PIT-37 za 2018 na serwery Ministerstwa Finansów. Z możliwości programu PIT powinni skorzystać wszyscy podatnicy, którym coroczne zeznanie podatkowe nastręcza zbędnych problemów – ono naprawdę może być proste!

 

Rozlicz PIT za 2018 Programem PIT Pro 2018/2019 już dziś

 

Autor artykułu: Beata Michoń

Loading Comments
Gorące tematy
Jak długo czekasz na zwrot podatku?
Wyniki sondażu: sondaż 68 głosów
56%

dłużej niż miesiąc

38 głosów
35%

kilka tygodni

24 głosów
9%

tydzień

6 głosów
Kalendarz podatnika

Formularze PIT

Formularze PIT do druku

Zainteresuje cię także