Metody rozliczenia PIT-37 w 2019 – Program PIT/Druk/Twój...
FreeImages
Podatnik.Info

Metody rozliczenia PIT-37 w 2019 – Program PIT/Druk/Twój e-PIT

Darmowy program do rozliczania PIT

Windows, MacOS, Linux, iOS oraz Android

Rozlicz PIT online

lub pobierz za darmo

 

Jakich różnic możemy się spodziewać, wybierając pomiędzy dostępnymi obecnie metodami wypełnienia deklaracji podatkowej?

 

Nowość w Twój e-PIT, ale program PIT nadal korzystniejszy

Zgodnie z przedstawionym przez Ministerstwo Finansów programem, do działającego obecnie sytemu e-Deklaracje, dodana zostanie usługa Twój e-PIT. Podatnicy, którzy rozliczają się tylko z wynagrodzenia uzyskanego w ramach umowy o pracę, umowy zlecenia lub umowy o dzieło, nie będą musieli wypełniać zeznania PIT. Urząd skarbowy wypełni za nich wstępny formularz, a podatnik będzie mógł go zaaprobować bądź skorygować, wypełniając PIT-37 w programie PIT.

Co ważne, w przypadku braku wyraźnej chęci samodzielnego uzupełnienia swej deklaracji, opracowany przez urząd skarbowy dokument zostanie przesłany samoczynnie wraz z końcem kwietnia. Jeśli przysługują nam ulgi, której wysokości Ministerstwo Finansów nie będzie mogło ustalić (ulga na internet, ulga na leki), wartości te nie zostaną uwzględnione.

W związku z tym nadal korzystniejszym rozwiązaniem jest wypełenienie deklaracji przez Program PIT

Rozliczenie on-line PIT-37 – program PIT czy formularz?

W przypadku podjęcia decyzji o samodzielnym rozliczeniu podatku, osoba zainteresowana może zdecydować się na jedną z kilku dostępnych opcji. Prócz samodzielnego wypełnienia drukowanej deklaracji i przesłanie jej pocztą bądź osobistym dostarczeniem, podatnik może zdecydować się na skorzystanie z interaktywnego formularza lub programu PIT.

 

Interaktywny formularz nie będzie stanowił najlepszej opcji dla osób planujących zachować ciągłość dokumentacji podatkowej. Korzystając z PIT-37 w formacie PDF należy również liczyć się z brakiem wsparcia merytorycznego i technicznego.

 

Program PIT stanowi również dobry wybór dla użytkowników, pragnących przechowywać wszystkie formularze w jednym miejscu. W przeciwieństwie do interaktywnego formularza, Program PIT Pro umożliwia szybkie przejście do wymaganych załączników oraz przewiduje możliwość prowadzenia dokumentacji dla kilku użytkowników jednocześnie. W przypadku zdecydowania się na program PIT, część przyszłorocznej deklaracji zostanie uzupełniona samoczynnie w oparciu o zeszłoroczne dane.

 

Program PIT Pro 2018/2019 spełnia również wszystkie normy techniczne, które dotyczą bezpiecznego przesłania deklaracji PIT-37 za 2018 na serwery Ministerstwa Finansów. Z możliwości programu PIT powinni skorzystać wszyscy podatnicy, którym coroczne zeznanie podatkowe nastręcza zbędnych problemów – ono naprawdę może być proste!

 

Rozlicz PIT za 2018 Programem PIT Pro 2018/2019 już dziś

 

Autor artykułu: Beata Michoń

Loading Comments
Gorące tematy

Formularze PIT

Formularze PIT do druku

Zainteresuje cię także
Rozliczenie PIT-37 przez studenta. Sprawdź, o czym musisz pamiętać