Licencja na zarabianie -  kurs maklerski Maklers.pl
http://sxc.hu/
30-lat-pozniej.blogspot.com

Licencja na zarabianie - kurs maklerski Maklers.pl

Kto z nas nie czytał o czerwonoszelkowcach z Wall Street? Jak wielu – chciało pójść w ich ślady na naszym rodzimym rynku kapitałowym?! Pasja, pęd do wiedzy, chęć bycia częścią wielkiego świata finansów, niesamowita przygoda – dziś zaczęła się również dla mnie!


Mam przyjemność brać udział w unikalnym kursie na licencję Maklera Papierów Wartościowych, prowadzonym przez Pana Mariusza Śliwińskiego, Doradcę Inwestycyjnego (nr lic. 444) i Maklera Papierów Wartościowych (nr. Lic 2597).

Spełnienie marzenia!

Wprost i bez ogródek – to w czym mam przyjemność brać udział jest przygodą i spełnieniem marzenia które zasiała we mnie giełda około 12 lat temu, zaś ten konkretny kurs jest ….z braku lepszych słów - niesamowity!
Zacznijmy jednak od początku…

Gdy myślimy o nauce, czy przygotowaniu do licencji, czy jakimkolwiek innym poszerzeniu wiedzy, często wyobrażamy sobie stosy książek i materiałów do przyswojenia , tabele wzorów, skrypty powtórkowe, niezliczone zestawy testów sięgające nawet 10 lat wstecz… i dokładnie to otrzymujemy w pierwszej paczce od Pana Mariusza. Mówiąc precyzyjnie – około 8 kilogramów własnie tego…

Przytłoczenie – sądzę że jest najwłaściwszym słowem, przytłoczenie które jednak w krótkiej chwili ewoluowało w zainteresowanie, ciekawość, poczucie unikalności wiedzy i świadomość zbliżającej się niesamowitej przygody z dobrym przewodnikiem po tym trudnym szlaku.

Pierwszy dzień … uspokojenie, nadanie tempa, do dzieła!

Przyznam że po pierwszej dawce materiałów, wiele oczekiwałem również po samym kursie. Jeśli ktokolwiek jest w stanie przygotować kompletny zestaw który wystarcza do pozytywnego zdania egzaminu – musi mieć nie lada wiedzę i doświadczenie.

Nie zawiodłem się.

Kameralna grupa 9 osób z trenerem w samym środku, dzięki przyjaznej i profesjonalnej atmosferze, w krótkim czasie stała się zespołem głodnym wiedzy i otwartym na wspólną pracę.

Niesamowite, jak szybko ludzie z różnych stron Polski, rożnych etapów życia i z wachlarzem doświadczeń – byli w stanie nawiązać dobrą, partnerska więź współpracy.

... Charyzma prowadzącego?

Po krótkim wprowadzeniu i sprawach organizacyjnych nastał etap ujednolicania wiedzy, strukturyzowania głównych pojęć i nadawania ram – obszarowi w którym niebawem będziemy się poruszać.

W ruch poszły kartki, prezentacje online, internetowe bazy wiedzy i stary dobry i zawsze użyteczny white-board.

Osobiście zaskoczyło mnie jedno – niespotykana przejrzystość, symbolika i klarowność przekazu wszystkich schematów rysowanych przez Pana Mariusza. Reakcją jaką wzbudzały nie było pytanie –„ a co miał Pan na myśli”, ale uznanie i swoiste „acha … czyli tak to działa”. To rzadka umiejętność.

Resztę pierwszego dnia poświeciliśmy na wprowadzenie i faktyczne, praktyczne i interaktywne ćwiczenia z zakresu Matematyki finansowej i rozwiązywanie testów i zadań z zakresu do 10 lat wstecz.

Bazowaliśmy na faktycznych materiałach z poprzednich lat, a każde zadanie było drobiazgowo rozpisane, omówione, i wyjaśnione.

W sposobie prowadzenia zajęć, podejściu do uczestników, – oprócz oczywistej intensywności, zaczęła pojawiać się cienka nić nadziei i wiary że pod takim kapitanem- uzyskanie licencji faktycznie jest w zasięgu możliwości.

… Co będzie dalej?


Opowiem już niebawem!

Wszystkich którzy chieliby poznać bliżej Pana Mariusza zapraszam na stronyMaklers.pl.Michał Sankowski
30-lat-pozniej.blogspot.com 

Loading Comments
Gorące tematy
Najlepsza faktura to:
Wyniki sondażu: sondaż 145 głosów
35%

tradycyjna

51 głosów
49%

elektroniczna bez podpisu

71 głosów
16%

elektroniczna z podpisem

23 głosów
Kalendarz podatnika

Formularze PIT

Formularze PIT do druku

Zainteresuje cię także