Licencja na zarabianie - analiza sytuacji finansowej...
http://sxc.hu/
30-lat-pozniej.blogspot.com

Licencja na zarabianie - analiza sytuacji finansowej przedsiębiorstw

To byłby stanowczo kolejny, ważny krok na ścieżce do celu zdobycia Licencji Maklera GPW.


Szanowni,


Minął właśnie kolejny weekend intensywnego kursu na licencję Maklera Papierów wartościowych, prowadzonego Przez Pana Mariusza Śliwińskiego - Doradcę Inwestycyjnego (nr lic. 444) i Maklera Papierów Wartościowych (nr. Lic 2597).


Jak żartuje prowadzący – nasze zajęcia są na tyle intensywne, że czas na nich spędzony możecie liczyć podwójnie. Czy wasz trener też potrafi zakrzywiać czasoprzestrzeń?


Firma – firmie nierówna


Sądzę, że będzie najlepiej - jeśli zacznę od stwierdzenia faktu: wszystko wreszcie zaczęło mieć sens!


Odkąd zajmuję się analizowaniem spółek i przy okazji prowadzę bloga, przyznam zupełnie otwarcie, że dane zamieszczane w sprawozdaniach finansowych były dla mnie terra incognito – oprócz kilku kluczowych wycinków.

Wysłuchanie audiobooka z rozmową z Panem Mariuszem Śliwińskim znacznie ułatwi zrozumienie specyfiki zawodu maklera giełdowego oraz przygotowanie się do egzaminu zawodowego. Na jakie elementy zwrócić uwagę, ile czasu poświęcić na naukę, z jakich materiałów korzystać? To tylko niektóre pytana – na które znajdziesz odpowiedź w poniższym nagraniu!

Nauka wzorów, czytanie opisów wyjaśniających poszczególne oznaczenia czy wskaźniki, po prostu zawsze pozostawiała pewien niedosyt, niedopowiedzenie i nieokreślone poczucie, że wprawdzie rozumiem – ale nie mam pewności czy właściwie, lub czy wszystko. Właśnie to uległo zmianie na kursie prowadzonym przez Pana Mariusza.


Okazało się, że można wytłumaczyć bilans zysków i strat, analizę wskaźnikową, analizę rentowności, efektywności, dźwignię operacyjną, finansową i całkowitą, a dalej metody wyceny przedsiębiorstwa w sposób jasny, zrozumiały i błyskawiczny.


Kluczowe w powyższym opisie jest słowo – wytłumaczyć. Wiemy dlaczego – poszczególne zdarzenia miały miejsce, wiemy kiedy – w przyszłości będą miały szanse na odciśniecię swego piętna, wiemy jakie są ich konsekwencje i jak dalej wpływają na działanie i kształt całej firmy. Wiem – jak działają wskaźniki i czemu – oraz które z nich – są ważne i najbardziej kluczowe.


… Również dla nie-matematyków!


To banalne! Jak można było tego nie rozumieć - to przecież dziecinnie proste!... Z pewnością -powiedzą niektórzy z was. Jednak na kursach które profesjonalnie przygotowują do zawodu czy licencji, liczy się takie ułożenie materiału - aby zrozumieć, przyswoić i zastosować go, mogli wszyscy. Co więcej – na matematyce świat się nie kończy – jest jeszcze prawo, ustawy…


Jednak już teraz wiem, że na te elementy jest sposób potwierdzony praktyką i dziesiątkami egzaminów, zdanych przez kursantów Pana Mariusza.


Przyznam, że po ostatnim weekendzie mam nieodłączne wrażenie, że trafiłem na jeden z niewielu- ten właściwy kurs!


Z poważaniem dla Szanownych
Michał Sankowski
https://30-lat-pozniej.blogspot.com/ 

Loading Comments
Gorące tematy
Czy elastyczny czas pracy pomoże w skutecznej walce z bezrobociem?
Wyniki sondażu: sondaż 81 głosów
20%

Tak

16 głosów
74%

Nie

60 głosów
6%

Pozostanie bez wpływu na wskaźnik bezrobocia

5 głosów
Kalendarz podatnika

Formularze PIT

Formularze PIT do druku

Zainteresuje cię także