Gorące tematy
Czy przez 500+ kobiety świadomie rezygnują z pracy?
Wyniki sondażu: sondaż 176 głosów
50%

Tak

88 głosów
15%

Nie

27 głosów
1%

Nie mam zdania

1 głosów
34%

To wina pracodawców, bo za mało im płacili

60 głosów
Kalendarz podatnika

Formularze PIT

Licencja na zarabianie - analiza sytuacji finansowej...
http://sxc.hu/
30-lat-pozniej.blogspot.com

Licencja na zarabianie - analiza sytuacji finansowej przedsiębiorstw

A gdyby tak móc wejrzeć w firmę, w jej bilans, przepływy finansowe, inwestycje? Albo gdyby tak być w stanie wyliczyć rentowność z zainwestowanego kapitału? Ba! A gdyby tak umieć okiełznać „prawdopodobną” kryształową kulę finansów pod postacią metod wyceny przyszłej wartości przedsiębiorstw i – zaprognozować!

To byłby stanowczo kolejny, ważny krok na ścieżce do celu zdobycia Licencji Maklera GPW.


Szanowni,


Minął właśnie kolejny weekend intensywnego kursu na licencję Maklera Papierów wartościowych, prowadzonego Przez Pana Mariusza Śliwińskiego - Doradcę Inwestycyjnego (nr lic. 444) i Maklera Papierów Wartościowych (nr. Lic 2597).


Jak żartuje prowadzący – nasze zajęcia są na tyle intensywne, że czas na nich spędzony możecie liczyć podwójnie. Czy wasz trener też potrafi zakrzywiać czasoprzestrzeń?


Firma – firmie nierówna


Sądzę, że będzie najlepiej - jeśli zacznę od stwierdzenia faktu: wszystko wreszcie zaczęło mieć sens!


Odkąd zajmuję się analizowaniem spółek i przy okazji prowadzę bloga, przyznam zupełnie otwarcie, że dane zamieszczane w sprawozdaniach finansowych były dla mnie terra incognito – oprócz kilku kluczowych wycinków.

Wysłuchanie audiobooka z rozmową z Panem Mariuszem Śliwińskim znacznie ułatwi zrozumienie specyfiki zawodu maklera giełdowego oraz przygotowanie się do egzaminu zawodowego. Na jakie elementy zwrócić uwagę, ile czasu poświęcić na naukę, z jakich materiałów korzystać? To tylko niektóre pytana – na które znajdziesz odpowiedź w poniższym nagraniu!

Nauka wzorów, czytanie opisów wyjaśniających poszczególne oznaczenia czy wskaźniki, po prostu zawsze pozostawiała pewien niedosyt, niedopowiedzenie i nieokreślone poczucie, że wprawdzie rozumiem – ale nie mam pewności czy właściwie, lub czy wszystko. Właśnie to uległo zmianie na kursie prowadzonym przez Pana Mariusza.


Okazało się, że można wytłumaczyć bilans zysków i strat, analizę wskaźnikową, analizę rentowności, efektywności, dźwignię operacyjną, finansową i całkowitą, a dalej metody wyceny przedsiębiorstwa w sposób jasny, zrozumiały i błyskawiczny.


Kluczowe w powyższym opisie jest słowo – wytłumaczyć. Wiemy dlaczego – poszczególne zdarzenia miały miejsce, wiemy kiedy – w przyszłości będą miały szanse na odciśniecię swego piętna, wiemy jakie są ich konsekwencje i jak dalej wpływają na działanie i kształt całej firmy. Wiem – jak działają wskaźniki i czemu – oraz które z nich – są ważne i najbardziej kluczowe.


… Również dla nie-matematyków!


To banalne! Jak można było tego nie rozumieć - to przecież dziecinnie proste!... Z pewnością -powiedzą niektórzy z was. Jednak na kursach które profesjonalnie przygotowują do zawodu czy licencji, liczy się takie ułożenie materiału - aby zrozumieć, przyswoić i zastosować go, mogli wszyscy. Co więcej – na matematyce świat się nie kończy – jest jeszcze prawo, ustawy…


Jednak już teraz wiem, że na te elementy jest sposób potwierdzony praktyką i dziesiątkami egzaminów, zdanych przez kursantów Pana Mariusza.


Przyznam, że po ostatnim weekendzie mam nieodłączne wrażenie, że trafiłem na jeden z niewielu- ten właściwy kurs!


Z poważaniem dla Szanownych
Michał Sankowski
http://30-lat-pozniej.blogspot.com/ 

Loading Comments