Leasing konsumencki alternatywą dla kredytu - Prosta strona podatków
Gorące tematy
Czy przywrócenie odliczenia 50% kosztów uzyskania przychodu?
Wyniki sondażu: sondaż 58 głosów
14%

Jest sprawiedliwe, bo twórcy uzyskują niskie zarobki?

8 głosów
62%

Jest niesprawiedliwe w stosunku do pozostałych podatników?

36 głosów
24%

Powinno zostać rozszerzone o kolejne grupy zawodowe?

14 głosów
Kalendarz podatnika
Zainteresuje cię także
Leasing konsumencki alternatywą dla kredytu
KS
http://sxc.hu/

Leasing konsumencki alternatywą dla kredytu

Podziel się tym artykułem:   

- Nie musimy być właścicielami wszystkich rzeczy, które są nam potrzebne. Z powodzeniem możemy użytkować np. samochód w zamian za wynagrodzenie płacone w ratach firmie leasingowej – powiedział wicepremier, minister gospodarki Waldemar Pawlak otwierając konferencję „Perspektywy rozwoju Leasingu Konsumenckiego w Polsce”. Spotkanie odbyło się 25 listopada 2011 r. w Warszawie.

Leasing konsumencki dla osób fizycznych

Wicepremier Waldemar Pawlak przypomniał, że 1 lipca 2011 r., przygotowana w Ministerstwie Gospodarki ustawa deregulacyjna wprowadziła możliwość korzystania z leasingu przez osoby fizyczne. – Dzięki temu konsumenci mają dodatkowy instrument finansowy, bardziej atrakcyjny niż kredyt – zaznaczył wicepremier. – Jest to rozwiązanie proste, tańsze i bardziej elastyczne - dodał.

Leasing dostępniejszy od kredytu

Zdaniem wicepremiera Pawlaka rozwojowi leasingu konsumenckiego potrzebna jest także zmiana naszego nastawienia do własności. - Mamy w Polsce takie trafne powiedzenie, że żeby się napić piwa nie trzeba kupować browaru. Leasing konsumencki będzie z pewnością coraz bardziej popularny, jako łatwiejsza forma pozyskania finansowania, niż kredyt – powiedział wiceszef rządu.

Przypomnijmy, że 1 lipca 2011 r. zniknęły bariery podatkowe utrudniające osobom fizycznym korzystanie z leasingu. Obowiązujące wcześniej przepisy stworzone były tylko dla przedsiębiorców, którzy mogli zaliczać odpisy amortyzacyjne do kosztów uzyskania przychodów. Korzystną zmianę prawa wprowadziła ustawa z 25 marca 2011 r. o ograniczaniu barier administracyjnych dla obywateli i przedsiębiorców, przygotowana w Ministerstwie Gospodarki.

 

Źródło: Ministerstwo Gospodarki

Podziel się tym artykułem: