Leasing konsumencki alternatywą dla kredytu
http://sxc.hu/

Leasing konsumencki alternatywą dla kredytu

- Nie musimy być właścicielami wszystkich rzeczy, które są nam potrzebne. Z powodzeniem możemy użytkować np. samochód w zamian za wynagrodzenie płacone w ratach firmie leasingowej – powiedział wicepremier, minister gospodarki Waldemar Pawlak otwierając konferencję „Perspektywy rozwoju Leasingu Konsumenckiego w Polsce”. Spotkanie odbyło się 25 listopada 2011 r. w Warszawie.

Leasing konsumencki dla osób fizycznych

Wicepremier Waldemar Pawlak przypomniał, że 1 lipca 2011 r., przygotowana w Ministerstwie Gospodarki ustawa deregulacyjna wprowadziła możliwość korzystania z leasingu przez osoby fizyczne. – Dzięki temu konsumenci mają dodatkowy instrument finansowy, bardziej atrakcyjny niż kredyt – zaznaczył wicepremier. – Jest to rozwiązanie proste, tańsze i bardziej elastyczne - dodał.

Leasing dostępniejszy od kredytu

Zdaniem wicepremiera Pawlaka rozwojowi leasingu konsumenckiego potrzebna jest także zmiana naszego nastawienia do własności. - Mamy w Polsce takie trafne powiedzenie, że żeby się napić piwa nie trzeba kupować browaru. Leasing konsumencki będzie z pewnością coraz bardziej popularny, jako łatwiejsza forma pozyskania finansowania, niż kredyt – powiedział wiceszef rządu.

Przypomnijmy, że 1 lipca 2011 r. zniknęły bariery podatkowe utrudniające osobom fizycznym korzystanie z leasingu. Obowiązujące wcześniej przepisy stworzone były tylko dla przedsiębiorców, którzy mogli zaliczać odpisy amortyzacyjne do kosztów uzyskania przychodów. Korzystną zmianę prawa wprowadziła ustawa z 25 marca 2011 r. o ograniczaniu barier administracyjnych dla obywateli i przedsiębiorców, przygotowana w Ministerstwie Gospodarki.

 

Źródło: Ministerstwo Gospodarki

Loading Comments
Gorące tematy
W jaki sposób najczęściej wykonujecie Państwo przelewy?
sondaż 94 głosów
48%

przez telefon

45 głosów
47%

z komputera

44 głosów
1%

w oddziale w banku

1 głosów
4%

na poczcie lub w punktach opłat

4 głosów

GŁOSUJ

Kalendarz podatnika

Formularze PIT

Formularze PIT do druku

Zainteresuje cię także