Gorące tematy
Jak długo czekasz na zwrot podatku?
Wyniki sondażu: sondaż 68 głosów
56%

dłużej niż miesiąc

38 głosów
35%

kilka tygodni

24 głosów
9%

tydzień

6 głosów
Kalendarz podatnika
Zainteresuje cię także

Formularze PIT

Leasing konsumencki alternatywą dla kredytu
http://sxc.hu/

Leasing konsumencki alternatywą dla kredytu

- Nie musimy być właścicielami wszystkich rzeczy, które są nam potrzebne. Z powodzeniem możemy użytkować np. samochód w zamian za wynagrodzenie płacone w ratach firmie leasingowej – powiedział wicepremier, minister gospodarki Waldemar Pawlak otwierając konferencję „Perspektywy rozwoju Leasingu Konsumenckiego w Polsce”. Spotkanie odbyło się 25 listopada 2011 r. w Warszawie.

Leasing konsumencki dla osób fizycznych

Wicepremier Waldemar Pawlak przypomniał, że 1 lipca 2011 r., przygotowana w Ministerstwie Gospodarki ustawa deregulacyjna wprowadziła możliwość korzystania z leasingu przez osoby fizyczne. – Dzięki temu konsumenci mają dodatkowy instrument finansowy, bardziej atrakcyjny niż kredyt – zaznaczył wicepremier. – Jest to rozwiązanie proste, tańsze i bardziej elastyczne - dodał.

Leasing dostępniejszy od kredytu

Zdaniem wicepremiera Pawlaka rozwojowi leasingu konsumenckiego potrzebna jest także zmiana naszego nastawienia do własności. - Mamy w Polsce takie trafne powiedzenie, że żeby się napić piwa nie trzeba kupować browaru. Leasing konsumencki będzie z pewnością coraz bardziej popularny, jako łatwiejsza forma pozyskania finansowania, niż kredyt – powiedział wiceszef rządu.

Przypomnijmy, że 1 lipca 2011 r. zniknęły bariery podatkowe utrudniające osobom fizycznym korzystanie z leasingu. Obowiązujące wcześniej przepisy stworzone były tylko dla przedsiębiorców, którzy mogli zaliczać odpisy amortyzacyjne do kosztów uzyskania przychodów. Korzystną zmianę prawa wprowadziła ustawa z 25 marca 2011 r. o ograniczaniu barier administracyjnych dla obywateli i przedsiębiorców, przygotowana w Ministerstwie Gospodarki.

 

Źródło: Ministerstwo Gospodarki

Loading Comments