Gorące tematy
W jaki sposób rozliczysz się w 2019 r. z fiskusem?
Wyniki sondażu: sondaż 432 głosów
86%

przez internet przy użyciu programu do rozliczenia PIT-ów

371 głosów
9%

samodzielnie wypełnię papierowy formularz PIT

41 głosów
2%

skorzystam z usług księgowego lub doradcy podatkowego

9 głosów
3%

zrobię to w inny sposób

11 głosów
Kalendarz podatnika

Formularze PIT

Korzystna współpraca gospodarcza z Chinami
http://sxc.hu/

Korzystna współpraca gospodarcza z Chinami

Rozwijanie współpracy gospodarczej Polski i Chin może przynieść korzyści nie tylko naszym krajom ale i całej Unii Europejskiej – powiedział minister Gospodarki Waldemar Pawlak.

Podczas spotkania (6.07.2011 r.) z He Guoqiang członkiem Stałego Komitetu Biura Politycznego, Sekretarzem Centralnej Komisji Kontroli Dyscypliny KC KPCh, Pawlak ocenił, że dobre relacje handlowe między Polską a Chinami otwierają drogę do współpracy z całym regionem środkowo-wschodniej Europy.


Minister Gospodarki podczas rozmów zaznaczył, że Polska w okresie prezydencji w Radzie UE będzie dążyć do nawiązania współpracy również z krajami spoza wspólnoty europejskiej, gdyż ta może przynieść wiele korzyści państwom członkowskim UE. Wśród przykładów dobrej współpracy z Chinami wymienił m.in. fabrykę TCL produkującą telewizory i ekrany LCD rozprowadzanie na cały rynek europejski.


Członek Stałego Komitetu Biura Politycznego, He Guogiang, również wysoko ocenił wartość współpracy gospodarczej Chin z Polską. Polska jest bardzo wpływowym krajem w Europie Środkowo-Wschodniej i naszym największym partnerem handlowym w tym regionie. Jesteśmy bardzo zadowoleni z dotychczasowej współpracy – dodał. 


W ramach wizyty He Guogianga doszło do kilku spotkań polskich przedsiębiorców z chińskimi inwestorami i podpisania umów o współpracy. Zawarto m.in. porozumienie pomiędzy Huawei Polska a Politechniką Warszawską, o realizacji programu technologicznych szkoleń dla studentów Politechniki.


Już za kilka miesięcy, jesienią 2011 r., w Pekinie odbędzie się XV sesja polsko-chińska Komisji ds. Współpracy Gospodarczej. Będzie to kolejna okazja do zacieśnienia współpracy gospodarczej między krajami.


Źródło: Ministerstwo Gospodarki

Loading Comments
Zainteresuje cię także