Gorące tematy
Czy w przypadku złej obsługi ze strony urzędnika skarbówki złożysz na niego skargę?
Wyniki sondażu: sondaż 58 głosów
38%

Tak, skorzystam ze swojego prawa.

22 głosów
59%

Nie, bo i tak nie przyniesie to żadnego skutku.

34 głosów
3%

Nie wiem jak to zrobić.

2 głosów
Kalendarz podatnika
Zainteresuje cię także

Formularze PIT

Korzystna współpraca gospodarcza z Chinami
http://sxc.hu/

Korzystna współpraca gospodarcza z Chinami

Rozwijanie współpracy gospodarczej Polski i Chin może przynieść korzyści nie tylko naszym krajom ale i całej Unii Europejskiej – powiedział minister Gospodarki Waldemar Pawlak.

Podczas spotkania (6.07.2011 r.) z He Guoqiang członkiem Stałego Komitetu Biura Politycznego, Sekretarzem Centralnej Komisji Kontroli Dyscypliny KC KPCh, Pawlak ocenił, że dobre relacje handlowe między Polską a Chinami otwierają drogę do współpracy z całym regionem środkowo-wschodniej Europy.


Minister Gospodarki podczas rozmów zaznaczył, że Polska w okresie prezydencji w Radzie UE będzie dążyć do nawiązania współpracy również z krajami spoza wspólnoty europejskiej, gdyż ta może przynieść wiele korzyści państwom członkowskim UE. Wśród przykładów dobrej współpracy z Chinami wymienił m.in. fabrykę TCL produkującą telewizory i ekrany LCD rozprowadzanie na cały rynek europejski.


Członek Stałego Komitetu Biura Politycznego, He Guogiang, również wysoko ocenił wartość współpracy gospodarczej Chin z Polską. Polska jest bardzo wpływowym krajem w Europie Środkowo-Wschodniej i naszym największym partnerem handlowym w tym regionie. Jesteśmy bardzo zadowoleni z dotychczasowej współpracy – dodał. 


W ramach wizyty He Guogianga doszło do kilku spotkań polskich przedsiębiorców z chińskimi inwestorami i podpisania umów o współpracy. Zawarto m.in. porozumienie pomiędzy Huawei Polska a Politechniką Warszawską, o realizacji programu technologicznych szkoleń dla studentów Politechniki.


Już za kilka miesięcy, jesienią 2011 r., w Pekinie odbędzie się XV sesja polsko-chińska Komisji ds. Współpracy Gospodarczej. Będzie to kolejna okazja do zacieśnienia współpracy gospodarczej między krajami.


Źródło: Ministerstwo Gospodarki

Loading Comments