Gorące tematy
Najwygodniejszy sposób złożenia PIT-u to?
Wyniki sondażu: sondaż 1007 głosów
78%

elektroniczny

790 głosów
18%

osobiście w urzędzie skarbowym

180 głosów
4%

za pośrednictwem poczty

37 głosów
Kalendarz podatnika
Zainteresuje cię także
Korekta PIT-37 przez internet
Redakcja
http://sxc.hu/
Podatnik.info

Korekta PIT-37 przez internet

Podziel się tym artykułem:   

PIT-37 jest najczęściej składanym przez podatników zeznaniem rocznym. Nic więc dziwnego, że często popełniamy w nim błędy. W takim przypadku należy dokonać jego korekty.

Korekta e-PIT pozwala uniknąć wizyty w urzędzie skarbowym

Prawo do złożenia korekty zeznania podatkowego stanowi jeden z podstawowych przywilejów podatnika. PIT-37 należy skorygować niezależnie od tego, czy pomyliliśmy się na swoją korzyść, czy fiskusa. W prosty sposób można to zrobić np. za pomocą całkowicie darmowego programu PIT pro 2015/2016 od Podatnik.info.

Dlatego nie zwlekaj i już dziś rozlicz się lub złóż korektę darmowym programem PIT pro 2015/2016. Dołącz do grona 6 315 489 zadowolonych Polaków i prześlij PIT do urzędu pobierając program PIT lub wypełniając PIT online.

Dzięki temu zyskujesz:

  • Darmowy program za 0 zł
  • Wysyłkę PIT przez internet (e-deklaracje)
  • Gwarancję bezpieczeństwa za pomocą technologii SSL Certum
  • Szybki zwrot nadpłaty podatku
  • Wszystkie aktualne druki PIT 2015/2016 wraz załącznikami
  • Dostęp do PIT 365 dni w roku z dowolnego miejsca i urządzenia (Chmura PIT)


Pamiętaj! Korzystając z programu PIT pro 2015/2016 otrzymujesz nieograniczony dostęp do swoich deklaracji z możliwością intuicyjnego i szybkiego rozliczenia w zaledwie 5 minut. W każdym momencie możesz wydrukować swój PIT lub wysłać online do urzędu skarbowego bez kolejek. Skorzystaj z doświadczenia ekspertów i rozlicz swój PIT programem PIT pro 2015/2016.

W celu dokonania korekty zeznania na etapie podglądu formularza PIT-37 trzeba zaznaczyć ręcznie kwadrat korekty znajdujący na pierwszej stronie powyższej deklaracji podatkowej, tuż nad sekcją danych podatnika. Spowoduje to dołączenie formularza ORD-ZU (uzasadniamy w nim przyczynę dokonywania korekty PIT-37), który następnie należy uzupełnić. Dalsza procedura nie różni się od standardowego składania zeznania podatkowego drogą elektroniczną.

Dzięki takiemu rozwiązaniu podatnik nie musi udawać się do właściwego według miejsca zamieszkania urzędu skarbowego z papierową wersją formularza PIT-37 w celu dokonania jego korekty. Ponadto ponowne wypełnienie zeznania podatkowego za pomocą intuicyjnego programu PIT pro 2015/2016 nie zmusi nas do konieczności skorzystania z przygotowanej przez Ministerstwo Finansów instrukcji o nazwie PIT-37 broszura informacyjna, która liczy kilka stron i dla wielu osób jest niezrozumiała ze względu na zbyt formalny język.

Kiedy możemy dokonać korekty PIT-37?

Skorygować zeznanie PIT-37 możemy w okresie 5 lat licząc od końca roku, w którym upłynął termin płatności podatku. Oznacza to, że korektę deklaracji podatkowej złożonej za 2015 r. podatnik ma prawo dokonać do końca 2021 r. Jedynym wyjątkiem od tej reguły jest przypadek, kiedy w sprawie naszego zeznania toczy się postępowanie podatkowe lub kontrola podatkowa.

Najczęstszą przyczyną dokonywania korekty PIT-37 jest pośpiech podatnika i wynikające z tego literówki oraz błędy rachunkowe. Dodatkowo często zapominamy o skorzystaniu z przysługujących nam ulg podatkowych, które można odliczyć po skorygowaniu zeznania rocznego. Oprócz tego w wielu przypadkach nie czytamy przed wypełnieniem PIT-37 instrukcji przygotowanych przez fiskusa. Dlatego tym bardziej warto rozliczyć się drogą elektroniczną przy użyciu sprawdzonych aplikacji, które pomogą nam uniknąć błędów w e-PIT.


Podatnik.info 

Podziel się tym artykułem: