Gorące tematy
W jaki sposób rozliczysz się w 2018 r. z fiskusem?
sondaż 304 głosów
80%

przez internet przy użyciu programu do rozliczenia PIT-ów

244 głosów
13%

samodzielnie wypełnię papierowy formularz PIT

41 głosów
3%

skorzystam z usług księgowego lub doradcy podatkowego

9 głosów
3%

zrobię to w inny sposób

10 głosów

GŁOSUJ

Kalendarz podatnika
Zainteresuje cię także
Kłopotliwy PIT-37
Redakcja
http://sxc.hu/
Podatnik.info

Kłopotliwy PIT-37

Podziel się tym artykułem:   

Co roku wielu Polaków zastanawia się jak rozliczyć PIT-37, który jest najpopularniejszą deklaracją podatkową. Podobnie było w 2015 r. i zapewne będzie w 2016 r. 

Jak wynika z raportu „9 najczęstszych problemów z PIT-37” przygotowanego przez Podatnik.info, osobom wypełniającym e-PIT największy kłopot sprawia prawidłowe uzupełnienie poszczególnych pól zeznania rocznego oraz odliczenie ulg podatkowych.

Pechowe pole 134 w PIT-37

Według raportu najczęstszym błędem osób rozliczających się drogą elektroniczną jest notoryczne wpisywanie swojego nr rachunku bankowego w pole 134 zeznania PIT-37. Podatnicy myślą, że w ten sposób nadpłata podatku zostanie przelana bezpośrednio na konto bankowe. Niestety tak się nie stanie, ponieważ pole 134 służy tylko do podawania dodatkowych danych w przypadku, gdy małżonek składa PIT-D. Ponadto podatnicy często błędnie wpisują dane identyfikacyjne (np. PESEL) oraz nie wiedzą o możliwości odliczenia przysługujących im ulg, np. internetowej.

Duża popularność programów do PIT

Z danych Ministerstwa Finansów wynika, że w 2015 r. roku Polacy złożyli ponad 7 mln e-PIT. Potwierdza to wzrost zainteresowania aplikacjami umożliwiającymi rozliczenie się z fiskusem przez internet, takich jak np. program PIT pro 2015/2016 od Podatnik.info. Dzięki temu podatnicy mogą szybko i samodzielnie wypełnić deklarację roczną, a system poinformuje ich o możliwości popełnienia pomyłki (np. błędu w obliczeniach).

W prosty sposób rozlicz się już dziś darmowym programem PIT pro 2015/2016. Dołącz do grona 6 315 489 zadowolonych Polaków i prześlij PIT do urzędu pobierając program PIT lub wypełniając PIT online.

Dzięki temu zyskujesz:

  • Darmowy program za 0 zł
  • Wysyłkę PIT przez internet (e-deklaracje)
  • Gwarancję bezpieczeństwa za pomocą technologii SSL Certum
  • Szybki zwrot nadpłaty podatku
  • Wszystkie aktualne druki PIT 2015/2016 wraz załącznikami
  • Dostęp do PIT 365 dni w roku z dowolnego miejsca i urządzenia (Chmura PIT)


Pamiętaj! Korzystając z programu PIT pro 2015/2016 otrzymujesz nieograniczony dostęp do swoich deklaracji z możliwością intuicyjnego i szybkiego rozliczenia w zaledwie 5 minut. W każdym momencie możesz wydrukować swój PIT lub wysłać online do urzędu skarbowego bez kolejek. Skorzystaj z doświadczenia ekspertów i rozlicz swój PIT programem PIT pro 2015/2016.


Podatnik.info 

Podziel się tym artykułem:   
comments powered by Disqus
Grupa SIS
NewConnect.infoNewConnect.info Podatnik.infoPodatnik.info Korporaty.plKorporaty.pl