Kiedy podatnicy złożą 3 333 333 PIT? - Prosta strona podatków
Gorące tematy
Czy w przypadku złej obsługi ze strony urzędnika skarbówki złożysz na niego skargę?
Wyniki sondażu: sondaż 58 głosów
38%

Tak, skorzystam ze swojego prawa.

22 głosów
59%

Nie, bo i tak nie przyniesie to żadnego skutku.

34 głosów
3%

Nie wiem jak to zrobić.

2 głosów
Kalendarz podatnika
Kiedy podatnicy złożą 3 333 333 PIT?
KS
http://sxc.hu/
Ministerstwo Finansów

Kiedy podatnicy złożą 3 333 333 PIT?

Podziel się tym artykułem:   

Ministerstwo Finansów prowadzi akcję „Kiedy wpadnie 3 333 333 PIT?", zachęcającą do wspólnego medialnego odliczania liczby złożonych deklaracji PIT przez Internet. 

Oczekiwanie na pobicie kolejnego rekordu!

W 2011 r. odliczaliśmy do „miliona", w 2012 r. czekaliśmy, aż wpadnie „drugi milion", w tym roku znacznie podniesiono poprzeczkę. Resort oczekuje na 3 333 333 deklarację, bo „trzy miliony" to dla niego za mało. Nie tylko miliony są ważne dla ministerstwa, ale każda pojedyncza deklaracja, każdy podatnik, który skorzysta z tej formy rozliczenia z urzędem skarbowym. 

Polacy coraz chętniej rozliczają się przez Internet. Już teraz przysłali rekordową liczbę 2 634 028 zeznań za 2012 rok, a do końca okresu rozliczeniowego zostało jeszcze 11 dni. Liczba ta obejmuje elektroniczne formularze PIT: 28, 36, 36L, 37, 38, 39 oraz PIT: 16, 16A i 19A. To o 47 % więcej niż w analogicznym okresie w 2012 roku.

Urzędnicy podkreślają fakt, że liczba przesłanych deklaracji PIT przez Internet za zeszły rok powinna spełnić ich oczekiwania, bo do systemu e-Deklaracje wciąż wpływają nowe zeznania od podatników rozliczających się w ostatnich dniach. 

Najszybciej rozliczysz się z fiskusem przez internet!

Wypełnić i wysłać zeznanie drogą elektroniczną można np. za pomocą całkowicie darmowego programu PIT Pro 2012. To prosty i intuicyjny system, który podpowiada jak uniknąć błędów oraz gwarantuje bezpieczeństwo przesyłanych danych. Dzięki wymogowi autoryzacji deklaracji danymi identyfikacyjnymi podatnika i kwotą przychodu z poprzedniego rocznego zeznania do minimum spada ryzyko, że ktoś się podszyje pod podatnika. Złożone w ten sposób zeznanie dotrze do urzędu skarbowego, a my mamy dowód wysłania PIT. Program generuje Urzędowe Poświadczenie Odbioru (UPO). To potwierdzenie wypełnienia obowiązku wobec urzędu skarbowego jest traktowane na równi z dowodem nadania listu poleconego czy potwierdzeniem złożenia zeznania bezpośrednio w urzędzie skarbowym.

Podziel się tym artykułem: