Kiedy podatnik musi posiadać kasę fiskalną?
http://sxc.hu/
Podatnik.info

Kiedy podatnik musi posiadać kasę fiskalną?

Kasę fiskalną muszą zainstalować przedsiębiorcy, którzy sprzedają produkty i usługi osobom fizycznym, które nie prowadzą działalności gospodarczej oraz rolnikom ryczałtowym. Od tej zasady jest jednak szereg wyjątków związanych ze zwolnieniami z tego obowiązku. Ewidencjonować sprzedaży za pomocą kasy nie muszą podatnicy, którzy mają małe obroty. W rozumieniu przepisów obroty małe to takie, które nie przekraczają 40 tys. złotych. Dotyczy to jednak tylko przedsiębiorców, którzy w poprzednim roku prowadzili działalność i nie mieli obowiązku korzystania z kasy. Dla podatników rozpoczynających działalność w bieżącym roku, limit ten jest niższy i wynosi 20 tys. złotych. Gdy kwoty te zostaną przekroczone, przedsiębiorca musi kasę zainstalować.

 

Zwolnienia ze względu na wysokość obrotu nie dotyczą pewnych grup podatników świadczących usługi: - przewozu osób i ładunków taksówkami, - pasażerskich przewozów regularnych i nieregularnych, gdzie nie stosuje się cen urzędowych za przejazd, - dostawy zespołów, podzespołów i części zamiennych do samochodów, dostaw elektronicznego sprzętu powszechnego użytku oraz sprzętu fotograficznego, - sprzedaży wyrobów z metali szlachetnych lub z udziałem tych metali, - sprzedaży płyt CD i DVD oraz niektórych innych nagranych nośników informatycznych (w tym zawierających oprogramowanie komputerowe), - sprzedaży wszelkiego rodzaju paliw płynnych oraz wyrobów tytoniowych i napojów alkoholowych.

 

Obecnie z korzystania z kasy zwolnione są firmy działające w określonych branżach, m.in. usług telekomunikacyjnych, pośrednictwa finansowego, pogrzebowych, edukacyjnych, ochrony zdrowia i opieki społecznej.

Loading Comments
Gorące tematy
Najlepsza faktura to:
Wyniki sondażu: sondaż 145 głosów
35%

tradycyjna

51 głosów
49%

elektroniczna bez podpisu

71 głosów
16%

elektroniczna z podpisem

23 głosów
Kalendarz podatnika

Formularze PIT

Formularze PIT do druku

Zainteresuje cię także