Gorące tematy
W jaki sposób rozliczysz się w 2018 r. z fiskusem?
sondaż 289 głosów
80%

przez internet przy użyciu programu do rozliczenia PIT-ów

232 głosów
13%

samodzielnie wypełnię papierowy formularz PIT

39 głosów
3%

skorzystam z usług księgowego lub doradcy podatkowego

9 głosów
3%

zrobię to w inny sposób

9 głosów

GŁOSUJ

Kalendarz podatnika
Jednakowa opłata za wydanie interpretacji podatkowej
Redakcja
http://sxc.hu/

Jednakowa opłata za wydanie interpretacji podatkowej

Podziel się tym artykułem:   

Ministerstwo Finansów poinformowało o odstąpieniu od pomysłu wprowadzenia zmian dotyczących podwyższenia i różnicowania wysokości opłat za wniosek o wydanie interpretacji podatkowych. Nadal będzie obowiązywać stawka 40 zł.

W lutym 2011 roku, resort finansów informował, że zgodnie z założeniami, największe firmy, takie jak banki czy fundusze emerytalne, zapłacą za wydanie interpretacji podatkowej 1000 zł, zamiast obowiązujących wówczas 40 zł. "Obowiązująca w obecnej wysokości opłata za wydanie interpretacji nie odzwierciedla jakości, rangi oraz pracochłonności związanej z tą instytucją" - uważał resort finansów trzy miesiące temu.


Mimo to, 12 maja 2011 roku, w czwartek, Ministerstwo Finansów poinformowało, że w wyniku uwag zgłoszonych podczas prac legislacyjnych nad projektem założeń do ustawy o zmianie ustawy - Ordynacja podatkowa, o zmianie ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych oraz o zmianie ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, jak również ustaleń stałego komitetu Rady Ministrów, w projekcie odstąpiono od wprowadzania zmian. Ich celem było podwyższenie i zróżnicowanie wysokości opłat za wniosek o wydanie interpretacji podatkowych.


Wysokość opłaty za wydanie interpretacji indywidualnej pozostanie na dotychczasowym poziomie i wyniesie 40 zł.Źródło: MF

Podziel się tym artykułem:   
comments powered by Disqus
Grupa SIS
NewConnect.infoNewConnect.info Podatnik.infoPodatnik.info Korporaty.plKorporaty.pl