Jakie są wydatki nielimitowane w ramach ulgi...
http://sxc.hu/
Podatnik.info

Jakie są wydatki nielimitowane w ramach ulgi rehabilitacyjnej?

Darmowy program do rozliczania PIT

Windows, MacOS, Linux, iOS oraz Android

Rozlicz PIT online

lub pobierz za darmo

Zostały one wymienione w art. 26 ust. 7a ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych. Ten artykuł ściśle określa katalog wydatków przeznaczonych na cele rehabilitacyjne oraz związane z ułatwieniem wykonywania czynności życiowych. Dzieli je na limitowane i nielimitowane. Nielimitowane to:


Co to są wydatki nielimitowane?


Pełny wykaz wydatków nielimitowanych w ramach ulgi rehabilitacyjnej określa art. 26 ust. 7a ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych. Oznacza to, że możemy je odliczyć w maksymalnej kwocie, jaką podatnik poniósł w 2015 r. z tego tytułu. Zaliczamy do nich m. in.:

  • odpłatny pobyt na turnusie rehabilitacyjnym,
  • odpłatny, konieczny przewóz na niezbędne zabiegi leczniczo-rehabilitacyjne,
  • adaptację i wyposażenie mieszkania do potrzeb osoby niepełnosprawnej,
  • przystosowanie pojazdów mechanicznych do potrzeb wynikających z niepełnosprawności.


W prosty sposób można to zrobić za pomocą całkowicie darmowego programu Program PIT Pro 2015/2016 od Podatnik.info. Intuicyjne menu oraz system podpowiedzi pozwoli szybko i łatwo przejść użytkownikowi przez kolejne etapy rozliczenia PIT-u za 2015 rok na portalu podatkowym.


Szczególnie, że z roku na rok Ministerstwo Finansów coraz intensywniej zachęca podatników do elektronicznego składania deklaracji podatkowych. Głównym atutem takiego rozwiązania jest oszczędność czasu, ponieważ podatnik nie musi tracić go na wychodzenie z domy czy stanie w kolejkach w urzędzie skarbowym albo poczcie. Z kolei kiedy nie jesteśmy czegoś pewni, zawsze można np. skorzystać z pomocy konsultanta za pomocą wykonania telefonu do Krajowej Informacji Podatkowej.


Podatnik.info 

Loading Comments
Gorące tematy

Formularze PIT

Formularze PIT do druku

Zainteresuje cię także
Jeżeli twoje dziecko pracowało w wakacje, to i tak niekiedy możesz odliczyć ulgę prorodzinną