Jak przekazać 1% podatku? - Prosta strona podatków
Gorące tematy
Czy elastyczny czas pracy pomoże w skutecznej walce z bezrobociem?
Wyniki sondażu: sondaż 81 głosów
20%

Tak

16 głosów
74%

Nie

60 głosów
6%

Pozostanie bez wpływu na wskaźnik bezrobocia

5 głosów
Kalendarz podatnika
Jak przekazać 1% podatku?
Fundacja Rosa
Fundacja Rosa

Jak przekazać 1% podatku?

Podziel się tym artykułem:   

Chcesz przeznaczyć 1% swojego podatku na wybraną organizację pożytku publicznego? Podpowiadamy, jak to zrobić!

Przekazanie 1% na OPP jest proste jak bułka z masłem. Wystarczy, że w deklaracji podatkowej, w miejscu do tego wskazanym („Wniosek o przekazanie 1% podatku należnego na rzecz organizacji pożytku publicznego OPP”), wpiszemy numer KRS wybranej organizacji oraz wysokość przeznaczonej na jej rzecz kwoty. Musimy pamiętać, że suma ta nie może przekroczyć 1% naszego podatku dochodowego. Wniosek o wsparcie OPP zostanie zrealizowany tylko wtedy, gdy w pełnej wysokości zapłacimy Skarbowi Państwa  należny podatek.

 

Bardzo istotne jest również podanie prawidłowych danych organizacji. Błąd w numerze KRS spowoduje, że wybrana przez nas fundacja czy stowarzyszenie nie otrzyma pieniędzy.

 

Którą organizację wybrać? Wykaz podmiotów, objętych prawem zbierania funduszy z 1%, znajdziemy m.in. na stronach Biuletynu Informacji Publicznej Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej oraz na portalu organizacji pozarządowych ngo.pl.

 

Ponadto każda OPP zamieszcza na swojej witrynie internetowej, najczęściej w zakładce z danymi teleadresowymi lub w widocznym miejscu na stronie głównej, swój numer KRS, np. dla Fundacji Rosa jest to: 0000207472.

 

Zanim wypełnimy deklarację podatkową, warto dokładnie prześledzić działalność organizacji pozarządowych, by przekazać 1% na naprawdę wartościowy cel.

 

 

Fundacja Rosa powstała w 2004 roku. Od tego czasu aktywnie działa w Polsce jako organizacja pożytku publicznego. Fundusze, które otrzymuje w ramach corocznej akcji przekazywania 1% podatków na cele charytatywne, przeznacza na wspomaganie dzieci i młodzieży w obszarach zdrowia i edukacji. Funkcjonowanie Fundacji Rosa opiera się na działaniach systemowych, w ramach których prowadzone są m.in. projekty: „Lekki Tornister”, „Kartka ze Szpitala”, „Twoja Szkoła”, „Rakoobrona” oraz zajęcia w Świetlicy Terapeutycznej Fundacji Rosa. Swoją siedzibę ma we Wrocławiu.

Więcej informacji o działaniach organizacji: www.fundacjarosa.pl oraz www.rakoobrona.pl.

Podziel się tym artykułem: