Jak zdobyć dotację z UE? Część 2
http://sxc.hu/
Podatnik.info

Jak zdobyć dotację z UE? Część 2

Darmowy program do rozliczania PIT

Windows, MacOS, Linux, iOS oraz Android

Rozlicz PIT online

lub pobierz za darmo

Krok 3. – Śledź uważnie terminy przyjmowania wniosków


Najbardziej przykrą sytuacją, która może się przytrafić potencjalnemu beneficjentowi, jest zorientowanie się, że termin naboru wniosków do konkursu, w którym chciał startować, właśnie minął. Jednak nawet wtedy może się okazać, że w innym Działaniu czy Programie są konkursy, w których można wziąć udział, aby zrealizować swój pomysł. Śledzić terminy jednak warto, bo pula konkursów nie jest nieskończona, a terminy są nieprzekraczalne – nie ma co liczyć na przyjęcie wniosku po terminie. Terminy naboru można znaleźć tutaj.

Krok 4. – Przygotuj potrzebną dokumentację


Stworzenie wniosku to najtrudniejsza część aplikowania o dotację. Jednak instytucje odpowiedzialne za przeprowadzanie konkursów na swoich stronach internetowych zawsze zamieszczają szczegółowe instrukcje wypełniania wniosków i listę niezbędnych dokumentów. Zapoznanie się z nimi jest konieczne, jeśli chcemy, aby nasza aplikacja spełniała wymogi formalne. Wszystkie dokumenty należy zawsze przygotować w formie tradycyjnej i elektronicznej. Podczas przygotowywania wniosku trzeba zwrócić szczególną uwagę na to, czy projekt spełnia cele wyszczególnione w Programie, w ramach którego staramy się o dotację. Poza tym, musimy przekonać osoby, które będą przyznawać środki, że jesteśmy w stanie taki projekt zrealizować. Nie warto więc sięgać po zbyt ambitne projekty, których realizacja może stanąć pod znakiem zapytania. Nawet jeśli dotacja zostanie nam przyznana, niewywiązanie się z umowy może nieść za sobą przykre konsekwencje finansowe.

 Krok 5. – Złóż aplikację


Wniosek konkursowy powinien być złożony do instytucji odpowiedzialnej za konkurs. Niezastąpioną pomocą może okazać się generator wniosków konkursowych dostępny na Portalu Funduszy Europejskich . Dzięki niemu, wypełniając po kolei poszczególne rubryki, przygotujemy cały wniosek i zwiększymy swoje szanse na uniknięcie błędów. 
Jeśli wniosek spełni wymogi formalne, zostanie poddany ocenie merytorycznej.  Na tym etapie nie pozostaje nic innego, jak tylko uzbroić się w cierpliwość, bo cała procedura może potrwać nawet trzy miesiące. Pozytywne rozpatrzenie wniosku zakończy się podpisaniem umowy o dofinansowanie. Dopiero wtedy można liczyć na dotację.

Loading Comments
Gorące tematy
Jak długo czekasz na zwrot podatku?
Wyniki sondażu: sondaż 68 głosów
56%

dłużej niż miesiąc

38 głosów
35%

kilka tygodni

24 głosów
9%

tydzień

6 głosów
Kalendarz podatnika

Formularze PIT

Formularze PIT do druku

Zainteresuje cię także
13 emerytura a podatek dochodowy – co musisz wiedzieć?