Jak założyć biznes w trudnych czasach?
http://sxc.hu/
24PR.pl

Jak założyć biznes w trudnych czasach?

Darmowy program do rozliczania PIT

Windows, MacOS, Linux, iOS oraz Android

Rozlicz PIT online

lub pobierz za darmo

Bankrutuje coraz więcej firm

Jak wynika z raportu GUS, początek czwartego kwartału br. spotkał się z negatywną oceną koniunktury, zarówno w przemyśle, budownictwie czy handlu detalicznym, jak i w usługach. Echa kryzysu uderzają z różnych stron i wiele firm ma trudności z regulowaniem zobowiązań finansowych. W budownictwie kolejne powody do spowolnienia przynosi tradycyjnie sezon zimowy. A w każdym kwartale dziesiątki nowych przedstawicieli branży ogłasza upadłość. Inne sektory również muszą zmagać się z rynkowymi wyzwaniami. Wybierają różne kierunki, bo w obecnych realiach gospodarczych trudno jest znaleźć jedno skuteczne rozwiązanie.

Bezwzględnie powinno inwestować się w rozwój technologii

Przedsiębiorstwa o ugruntowanej pozycji rynkowej mogą stawiać na rozwój swojego zaplecza technologicznego. Polski akcent w marsjańskiej misji łazika Curiosity dowodzi, że nasza nauka ma wystarczający potencjał, by uczestniczyć nawet w poważnych międzynarodowych projektach. Wykorzystanie nowoczesnej technologii w bardziej przyziemnym wydaniu to dla firmy sposób na wyprzedzenie konkurencji i stworzenie unikalnego produktu – Inwestycje w park maszynowy i nowatorskie rozwiązania pozwoliły nam wprowadzić na rynek jedyne na świecie metalowe oprawy okularowe z hypoalergicznymi nanopowłokami tytanowymi – wskazuje Janusz Szwaczka z firmy Liw Lewant z Bielawy – Otrzymany po licznych testach produkt jest niezwykle lekki, elastyczny i jednocześnie trwały, dzięki czemu cieszy się dużą popularnością w krajach na całym globie.W wielu branżach odważne decyzje inwestycyjne to przy tym bezwzględny warunek osiągnięcia odpowiedniej jakości oferowanych wyrobów.

Ciężki okres bycia start-up ‘em

Obecnie bardzo wiele osób próbuje swoich sił w biznesie. Początkujący nie mają na ogół imponującego zaplecza, doświadczenia, ani wystarczających zdolności kredytowych. Dlatego w sferze tzw. start-upów tak ważny jest niebanalny pomysł na własną firmę oraz rzetelne zbadanie rynku. Historie poszczególnych przedsięwzięć pokazują, jak dużo zależy też od uporu, ciężkiej pracy i po prostu szczęścia.

Dobra dystrybucja kluczem do skutecznej sprzedaży produktu

Nawet najlepszy pomysł czy najwyższej jakości produkt musi jeszcze znaleźć odpowiednią liczbę nabywców, by interes przynosił zyski. Reklama i marketing to obecnie standardowe narzędzia docierania do potencjalnych klientów. Obecność w licznych środkach przekazu, na tematycznych targach i docelowo w świadomości finalnych odbiorców nie zawsze jednak idzie w parze z dostępnością towaru. Niejednokrotnie bowiem na sklepowe półki trafiają znacznie niższej jakości podróbki zza granicy. - Obecnie znacznie więcej asortymentu kierujemy na eksport niż na własne podwórko. Dlatego trzeba nieustannie pracować nad uświadamianiem zarówno dystrybutorów, jak i samych nabywców, że oni również w trakcie zakupów inwestują w określoną jakość – dodaje Janusz Szwaczka z Liw Lewant. Gospodarka to organizm, w którym liczne elementy wpływają wzajemnie na siebie. Prowadząc biznes należy nieustannie śledzić aktualne trendy i reagować na wszelkie sygnały, które mogą decydować o powodzeniu lub porażce.

 

Loading Comments
Gorące tematy
Czy elastyczny czas pracy pomoże w skutecznej walce z bezrobociem?
Wyniki sondażu: sondaż 81 głosów
20%

Tak

16 głosów
74%

Nie

60 głosów
6%

Pozostanie bez wpływu na wskaźnik bezrobocia

5 głosów
Kalendarz podatnika

Formularze PIT

Formularze PIT do druku

Zainteresuje cię także
Stabilizacja wśród mikrofirm