Jak uporać się z dłużnikiem? Skorzystaj z Giełdy...
http://sxc.hu/
Gredan

Jak uporać się z dłużnikiem? Skorzystaj z Giełdy Długów recupero.pl

Darmowy program do rozliczania PIT

Windows, MacOS, Linux, iOS oraz Android

Rozlicz PIT online

lub pobierz za darmo

Ponieważ samodzielnie prowadzisz działalność gospodarczą, nie stać Cię w tej chwili na wynajęcie profesjonalnej firmy windykacyjnej. Myślisz, że znajdujesz się w sytuacji bez wyjścia? Jesteś w błędzie.

Prostota tego rozwiązania może Cię mile zaskoczyć.

Wystawiasz i sprzedajesz

Wielu przedsiębiorców znajduje się, albo w najbliższym czasie znajdzie w sytuacji, kiedy będą musieli stawić czoła swoim dłużnikom. Wynajęcie specjalistów z dziedziny windykacji jest kosztowne. Dlatego tego typu usługi nie są dostępne dla wszystkich. Giełda długów opiera się na prostym i znanym od wieków mechanizmie kupna i sprzedaży. Osoba, która posiada dłużnika wystawia na sprzedaż swoją wierzytelność, a zainteresowany kupuje ją. Jak przekonuje Jolanta Wodniak, Dyrektor Handlowy Gredan Sp. z o.o. – Z takiej formy skorzystać może każdy, kto boryka się z problemem dłużnika. Właściciele firm, ale także osoby prywatne.

Prosto, łatwo i…bez kosztów

Internetowa Giełda Długów jest przystępna nawet dla tych, którzy z internetowych narzędzi nie korzystają zbyt często. Żeby móc sprzedawać wierzytelności lub je kupować wystarczy założyć swoje konto, rejestrując się w systemie. Potem podajemy login i hasło. – Dostęp do giełdy można uzyskać w niespełna 5 minut, w sposób nieskomplikowany i szybki – podkreśla Jolanta Wodniak. Największą zaletą takiego rozwiązania jest całkowity brak kosztów, przynajmniej w przypadku recupero.pl. Niestety nie wszystkie firmy działają w podobny sposób: - inne giełdy funkcjonujące na rynku, często reklamują się jako bezpłatne, w rzeczywistości, ukrywają konieczność płatności. Okazuje się, że trzeba zapłacić już podczas rejestracji, albo w momencie kupna wierzytelności – tłumaczy Piotr Pisz, Dyrektor Handlowy Spółki Gredan.

Psychologia i technologia, czyli jak to działa?

Osoba wystawiająca dług na sprzedaż zobowiązana jest, przepisami prawa, do poinformowania dłużnika o tym fakcie. Świadomość pojawienia się nazwy firmy na stronie internetowej, w tak negatywnym kontekście, wywołuje często najbardziej pożądaną reakcję. Spłatę zobowiązania przez samego dłużnika. Dlaczego? – Taki przedsiębiorca jest widoczny nie tylko jako użytkownik facebooka oraz innych portali społecznościowych. Widnieje także, a może przede wszystkim, jako nieuczciwy kontrahent – podkreśla Jolanta Wodniak. Jeżeli taka wizja nie „zmiękczy” nieuczciwego kontrahenta zawsze istnieje szansa na to, że ktoś zdecyduje się na kupno wierzytelności, którą wystawiliśmy na sprzedaż. Warto też zadać sobie pytanie, czy informacja o dłużniku, wyświetlająca się na dziesiątej stronie w internetowej wyszukiwarce jest skuteczna i spełni swoją rolę? Są jednak firmy, które do takich działań przykładają ogromną wagę. – Nasza strona, dzięki odpowiednim zabiegom technicznym, pojawia się na początku wyników wyszukiwania. To bardzo istotne, zwłaszcza w kontekście natłoku informacji w internecie i konieczności ich selekcji – mówi Piotr Pisz. 

Internetowa Giełda Długów recupero.pl funkcjonuje na rynku usług windykacyjnych niespełna od 2012 roku. Pomimo tak krótkiego stażu, zainteresowanie tą formą pozbycia się niespłaconych należności jest spore. Miesięcznie ogłoszenia o wierzytelnościach wyświetlane są około 7-8 tysięcy razy. Aktualnie na giełdzie wystawione są wierzytelności o łącznej sumie 19859821.25 zł!

Jeżeli chcesz definitywnie rozstać się z partnerem biznesowym, który nie chce spłacać należnych Ci sum, pamiętaj o wykupie wierzytelności. Za pomocą cesji – przeniesieniu praw majątkowych na firmę windykacyjną masz gwarancję, że pozbywasz się dłużnika bezpowrotnie. 


Monika Barzycka
Gredan Sp. z o.o.

 

 

 

Loading Comments
Gorące tematy
Z jakich środków powinno być finansowane leczenie Polaków?
Wyniki sondażu: sondaż 27 głosów
67%

W całości ze składki zdrowotnej

18 głosów
11%

W całości z prywatnych środków pacjenta

3 głosów
22%

Po połowie ze składki zdrowotnej i z prywatnych środków pacjenta

6 głosów
Kalendarz podatnika

Formularze PIT

Formularze PIT do druku

Zainteresuje cię także
Jak zachęcić kontrahenta do zapłaty w terminie?