Jak uniknąć błędów podczas wypełniania PIT?
http://sxc.hu/
Podatnik.info

Jak uniknąć błędów podczas wypełniania PIT?

Darmowy program do rozliczania PIT

Windows, MacOS, Linux, iOS oraz Android

Rozlicz PIT online

lub pobierz za darmo

Przed rozpoczęciem wypełniania zeznania rocznego podatnik powinien sprawdzić, czy posiada wszystkie niezbędne informacje o osiągniętych przez siebie dochodach w 2012 roku. Znacznie zminimalizować  ryzyko popełnienia błędu można np. wypełniając e-PIT. W prosty sposób można to zrobić za pomocą darmowego programu PIT Pro 2012.

Jakie błędy popełniamy najczęściej?

Podatnicy wypełniając  deklarację w formie papierowej najczęściej zapominają podpisać  zeznanie PIT oraz popełniają błędy w obliczeniach. Często również zapominamy o dołączeniu załączników, przez co duża liczba osób traci szansę na skorzystanie z ulg podatkowych. Ponadto zamiast własnego identyfikatora podatkowego (PESEL lub NIP) wpisujemy identyfikator płatnika.

Oprócz tego notorycznie wypełniamy rozliczenie roczne na nieaktualnych formularzach podatkowych. Dzieje się tak dlatego, ponieważ wielu Polaków używa ubiegłorocznych druków nie chcąc fatygować się do urzędu skarbowego w celu zaopatrzenia się w ich najnowsze wersje. Dodatkowo też ściągając formularze z internetu nie sprawdzamy, czy są aktualne. Dlatego warto korzystać ze sprawdzonych internetowych aplikacji, takich jak bezpłatny program PIT Pro 2012.


Podatnik.info

 

Loading Comments
Gorące tematy
Do kiedy z reguły rozliczasz się z fiskusem?
Wyniki sondażu: sondaż 979 głosów
4%

do 31 stycznia

39 głosów
17%

do 15 lutego

167 głosów
27%

do 31 marca

269 głosów
51%

do 30 kwietnia

504 głosów
Kalendarz podatnika

Formularze PIT

Formularze PIT do druku

Zainteresuje cię także
Do kiedy PIT-39?