Gorące tematy
Czy podatnicy dojeżdżający do pracy służbowym autem powinni płacić podatek?
Wyniki sondażu: sondaż 414 głosów
63%

Tak

260 głosów
35%

Nie

144 głosów
2%

Nie mam zdania

10 głosów
Kalendarz podatnika
Zainteresuje cię także

Formularze PIT

Jak uniknąć błędów podczas wypełniania PIT?
http://sxc.hu/
Podatnik.info

Jak uniknąć błędów podczas wypełniania PIT?

Wiele osób rozliczając się z fiskusem często myli się w swoich deklaracjach podatkowych. Wygodnym sposobem na uniknięcie pomyłek jest wypełnienie zeznania rocznego za pomocą darmowego programu do PIT-ów. 

Przed rozpoczęciem wypełniania zeznania rocznego podatnik powinien sprawdzić, czy posiada wszystkie niezbędne informacje o osiągniętych przez siebie dochodach w 2012 roku. Znacznie zminimalizować  ryzyko popełnienia błędu można np. wypełniając e-PIT. W prosty sposób można to zrobić za pomocą darmowego programu PIT Pro 2012.

Jakie błędy popełniamy najczęściej?

Podatnicy wypełniając  deklarację w formie papierowej najczęściej zapominają podpisać  zeznanie PIT oraz popełniają błędy w obliczeniach. Często również zapominamy o dołączeniu załączników, przez co duża liczba osób traci szansę na skorzystanie z ulg podatkowych. Ponadto zamiast własnego identyfikatora podatkowego (PESEL lub NIP) wpisujemy identyfikator płatnika.

Oprócz tego notorycznie wypełniamy rozliczenie roczne na nieaktualnych formularzach podatkowych. Dzieje się tak dlatego, ponieważ wielu Polaków używa ubiegłorocznych druków nie chcąc fatygować się do urzędu skarbowego w celu zaopatrzenia się w ich najnowsze wersje. Dodatkowo też ściągając formularze z internetu nie sprawdzamy, czy są aktualne. Dlatego warto korzystać ze sprawdzonych internetowych aplikacji, takich jak bezpłatny program PIT Pro 2012.


Podatnik.info

 

Loading Comments