Jak skrócić czas dojazdu?
http://sxc.hu/
Flotis.pl

Jak skrócić czas dojazdu?

Darmowy program do rozliczania PIT

Windows, MacOS, Linux, iOS oraz Android

Rozlicz PIT online

lub pobierz za darmo

W dobie galopującego konsumpcjonizmu istotny wpływ na zyski firmy ma terminowa realizacja celów. Jak odpowiednio zoptymalizować trasy oraz zarządzać flotą dostępnych pojazdów?

Na kilka sposobów

Optymalizacja koszów ponoszonych na flotę aut firmowych oraz maksymalne ich wykorzystanie jest jedną z najważniejszych kwestii poruszanych przez fleet managerów. To właśnie do nich należą zadania związane z rozliczaniem kosztów poniesionych na paliwo, serwis, naprawy czy też materiały eksploatacyjne. Istnieje kilka sposobów na kontrolowanie wydatków poniesionych na służbowe auta. Jednym z nich jest możliwość korzystania z auta firmowego tylko i wyłącznie w godzinach pracy. Wiele firm daje swoim pracownikom do dyspozycji samochód, którym mogą przemieszczać się w ramach wykonywania swoich zadań służbowych tylko w godzinach pracy pomiędzy np. 9.00 a 17.00. Metoda ta najczęściej jest stosowana, gdy zakres obowiązków pracowników nie wiąże się z częstymi podróżami. Innym z kolei sposobem jest analiza wydatków na podstawie danych pochodzących z kart paliwowych. Jednak znaczna część właścicieli firm, którzy posiadają klika aut najczęściej wybiera monitoring GPS pojazdów. Oczywiście zaopatrzenie firmy w profesjonalne oprogramowanie stanowi dodatkowy koszt. Jednak jest to nieunikniona inwestycja, jeśli firma chce mieć pełną kontrolę nad swoimi wydatkami.

Mniej paliwa, większy zysk

Systemy i urządzenia GPS są niemal standardem wyposażenia każdego firmowego auta i jak się okazuje nie zawsze jest on skrzętnie ukrywany przed pracownikami, gdyż wielu pracodawców decyduje się na zakup monitoringu pojazdów przede wszystkim po to, aby móc dokładnie zoptymalizować trasy jakimi poruszają się kierowcy. Takie rozwiązanie daje możliwość racjonalnego doboru tras bądź ich korekty. Jest ono także wygodne ze względu na możliwość natychmiastowej reakcji. Oszczędzamy w ten sposób nie tylko czas, ale i wydatki związane z kosztami poniesionymi na paliwo. Jest to możliwe m. in. na podstawie analizy wygenerowanych raportów.

– Nasz system monitoringu oferuje możliwość definiowania i zarządzania Miejscami i Strefami istotnymi dla danego pojazdu. Funkcjonalność ta jest szczególnie przydatna przy weryfikacji odwiedzin stałych kontrahentów – mówi Małgorzata Słodownik manager działu handlowego monitoringu pojazdów Flotis.pl.

– Dla każdego pojazdu można określić Strefę i Miejsce jego obowiązywania, którą następnie można dowolnie edytować i/lub usunąć określone wcześniej dla tej funkcjonalności parametry – dodaje M. Słodownik.

Warto zaznaczyć, że rozwiązanie takie jak monitoring pojazdów pozwala też na kontrolę czasu pracowników, jego efektywnego wykorzystywania czy weryfikowania wykonania zadań. Operatorzy i dostawcy programów do zarządzania flotą pojazdów do dyspozycji oddają wiele wariantów usług. Wielu przypadkach użytkownik systemu monitoringu pojazdów ma możliwość uruchomienia alertów (powiadomień) w przypadku przekroczenia granic strefy (wyjazd i wjazd do strefy) czy też gdy pojazd nie odwiedzi wyznaczonego miejsca.

 

 

Loading Comments
Gorące tematy
Kto powinien płacić odszkodowania przyznane przez sąd ofiarom urzędniczych pomyłek?
Wyniki sondażu: sondaż 352 głosów
75%

Urzędnik który popełnił błąd

265 głosów
4%

Skarb Państwa

14 głosów
20%

Po połowie winny urzędnik i Skarb Państwa

69 głosów
1%

Odszkodowania nie powinny być zasądzane w czasie kryzysu

4 głosów
Kalendarz podatnika

Formularze PIT

Formularze PIT do druku

Zainteresuje cię także
Jak oszczędzać na paliwie?