Jak rozliczyć PIT przez internet 2019 z zachowaniem...
FreeImages
Podatnik.Info

Jak rozliczyć PIT przez internet 2019 z zachowaniem właściwego terminu?

Część dokumentów muszą być przekazane do odpowiedniego urzędu skarbowego już do końca stycznia. Jak rozliczyć PIT elektronicznie zgodnie z aktualnymi wytycznymi?

 

Jak rozliczyć PIT elektronicznie z odpowiednim wyprzedzeniem?

Niektóre deklaracje należy złożyć jeszcze w styczniu. Do końca tego miesiąca zeznanie podatkowe złożyć osoby, których źródłem dochodu jest m.in.:

  • przychód rozliczany ryczałtem ewidencjonowanym (PIT-28),

  • zysk z umowy najmu, dzierżawy, bądź pokrewnych (PIT-28),

  • działalność oparta o kartę podatkową (PIT-16A),

  • pełnienie funkcji osoby duchownej (PIT-19A).

 

Zdecydowana większość podatników rozlicza się przed końcem kwietnia. Do końca tego miesiąca upływa termin wypełnienia najczęściej składanych deklaracji, takich jak:

  • PIT-37 (m.in. podatnicy, świadczący pracę w oparciu o umowę o pracę, zlecenie, bądź dzieło, którzy uzyskali wynagrodzenie za pośrednictwem płatników, których działalność znajduje się na terenie Rzeczpospolitej Polskiej),

  • PIT-36 (m.in. przedsiębiorcy prowadzący działalność gospodarczą, rozliczaną według zasad ogólnych z wykorzystaniem skali podatkowej, osoby rozliczające wynagrodzenie w postaci brutto bądź pracujące w minionym roku za granicą),

  • PIT-36L (przedsiębiorcy prowadzący działalność gospodarczą, opartą o rozliczenie liniowe, wynoszące 19% niezależnie od wartości dochodów),

  • PIT-38 (uzyskanie dochodów kapitałowych),

  • PIT-39 (dochód z tytułu odpłatnego zbycia nieruchomości).

 

Za przesłanie deklaracji w odpowiednim czasie odpowiada podatnik. Jeśli nie dopełni on swojego zobowiązania w wyznaczonym terminie , musi on liczyć się z sankcjami od urzędu skarbowego, zgodnymi z brzmieniem przepisów Kodeksu karnego skarbowego. Jeśli zależy nam na szybkim i bezbłędnym dopełnieniu formalności względem fiskusa, powinniśmy skorzystać bezpiecznych i wygodnych rozwiązań programu PIT.  

 

Jak rozliczyć PIT elektronicznie przy pomocy programu PIT?

Aby wyliczyć należny podatek w programie PIT, podatnik będzie potrzebował jedynie kilku informacji. W przypadku najczęściej składanej deklaracji PIT-37, wymaganymi dokumentami są wówczas formularz PIT-11, otrzymany od pracodawcy oraz zeznanie podatkowe z zeszłego roku, z którego będziemy mogli przepisać ubiegłoroczny dochód, będący tzw. informacją weryfikacyjną. Zarówno dane personalne, jak i odpowiednie kwoty będziemy mogli uzupełnić w intuicyjnym kreatorze formularza podatkowego.

  

Zastanawiając się nad tym, jak rozliczyć PIT online elektronicznie w najprostszy sposób, powinniśmy zdecydować się na program PIT. Stanowi on wygodną alternatywę względem druków papierowych, a korzystanie z niego jest czynnością prostą i intuicyjną. Wypróbuj program PIT Pro lub Aplikację PIT APP i przekonaj się, dlaczego podatnicy korzystali z jego możliwości ponad 13 milionów razy!


Loading Comments
Gorące tematy
Kto powinien płacić odszkodowania przyznane przez sąd ofiarom urzędniczych pomyłek?
Wyniki sondażu: sondaż 352 głosów
75%

Urzędnik który popełnił błąd

265 głosów
4%

Skarb Państwa

14 głosów
20%

Po połowie winny urzędnik i Skarb Państwa

69 głosów
1%

Odszkodowania nie powinny być zasądzane w czasie kryzysu

4 głosów
Kalendarz podatnika

Formularze PIT

Formularze PIT do druku

Zainteresuje cię także