Jak rozliczyć PIT przez internet 2019 z zachowaniem...
FreeImages
Podatnik.Info

Jak rozliczyć PIT przez internet 2019 z zachowaniem właściwego terminu?

Darmowy program do rozliczania PIT

Windows, MacOS, Linux, iOS oraz Android

Rozlicz PIT online

lub pobierz za darmo

Część dokumentów muszą być przekazane do odpowiedniego urzędu skarbowego już do końca stycznia. Jak rozliczyć PIT elektronicznie zgodnie z aktualnymi wytycznymi?

 

Jak rozliczyć PIT elektronicznie z odpowiednim wyprzedzeniem?

Niektóre deklaracje należy złożyć jeszcze w styczniu. Do końca tego miesiąca zeznanie podatkowe złożyć osoby, których źródłem dochodu jest m.in.:

  • przychód rozliczany ryczałtem ewidencjonowanym (PIT-28),

  • zysk z umowy najmu, dzierżawy, bądź pokrewnych (PIT-28),

  • działalność oparta o kartę podatkową (PIT-16A),

  • pełnienie funkcji osoby duchownej (PIT-19A).

 

Zdecydowana większość podatników rozlicza się przed końcem kwietnia. Do końca tego miesiąca upływa termin wypełnienia najczęściej składanych deklaracji, takich jak:

  • PIT-37 (m.in. podatnicy, świadczący pracę w oparciu o umowę o pracę, zlecenie, bądź dzieło, którzy uzyskali wynagrodzenie za pośrednictwem płatników, których działalność znajduje się na terenie Rzeczpospolitej Polskiej),

  • PIT-36 (m.in. przedsiębiorcy prowadzący działalność gospodarczą, rozliczaną według zasad ogólnych z wykorzystaniem skali podatkowej, osoby rozliczające wynagrodzenie w postaci brutto bądź pracujące w minionym roku za granicą),

  • PIT-36L (przedsiębiorcy prowadzący działalność gospodarczą, opartą o rozliczenie liniowe, wynoszące 19% niezależnie od wartości dochodów),

  • PIT-38 (uzyskanie dochodów kapitałowych),

  • PIT-39 (dochód z tytułu odpłatnego zbycia nieruchomości).

 

Za przesłanie deklaracji w odpowiednim czasie odpowiada podatnik. Jeśli nie dopełni on swojego zobowiązania w wyznaczonym terminie , musi on liczyć się z sankcjami od urzędu skarbowego, zgodnymi z brzmieniem przepisów Kodeksu karnego skarbowego. Jeśli zależy nam na szybkim i bezbłędnym dopełnieniu formalności względem fiskusa, powinniśmy skorzystać bezpiecznych i wygodnych rozwiązań programu PIT.  

 

Jak rozliczyć PIT elektronicznie przy pomocy programu PIT?

Aby wyliczyć należny podatek w programie PIT, podatnik będzie potrzebował jedynie kilku informacji. W przypadku najczęściej składanej deklaracji PIT-37, wymaganymi dokumentami są wówczas formularz PIT-11, otrzymany od pracodawcy oraz zeznanie podatkowe z zeszłego roku, z którego będziemy mogli przepisać ubiegłoroczny dochód, będący tzw. informacją weryfikacyjną. Zarówno dane personalne, jak i odpowiednie kwoty będziemy mogli uzupełnić w intuicyjnym kreatorze formularza podatkowego.

  

Zastanawiając się nad tym, jak rozliczyć PIT online elektronicznie w najprostszy sposób, powinniśmy zdecydować się na program PIT. Stanowi on wygodną alternatywę względem druków papierowych, a korzystanie z niego jest czynnością prostą i intuicyjną. Wypróbuj program PIT Pro lub Aplikację PIT APP i przekonaj się, dlaczego podatnicy korzystali z jego możliwości ponad 13 milionów razy!


Loading Comments
Gorące tematy
Czy przywrócenie odliczenia 50% kosztów uzyskania przychodu?
Wyniki sondażu: sondaż 58 głosów
14%

Jest sprawiedliwe, bo twórcy uzyskują niskie zarobki?

8 głosów
62%

Jest niesprawiedliwe w stosunku do pozostałych podatników?

36 głosów
24%

Powinno zostać rozszerzone o kolejne grupy zawodowe?

14 głosów
Kalendarz podatnika

Formularze PIT

Formularze PIT do druku

Zainteresuje cię także
Jaki PIT wypełnić? Rodzaje PIT 2020 − który PIT dla kogo?