Jak rozliczyć PIT online?
http://sxc.hu/
Podatnik.info

Jak rozliczyć PIT online?

Darmowy program do rozliczania PIT

Windows, MacOS, Linux, iOS oraz Android

Rozlicz PIT online

lub pobierz za darmo

Dlaczego warto rozliczać PIT online?

Kto może rozliczyć się przez Internet?

Wysyłanie rocznej deklaracji podatkowej online jest najchętniej wybierana formą rozliczeń. W 2018 roku, według raportu KPMG, aż 56% ankietowanych skorzystało z możliwości wysłania e deklaracji drogą elektroniczną. Przez Internet może się rozliczyć każdy, bez konieczności korzystania z pomocy księgowego.

Dlaczego warto skorzystać z rozliczenia online?

Rozliczenie PIT-37 za rok 2019 przez Internet jest bez wątpienia szybsze i łatwiejsze niż ręczne wypełnianie dokumentów i dostarczanie ich w postaci fizycznej do urzędu skarbowego. Pozwala na skrócenie czasu rozliczeniowego do minimum. Ponadto PIT37, podobnie jak inne deklaracje można wypełnić samodzielnie, bez konieczności korzystanie z pomocy księgowego czy biur rachunkowych. Dzięki zautomatyzowaniu procesu wypełniania e- deklaracji podatku pit, zminimalizowana jest również możliwość popełnienia błędów rachunkowych. Najważniejszą zaletą jest jednak skrócenie czasu odpowiedzi ze strony urzędu oraz zwrot podatku do 45 dni.

Jak złożyć e deklaracje 2020 online?

Rozliczanie powinno się rozpocząć od znalezienia zaufanego programu do deklaracji PIT. Wybór odpowiedniego narzędzia jest kwestia indywidualną. Podatnik może skorzystać z aplikacji mobilnej, programu w wersji desktopowej lub online. Rozliczanie e deklaracji pit odbywa się wtedy poprzez udzielanie odpowiedzi na pytania zadane przez kreator programu. W przypadku wypełniania deklaracji pit online, niezbędne jest podanie kwoty przychodu z ubiegłego roku. Informacja ta jest jednym z elementów, zastępujących podpis elektroniczny i ma za zadanie potwierdzenie tożsamości osoby wysyłającej PIT. Gdy podatnik rozlicza się po raz pierwszy, jako kwotę przychodu wpisuje „0”.

Po uzupełnieniu dokumentu, konieczne jest, by sprawdzić poprawność umieszczonych danych. Po zatwierdzeniu wszystkich podanych informacji, gotową deklarację należy przesłać drogą elektroniczną do urzędu skarbowego lub wydrukować gotowe zeznanie podatkowe i dostarczyć go osobiście. Programy przeznaczone do rozliczania online, takie jak PIT Pro od Podatnik.info gwarantują bezpieczeństwo danych osobowych i informacji podatkowych użytkownika. Dlatego wysłanie e PIT-u przez Internet jest całkowicie bezpieczne i bezproblemowe.

Jak dokonać korekty danych w e deklaracji?

Jeśli podatnik zapomniał w swojej deklaracji uwzględnić dodatkowe przychody lub odliczyć jakieś ulgi, to zawsze ma możliwość naniesienia korekty PIT. Na złożenie korekt rocznego rozliczenia przewidziane jest maksymalnie 5 lat, ale najlepiej zrobić to od razu po wykryciu nieścisłości. Korekta nie będzie jednak skuteczna, gdy urząd powziął już działania wobec nas. W przypadku korekty polegającej na zmianie indywidualnego rozliczenia na rozliczenie wspólnie z małżonkiem, urząd skarbowy przewiduje czas do 30 kwietnia danego roku rozliczeniowego. Zmiany wprowadzone w deklaracji podatkowej za rok 2019 mogą dotyczyć również wyboru instytucji, na rzecz której chcemy przekazać 1%. Korekta może być składana zarówno w formie papierowej lub elektronicznej. W przypadku wersji online wystarczy zaznaczyć na deklaracji pola „korekta”, a następnie wypełnienia poprawnie całego dokumentu  wraz z uwzględnieniem danych identyfikacyjnych. Nie jest wymagane ze strony Ministerstwa składanie wyjaśnienia dotyczącego przyczyn nanoszenia korekty.


Loading Comments
Gorące tematy
Najlepsza faktura to:
Wyniki sondażu: sondaż 145 głosów
35%

tradycyjna

51 głosów
49%

elektroniczna bez podpisu

71 głosów
16%

elektroniczna z podpisem

23 głosów
Kalendarz podatnika

Formularze PIT

Formularze PIT do druku

Zainteresuje cię także
Do kiedy złożyć PIT za 2020? To ostatnie dni!