Jak rozliczyć PIT-2019 za 2018? Jak najprościej!
pixabay.com
Podatnik.Info

Jak rozliczyć PIT-2019 za 2018? Jak najprościej!

Darmowy program do rozliczania PIT

Windows, MacOS, Linux, iOS oraz Android

Rozlicz PIT online

lub pobierz za darmo

Statystyki Ministerstwa Finansów mówią jednak jasno – PIT-y papierowe są w odwrocie, a coraz więcej Polaków decyduje się na programy PIT i deklarację internetową.

  

Jak rozliczyć PIT nie wychodząc z domu?

Wraz z nieuchronnym zbliżaniem się końca kwietnia, kwestia jak rozliczyć PIT staje coraz bardziej nagląca. Większość podatników może zdecydować się na jedną z kilku możliwości. W przypadku, w którym otrzymane zobowiązania PIT są dalece bardziej zajmujące niż standardowe przeniesienie danych z otrzymanego PIT-11, można zdecydować się na skorzystanie z pomocy profesjonalnego biura rachunkowego. Podatnik, który uważa iż nie przysługują mu żadne dodatkowe ulgi (co bardzo często jest mylnym założeniem), w przyszłym roku będzie mógł zdać się na nowo powstałą usługę Twój e-PIT, która nie jest jednak najlepszym rozwiązaniem

  

Dla osób zainteresowanych jak rozliczyć PIT samodzielnie wraz z wszystkimi należnymi ulgami, najlepszą opcją będzie skorzystanie z programu PIT, z którym wypełnienie deklaracji będzie bezpieczne i wygodne, a co najważniejsze – niezwykle proste.

   

Jak rozliczyć PIT przy pomocy odpowiedniego programu?

Dla większości zainteresowanych, do rozliczenia PIT za 2018 rok przy pomocy programu będą wymagane jedynie dwa dokumenty: otrzymany od pracodawcy PIT-11 i deklaracja z poprzedniego roku podatkowego, z której informacje posłużą do sprawdzenia tożsamości użytkownika. Sam proces uzupełniania zeznania podatkowego jest bardzo prosty i intuicyjny. Wpisując poszczególne kwoty w określone pola deklaracji, program PIT samoczynnie dokona wyliczeń kwoty podatkowej. Podatnik ma również dostęp do załącznika PIT/O, w którym może wykazać należne mu ulgi – prorodzinną, rehabilitacyjną, na internet bądź leki.

  

Proponowane przez program PIT rozwiązania techniczne zapewniają również bezpieczeństwo poufnych i wrażliwych danych podatnika. Zarówno informacje osobiste, np. PESEL czy miejsce zamieszkania, jak i te o osiągniętych dochodach, zostają przekazane na serwery Ministerstwa Finansów w postaci zaszyfrowanej. Podatnik nie musi obawiać się również zaginięcia deklaracji. Po  kilku chwilach od wysłania deklaracji za pośrednictwem programu PIT, komputery Ministerstwa Finansów przysyłają komunikat zwrotny, tzw. Urzędowe Poświadczenie Odbioru. Otrzymawszy ten dokument, podatnik ma pewność, iż uzupełnione przez niego zeznanie roczne dotarło do celu. UPO zawiera również indywidualny numer referencyjny, na który można się powołać w wypadku jakichkolwiek nieścisłości.

  

Odpowiedzi na pytanie, jak rozliczyć PIT jest wiele. Program PIT stara się wyjść naprzeciw oczekiwaniom jak największej części podatników i sprawić, by coroczne rozliczenie z fiskusem było coraz prostsze.

 

Autor artykułu: Beata Michoń 

Loading Comments
Gorące tematy
Jak długo czekasz na zwrot podatku?
Wyniki sondażu: sondaż 68 głosów
56%

dłużej niż miesiąc

38 głosów
35%

kilka tygodni

24 głosów
9%

tydzień

6 głosów
Kalendarz podatnika

Formularze PIT

Formularze PIT do druku

Zainteresuje cię także
Wypełnij PIT-37 2021 w 5 minut! Ostatni dzień na rozliczenie PIT-37 za 2020!