Jak Rozliczyć PIT 2019 online bez podpisu – instrukcja...
Podatnik.info
Podatnik.info

Jak Rozliczyć PIT 2019 online bez podpisu – instrukcja dla podatników

Darmowy program do rozliczania PIT

Windows, MacOS, Linux, iOS oraz Android

Rozlicz PIT online

lub pobierz za darmo

Zalety rozliczenia PIT 2019 przez internet

Do tej pory wypełniałeś deklarację podatkową ręcznie, a następnie wysyłałeś ją pocztą do Twojego urzędu skarbowego lub zanosiłeś ją tam osobiście. Dlaczego powinieneś zainteresować się wypełnieniem zeznania online? Czy możesz to zrobić, jeśli nie posiadasz podpisu elektronicznego?

Do wypełnienia PIT 2019 przez internet nie będzie konieczne zdobywanie podpisu elektronicznego. Współczesne, zatwierdzone przez Ministerstwo Finansów programy, umożliwiają uzupełnienie i wysłanie PIT online jedynie tzw. podpis online, czyli kwota przychodu z poprzedniego roku.

Jakie zalety ma wypełnianie PIT 2019 przez internet?

  1. Zyskujesz czas – czekanie w kolejkach, szczególnie kiedy zbliża się termin złożenia deklaracji podatkowych, może zająć sporą część dnia. Również wysyłanie dokumentu listem zabiera cenne minuty. Przez internet PIT wypełnisz nawet w 5 minut, po czym zeznanie zostanie od razu przesłane bezpośrednio do Twojego urzędu skarbowego,

  2. Masz kontrolę nad bezpieczeństwem – wszystkie informacje, które wpisujesz, są szyfrowane. Programy do wypełniania PIT-ów online są poddawane rygorystycznym kontrolom bezpieczeństwa i zaprojektowane według wymogów ochrony informacji GIODO,

  3. Nie popełniasz błędów – przy wpisywaniu danych ręcznie nie trudno o popełnienie błędu. Na szczęście program do wypełniania PIT-ów przez internet sprawdza poprawność wpisanych informacji i wskazuje, które pola należy wypełnić.

Jak wypełnić PIT 2019 przez internet?

Aby uzupełnić i wysłać PIT 2019, możesz wybrać jedną z kilku dostępnych opcji, w zależności od tego, czy chcesz samodzielnie wypełnić druk (a system sprawdzi ich poprawność), czy wolisz odpowiedzieć na pytania, po czym program uzupełni informacje za Ciebie.

W każdym z tych wypadków powinieneś zaznaczyć, jaki rodzaj deklaracji chcesz złożyć, czy rozliczasz się samodzielnie czy z małżonkiem oraz do którego urzędu skarbowego powinno trafić Twoje zeznanie. Następnie program poprosi Cię o podanie danych osobowych, takich jak:

  • imię i nazwisko,

  • identyfikator podatkowy (NIP lub PESEL),

  • datę urodzenia,

  • kwotę przychodu za poprzedni rok.

W następnych krokach będziesz miał możliwość wgrania załączników (np. w przypadku odliczania ulg), a także podania kwot, które znajdziesz w otrzymanym od pracodawcy formularzu PIT-11. Po wypełnieniu wszystkich pól Twój PIT 2019 zostanie wysłany do urzędu skarbowego, a Ty otrzymasz Urzędowe Poświadczenie Odbioru. To potwierdzenie, że dokument został przesłany do fiskusa na czas.

 Artykuł powstał przy współpracy ze spejcjalistą ds. spraw księgowych Justyną Nowak 

Loading Comments
Gorące tematy
Do kiedy z reguły rozliczasz się z fiskusem?
Wyniki sondażu: sondaż 979 głosów
4%

do 31 stycznia

39 głosów
17%

do 15 lutego

167 głosów
27%

do 31 marca

269 głosów
51%

do 30 kwietnia

504 głosów
Kalendarz podatnika

Formularze PIT

Formularze PIT do druku

Zainteresuje cię także
Złożenie PIT 2019 online – o czym należy pamiętać?