Jak przesłać PIT-37 przez internet za 2018?
pixabay.com
Podatnik.Info

Jak przesłać PIT-37 przez internet za 2018?

Darmowy program do rozliczania PIT

Windows, MacOS, Linux, iOS oraz Android

Rozlicz PIT online

lub pobierz za darmo

Na Tobie spoczywa wówczas obowiązek rozliczenia się z fiskusem za pomocą deklaracji PIT-37. Formularz PIT można rozliczyć m. in. osobiście w urzędzie skarbowym, nadać go pocztą, bądź zdecydować się na zeznanie podatkowe online. Jak przeprowadzić bezbłędne, wygodne i szybkie rozliczenie z fiskusem za pomocą internetu?

  

Wymagane dokumenty a zeznanie podatkowe online

Niezależnie od preferowanej formy rozliczenia z fiskusem, fundamentem poprawnie przeprowadzonego rozliczenia jest PIT-11. Druk ten powinniśmy otrzymać najpóźniej do końca lutego, a kopia zaadresowana do właściwego urzędu skarbowego musi dotrzeć na miejsce do ostatniego dnia stycznia. Najważniejszą rolą deklaracji PIT-11 jest precyzyjne wyszczególnienie potrąconych składek na m. in. ubezpieczenie zdrowotne i na poczet emerytury. Informacje te są kluczowe dla poprawnego wyliczenia uiszczonego w minionym roku podatku od uzyskanego wynagrodzenia. Zestawienie zarobków względem potrąconych podatków zaowocuje wygenerowaniem bilansu rocznego, zgodnie z którym będziemy musieli dopłacić brakującą część podatku dochodowego, lub otrzymamy zwrot nadpłaconego podatku.

 

Jeśli zdecydujemy się na zeznanie podatkowe online, musimy pamiętać o przygotowaniu tzw. danych autoryzacyjnych, dzięki któremu system e-Deklaracje rozpozna nas jako właściwych nadawców PIT-37. Prócz standardowych danych personalnych, takich jak imię, nazwisko czy numer PESEL, musimy znać swój dochód za 2017 rok (składany w deklaracji z 2018 r.), co ma na celu zmniejszenie ryzyka nieuprawnionego złożenia deklaracji. W przypadku posiadania prawa do skorzystania z niektórych ulg podatkowych, warto pamiętać również o rozmaitych wymaganych załącznikach, takich jak druk PIT/O, na którym należy wykazać kwoty, które możemy odliczyć od dochodu bądź podatku.

 

Zeznanie podatkowe online PIT-37 – jakie dochody należy w nim uwzględnić?

PIT-37 2019 możemy złożyć poprzez zeznanie podatkowe online, jeśli otrzymane wynagrodzenie uzyskaliśmy ze źródła, które znajduje się na terenie Polski. Nasze zarobki muszą również podlegać tzw. opodatkowaniu na zasadach ogólnych, które wylicza się na podstawie skali. Zgodnie z jej założeniami, roczny dochód poniżej 85 528 zł obłożony jest 18% podatku, a nadwyżka od tej kwoty na 32%. Przychody, które należy uwzględnić w PIT-37 to m.in.:

 • umowa o pracę,

 • umowa zlecenie,

 • umowa o dzieło,

 • stosunek służbowy,

 • świadczenia i zasiłki przedemerytalne,

 • zasiłki pieniężne z ubezpieczenia społecznego,

 • wynagrodzenie za pełnienie obowiązków społecznych lub działalność sportową,

 • prawa autorskie,

 • prawa majątkowe,

 • stypendia,

 • świadczenia Funduszu Pracy lub Funduszu Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych,

 • umowa aktywizacyjna.

 

Nawet jeśli większość naszego wynagrodzenia pochodzi z świadczenia pracy, a tylko niewielka kwota została uzyskana w postaci brutto, nie możemy złożyć formularza PIT-37 za 2018. Takie same obostrzenia dotyczą sytuacji, w której prowadzilibyśmy pozarolniczą działalność gospodarczą lub rozliczalibyśmy działy specjalne produkcji rolnej lub wykazalibyśmy straty z lat ubiegłych. Formularz PIT-37 może być złożony wspólnie z małżonkiem, lecz możliwość ta podlega pewnym ograniczeniom. Jeśli oboje małżonków skorzystałoby z druku PIT-37 online, składając zeznanie podatkowe online indywidualnie, ich zeznanie wspólne może być uzupełnione na tym formularzu. Jeśli jedno z małżonków jest przedsiębiorcą, rozliczającym się na PIT-36, wspólne rozliczenie również odbędzie się na tym druku.

 

Dzięki pomocy programu PIT, zeznanie podatkowe online może być prostsze niż sądzisz. Aplikacja ta nie tylko samodzielnie wyliczy i zaokrągli Twój podatek w oparciu o informacje z arkusza PIT-11 2019, lecz również umożliwi błyskawiczne dodanie odpowiednich załączników i przesłanie całości za pomocą jedynie kilku kliknięć. Rozlicz swój PIT-37 za pomocą programu PIT online już dziś!

 

Jak rozliczyć PIT-37 za 2018?  To nic prostszego! Sprawdź nasz krótki film instruktażowy o wypełnianiu deklaracji PIT-37 w roku podatkowym 2019: 

 

Rozlicz PIT za 2018 Programem PIT lub Online już dziś

 

Autor artykułu: Beata Michoń

Loading Comments
Gorące tematy
Kto powinien płacić odszkodowania przyznane przez sąd ofiarom urzędniczych pomyłek?
Wyniki sondażu: sondaż 352 głosów
75%

Urzędnik który popełnił błąd

265 głosów
4%

Skarb Państwa

14 głosów
20%

Po połowie winny urzędnik i Skarb Państwa

69 głosów
1%

Odszkodowania nie powinny być zasądzane w czasie kryzysu

4 głosów
Kalendarz podatnika

Formularze PIT

Formularze PIT do druku

Zainteresuje cię także
Rozliczenie PIT-37 przez studenta. Sprawdź, o czym musisz pamiętać