Jak program PIT może ułatwić wypełnianie deklaracji...
Program PIT za 2018. Jaki program do PIT? Rozlicz PIT z programem do PIT.
Podatnik.Info

Jak program PIT może ułatwić wypełnianie deklaracji podatkowych 2018/2019?

Darmowy program do rozliczania PIT

Windows, MacOS, Linux, iOS oraz Android

Rozlicz PIT online

lub pobierz za darmo

Do takiego stanu przyczyniły się na pewno programy PIT, służące do szybkiego i wygodnego rozliczenia podatku.

  

Program PIT daje ogrom możliwości 

Aplikacje służące do rozliczenia PIT działają na wszystkich najpopularniejszych systemach operacyjnych, coraz częściej można też korzystać ze specjalnych serwisów do rozliczeń. Oferują one zarówno przesłanie deklaracji za pomocą internetu bezpośrednio do Ministerstwa Finansów, jak również wydruk uzupełnionego formularza, który można później zanieść do urzędu skarbowego.

Do najważniejszych zalet, jakie ma program PIT, niewątpliwie należy zaliczyć jego użytkowy charakter. Baza formularzy programu zawiera wszystkie najpopularniejsze warianty PIT, uzupełnione o opis tabel i załączników. Niezwykle przystępny charakter programu PIT sprawia, że bez problemu posługują się nim osoby, które nie mają do czynienia z zagadnieniami fiskalnymi na co dzień. Na dodatek pozwala on uzupełnić deklarację w wybranym przez siebie miejscu i czasie, nawet na chwilę przed ostatecznym terminem jej złożenia.

 

Program PIT wyposażony został również w mechanizmy sprawdzające poprawność aktualnie uzupełnianej deklaracji. Dzięki temu podatnik łatwiej uniknie przeoczeń w postaci błędnie wpisanej cyfry lub przecinka, co może zadecydować o poprawności przesyłanych dokumentów.

 

Rozlicz PIT w oparciu o ubiegłoroczną deklarację podatkową

Na oddzielną wzmiankę z pewnością zasługuje funkcja uzupełniania aktualnej deklaracji podatkowej z wykorzystaniem danych przechowywanych w pamięci aplikacji. Program PIT Pro przenosi część powtarzających się danych automatycznie, minimalizując szansę pomyłki w trakcie wpisywania informacji. Wypełniona w ten sposób deklaracja, po uzupełnieniu o dodatkowe informacje może zostać przesłana do wszystkich urzędów skarbowych w Polsce.

 

Proces składania deklaracji podatkowej przez internet wiąże się również z większym bezpieczeństwem niż w przypadku tradycyjnego nadania za pomocą listu. Cały proces składania PIT-u jest zabezpieczony dzięki nowoczesnym systemom szyfrowania danych. To sprawia, że ryzyko przechwycenia informacji przez osoby niepowołane spada do minimum.

Na dodatek złożenie PIT-u poprzez program nie wymaga żadnego pośrednika, a bezpośrednim odbiorcą złożonej deklaracji są serwery Ministerstwa Finansów.  Błyskawicznie wygenerowane Urzędowe Poświadczenie Odbioru stanowi natychmiastowy dowód wypełnienia formalności po stronie podatnika. Zarówno wypełniona deklaracja, jak i UPO mogą zostać wydrukowane w celu papierowej archiwizacji.

 

Rozliczanie ulg podatkowych poprzez program PIT

Program PIT służy pomocą również przy wpisywaniu informacji dotyczących przysługujących ulg podatkowych. Dzięki niemu można bez trudu uzupełnić dane np. o uldze na internet, prorodzinnej bądź z tytułu darowizn. Podobnie jak w przypadku innych formularzy, klarowny podgląd załącznika PIT-0 umożliwia edycję rubryk związanych z ulgami i odliczeniami.

  

Programy przeznaczone do uzupełniania deklaracji podatkowych coraz silniej wypierają papierowe wnioski i stają się najpopularniejszą metodą rozliczania się z fiskusem. Narzędzia, takie jak Program PIT, pozwalają każdemu zainteresowanemu użytkownikowi na samodzielne złożenie PIT-u, oszczędzając jego czas i pieniądze.

   

Autor artykułu: Specjalista ds. księgowo-finansowych Beata Michoń

Loading Comments
Gorące tematy
Najlepsza faktura to:
Wyniki sondażu: sondaż 145 głosów
35%

tradycyjna

51 głosów
49%

elektroniczna bez podpisu

71 głosów
16%

elektroniczna z podpisem

23 głosów
Kalendarz podatnika

Formularze PIT

Formularze PIT do druku

Zainteresuje cię także
Program do PIT 2018/2019 - jakie cechy powinien posiadać?