Jak oszczędzać na paliwie?
http://sxc.hu/
Flotis.pl

Jak oszczędzać na paliwie?

est sposób aby ograniczyć nakłady na paliwo?

Eko jazda

Z pewnością jest kilka sposobów na ograniczenie wydatków na paliwo. Jednym z nich jest eco driving, w głównej mierze opierający się na stosowaniu ekonomicznych zasad jazdy. Może on zaowocować oszczędnościami od 5 do nawet 30%. Coraz więcej ośrodków szkoleniowych oferuje kursy z ekonomicznej jazdy. Przeszkolenie pracowników w zakresie eco drivingu przyniesie spore oszczędności, zwłaszcza w odniesieniu do liczby firmowych aut. W dalszej perspektywie to nie tylko ulga dla portfela, ale także bezpieczniejsza jazda, a co za tym idzie zmniejszenie ryzyka spowodowania wypadku przez pracownika.

Stacje paliwowe

Jednym z najbardziej znanych rozwiązań, dotyczącym analizy i redukcji kosztów na wydatki związane z paliwem, są również karty paliowe. Umożliwiają one sprawne zarządzanie posiadanym taborem. Oferują je praktycznie wszystkie większe i bardziej znane stacje benzynowe. Jakie są ich plusy? Przede wszystkim firmy posiadające karty flotowe mogą liczyć na atrakcyjne rabaty nie tylko na paliwo, ale równie często na inne usługi i towary. Dodatkową korzyścią jest transakcja w formie bezgotówkowej. Taka forma płatności pozwala na oszczędność czasu i gwarantuje wygodę. Często także zdarza się, że firmy otrzymują odroczony termin płatności, co w wielu sytuacjach ułatwia funkcjonowanie firmy.

Etatowa kontrola

Jedną z metod optymalizacji koszów poniesionych na paliwo jest oddanie do dyspozycji auta firmowego jedynie w godzinach pracy. Wiele firm daje swoim pracownikom do dyspozycji samochód, którym mogą przemieszczać się w ramach wykonywania swoich zadań służbowych tylko w godzinach pracy np. 
9.00 a 17.00. Najczęściej metoda ta jest stosowana, gdy zakres obowiązków pracowników nie wiąże się z częstymi podróżami. W ten sposób można na bieżąco kontrolować zużycie paliwa i dokonywać zmian w organizacji użytkowania.

Monitoring pojazdów

Znaczna część właścicieli firm, w których auta wykorzystywane są codziennie lub posiadają klika pojazdów decyduje się na zamontowanie monitoringu pojazdów. Jak się okazuje nie zawsze jest on skrzętnie ukrywany przed pracownikami i nie zawsze służy tylko i wyłącznie do kontroli pracowników. – Wielu pracodawców decyduje się na zakup monitoringu pojazdu przede wszystkim po to, aby móc dokładnie zoptymalizować trasy jakimi poruszają się kierowcy – mówi Małgorzata Słodownik manager działu handlowego monitoringu pojazdów Flotis.pl. Daje to możliwość racjonalnego doboru tras bądź ich korekty.  – Oszczędzamy w ten sposób nie tylko czas, ale i wydatki poniesione na paliwo maleją – dodaje M. Słodownik. Posiadając monitoring pojazdów właściciel aut zyskuje znaczne ułatwienie w zarządzaniu flotą pojazdów. Wybierając sposób kontroli wydatków należy pamiętać o zdrowym rozsądku. Ważne jest również to, aby metodę rozliczania odpowiednio dopasować do charakteru prowadzonej działalności oraz potrzeb pracowników.

Loading Comments
Gorące tematy
W jaki sposób najczęściej wykonujecie Państwo przelewy?
sondaż 121 głosów
47%

przez telefon

57 głosów
49%

z komputera

59 głosów
1%

w oddziale w banku

1 głosów
3%

na poczcie lub w punktach opłat

4 głosów

GŁOSUJ

Kalendarz podatnika

Formularze PIT

Formularze PIT do druku

Zainteresuje cię także