Jak oszczędzać na paliwie?
http://sxc.hu/
Flotis.pl

Jak oszczędzać na paliwie?

Darmowy program do rozliczania PIT

Windows, MacOS, Linux, iOS oraz Android

Rozlicz PIT online

lub pobierz za darmo

est sposób aby ograniczyć nakłady na paliwo?

Eko jazda

Z pewnością jest kilka sposobów na ograniczenie wydatków na paliwo. Jednym z nich jest eco driving, w głównej mierze opierający się na stosowaniu ekonomicznych zasad jazdy. Może on zaowocować oszczędnościami od 5 do nawet 30%. Coraz więcej ośrodków szkoleniowych oferuje kursy z ekonomicznej jazdy. Przeszkolenie pracowników w zakresie eco drivingu przyniesie spore oszczędności, zwłaszcza w odniesieniu do liczby firmowych aut. W dalszej perspektywie to nie tylko ulga dla portfela, ale także bezpieczniejsza jazda, a co za tym idzie zmniejszenie ryzyka spowodowania wypadku przez pracownika.

Stacje paliwowe

Jednym z najbardziej znanych rozwiązań, dotyczącym analizy i redukcji kosztów na wydatki związane z paliwem, są również karty paliowe. Umożliwiają one sprawne zarządzanie posiadanym taborem. Oferują je praktycznie wszystkie większe i bardziej znane stacje benzynowe. Jakie są ich plusy? Przede wszystkim firmy posiadające karty flotowe mogą liczyć na atrakcyjne rabaty nie tylko na paliwo, ale równie często na inne usługi i towary. Dodatkową korzyścią jest transakcja w formie bezgotówkowej. Taka forma płatności pozwala na oszczędność czasu i gwarantuje wygodę. Często także zdarza się, że firmy otrzymują odroczony termin płatności, co w wielu sytuacjach ułatwia funkcjonowanie firmy.

Etatowa kontrola

Jedną z metod optymalizacji koszów poniesionych na paliwo jest oddanie do dyspozycji auta firmowego jedynie w godzinach pracy. Wiele firm daje swoim pracownikom do dyspozycji samochód, którym mogą przemieszczać się w ramach wykonywania swoich zadań służbowych tylko w godzinach pracy np. 
9.00 a 17.00. Najczęściej metoda ta jest stosowana, gdy zakres obowiązków pracowników nie wiąże się z częstymi podróżami. W ten sposób można na bieżąco kontrolować zużycie paliwa i dokonywać zmian w organizacji użytkowania.

Monitoring pojazdów

Znaczna część właścicieli firm, w których auta wykorzystywane są codziennie lub posiadają klika pojazdów decyduje się na zamontowanie monitoringu pojazdów. Jak się okazuje nie zawsze jest on skrzętnie ukrywany przed pracownikami i nie zawsze służy tylko i wyłącznie do kontroli pracowników. – Wielu pracodawców decyduje się na zakup monitoringu pojazdu przede wszystkim po to, aby móc dokładnie zoptymalizować trasy jakimi poruszają się kierowcy – mówi Małgorzata Słodownik manager działu handlowego monitoringu pojazdów Flotis.pl. Daje to możliwość racjonalnego doboru tras bądź ich korekty.  – Oszczędzamy w ten sposób nie tylko czas, ale i wydatki poniesione na paliwo maleją – dodaje M. Słodownik. Posiadając monitoring pojazdów właściciel aut zyskuje znaczne ułatwienie w zarządzaniu flotą pojazdów. Wybierając sposób kontroli wydatków należy pamiętać o zdrowym rozsądku. Ważne jest również to, aby metodę rozliczania odpowiednio dopasować do charakteru prowadzonej działalności oraz potrzeb pracowników.

Loading Comments
Gorące tematy
Czy przez 500+ kobiety świadomie rezygnują z pracy?
Wyniki sondażu: sondaż 176 głosów
50%

Tak

88 głosów
15%

Nie

27 głosów
1%

Nie mam zdania

1 głosów
34%

To wina pracodawców, bo za mało im płacili

60 głosów
Kalendarz podatnika

Formularze PIT

Formularze PIT do druku

Zainteresuje cię także
Jak zminimalizować horrendalnie wysokie wydatki na paliwo?