Jak odliczyć wydatki na internet za 2013 rok?
http://sxc.hu/
Podatnik.info

Jak odliczyć wydatki na internet za 2013 rok?

Kto jeszcze może skorzystać z ulgi internetowej?

Od 1 stycznia 2013 r. wydatki na internet od dochodu w maksymalnej kwocie 760 zł można odliczyć wyłącznie w dwóch kolejno po sobie następujących latach podatkowych, jeśli podatnik wcześniej nie korzystał z tej ulgi. Oznacza to, że jeżeli po raz pierwszy skorzystaliśmy z tego rodzaju preferencji rozliczając PIT za 2012 r., to możemy tej samej czynności dokonać ostatni raz w tegorocznym zeznaniu podatkowym.

Natomiast podatnikom, którzy pierwszy raz odliczą wydatki z tytułu użytkowania sieci w ubiegłym roku rozliczając PIT w 2014 r., to samo prawo będzie jeszcze przysługiwać w przyszłorocznej deklaracji podatkowej (składanej w urzędzie w 2015 r.). Następnie ulga internetowa zostanie całkowicie zlikwidowana.

Przypomnijmy, że tak jak dotychczas z ulgi mogą skorzystać osoby rozliczające się według skali podatkowej (PIT-36 i PIT-37) oraz ryczałtu (PIT-28). Do powyższych zeznań należy dołączyć załącznik PIT/O. Wszystkie wydatki muszą być udokumentowane, np. fakturami VAT, rachunkami, dowodami wpłat lub przelewami bankowymi. Powinny one zawierać następujące dane:

  • informacje identyfikujące podatnika (m. in. imię, nazwisko, adres zamieszkania),
  • informacje identyfikujące dostawcę usług internetowych,
  • rodzaj usługi,
  • kwotę zapłaty.

Odlicz wydatki na internet za pomocą całkowicie darmowego programu PIT pro 2013

Łatwo i szybko zeznanie roczne można wypełnić używając programu PIT pro 2013 od Podatnik.info. Pomoże on nam zarówno zminimalizować ryzyko popełnienia błędów rachunkowych, jak i znacznie przyspieszyć czas oczekiwania zwrotu należnej nam kwoty ze strony urzędu skarbowego.

Dlatego nie czekaj i już dziś w prosty sposób rozlicz się darmowym programem PIT pro 2013. Dołącz do grona 4 000 000 zadowolonych Polaków i prześlij PIT do urzędu pobierając program PIT lub wypełniając PIT online.

Dzięki temu zyskujesz:

  • Darmowy program za 0 zł
  • Wysyłkę PIT przez internet (e-deklaracje)
  • Gwarancję bezpieczeństwa za pomocą technologii SSL Certum
  • Szybki zwrot nadpłaty podatku
  • Wszystkie aktualne druki PIT 2013/2014 wraz załącznikami
  • Dostęp do PIT 365 dni w roku z dowolnego miejsca i urządzenia (Chmura PIT)


Pamiętaj! Korzystając z programu PIT pro 2013 otrzymujesz nieograniczony dostęp do swoich deklaracji z możliwością intuicyjnego i szybkiego rozliczenia w zaledwie 5 minut. W każdym momencie możesz wydrukować swój PIT lub wysłać online do urzędu skarbowego bez kolejek. Skorzystaj z doświadczenia ekspertów i rozlicz swój PIT programem PIT pro 2013.

Jak obliczyć wysokość ulgi internetowej?

Należy pamiętać, że wydatki na internet w ramach ulgi można odliczyć w maksymalnej kwocie 760 zł.

Przykład

W 2013 r. podatnik korzystał z internetu zarówno w kawiarence internetowej, jak i we własnym domu. Za użytkowanie sieci w kawiarence internetowej posiada rachunki na kwotę 350 zł, a za internet w domu otrzymał od operatora usług e-faktury VAT na kwotę 500 zł (350 zł + 500 zł = 850 zł). Tak więc w ramach ulgi może odliczyć maksymalną kwotę 760 zł.

Natomiast „nadwyżka” w wysokości 90 zł nie podlega odliczeniu, także w kolejnych latach. Zgodnie z ustawą kwota przysługującego odliczenia w części, w jakiej nie znalazła pokrycia w dochodach (przychodach) danego roku podatkowego nie podlega uwzględnieniu w kolejnych latach.


Podatnik.info 

Loading Comments
Gorące tematy
W jaki sposób rozliczasz się z fiskusem?
Wyniki sondażu: sondaż 276 głosów
72%

używam programu do PITów

198 głosów
22%

samodzielnie

62 głosów
2%

z pomocą rodziny lub znajomych

6 głosów
4%

zlecam to księgowemu lub doradcy podatkowemu

10 głosów
Kalendarz podatnika

Formularze PIT

Formularze PIT do druku

Zainteresuje cię także