Jak odliczyć wydatki na internet za 2013 rok?
http://sxc.hu/
Podatnik.info

Jak odliczyć wydatki na internet za 2013 rok?

Darmowy program do rozliczania PIT

Windows, MacOS, Linux, iOS oraz Android

Rozlicz PIT online

lub pobierz za darmo

Kto jeszcze może skorzystać z ulgi internetowej?

Od 1 stycznia 2013 r. wydatki na internet od dochodu w maksymalnej kwocie 760 zł można odliczyć wyłącznie w dwóch kolejno po sobie następujących latach podatkowych, jeśli podatnik wcześniej nie korzystał z tej ulgi. Oznacza to, że jeżeli po raz pierwszy skorzystaliśmy z tego rodzaju preferencji rozliczając PIT za 2012 r., to możemy tej samej czynności dokonać ostatni raz w tegorocznym zeznaniu podatkowym.

Natomiast podatnikom, którzy pierwszy raz odliczą wydatki z tytułu użytkowania sieci w ubiegłym roku rozliczając PIT w 2014 r., to samo prawo będzie jeszcze przysługiwać w przyszłorocznej deklaracji podatkowej (składanej w urzędzie w 2015 r.). Następnie ulga internetowa zostanie całkowicie zlikwidowana.

Przypomnijmy, że tak jak dotychczas z ulgi mogą skorzystać osoby rozliczające się według skali podatkowej (PIT-36 i PIT-37) oraz ryczałtu (PIT-28). Do powyższych zeznań należy dołączyć załącznik PIT/O. Wszystkie wydatki muszą być udokumentowane, np. fakturami VAT, rachunkami, dowodami wpłat lub przelewami bankowymi. Powinny one zawierać następujące dane:

  • informacje identyfikujące podatnika (m. in. imię, nazwisko, adres zamieszkania),
  • informacje identyfikujące dostawcę usług internetowych,
  • rodzaj usługi,
  • kwotę zapłaty.

Odlicz wydatki na internet za pomocą całkowicie darmowego programu PIT pro 2013

Łatwo i szybko zeznanie roczne można wypełnić używając programu PIT pro 2013 od Podatnik.info. Pomoże on nam zarówno zminimalizować ryzyko popełnienia błędów rachunkowych, jak i znacznie przyspieszyć czas oczekiwania zwrotu należnej nam kwoty ze strony urzędu skarbowego.

Dlatego nie czekaj i już dziś w prosty sposób rozlicz się darmowym programem PIT pro 2013. Dołącz do grona 4 000 000 zadowolonych Polaków i prześlij PIT do urzędu pobierając program PIT lub wypełniając PIT online.

Dzięki temu zyskujesz:

  • Darmowy program za 0 zł
  • Wysyłkę PIT przez internet (e-deklaracje)
  • Gwarancję bezpieczeństwa za pomocą technologii SSL Certum
  • Szybki zwrot nadpłaty podatku
  • Wszystkie aktualne druki PIT 2013/2014 wraz załącznikami
  • Dostęp do PIT 365 dni w roku z dowolnego miejsca i urządzenia (Chmura PIT)


Pamiętaj! Korzystając z programu PIT pro 2013 otrzymujesz nieograniczony dostęp do swoich deklaracji z możliwością intuicyjnego i szybkiego rozliczenia w zaledwie 5 minut. W każdym momencie możesz wydrukować swój PIT lub wysłać online do urzędu skarbowego bez kolejek. Skorzystaj z doświadczenia ekspertów i rozlicz swój PIT programem PIT pro 2013.

Jak obliczyć wysokość ulgi internetowej?

Należy pamiętać, że wydatki na internet w ramach ulgi można odliczyć w maksymalnej kwocie 760 zł.

Przykład

W 2013 r. podatnik korzystał z internetu zarówno w kawiarence internetowej, jak i we własnym domu. Za użytkowanie sieci w kawiarence internetowej posiada rachunki na kwotę 350 zł, a za internet w domu otrzymał od operatora usług e-faktury VAT na kwotę 500 zł (350 zł + 500 zł = 850 zł). Tak więc w ramach ulgi może odliczyć maksymalną kwotę 760 zł.

Natomiast „nadwyżka” w wysokości 90 zł nie podlega odliczeniu, także w kolejnych latach. Zgodnie z ustawą kwota przysługującego odliczenia w części, w jakiej nie znalazła pokrycia w dochodach (przychodach) danego roku podatkowego nie podlega uwzględnieniu w kolejnych latach.


Podatnik.info 

Loading Comments
Gorące tematy
Jaka jest najkorzystniejsza forma opodatkowania?
Wyniki sondażu: sondaż 2 głosów
50%

skala podatkowa

1 głosów
0%

podatek liniowy

0 głosów
50%

ryczałt

1 głosów
0%

karta podatkowa

0 głosów
Kalendarz podatnika

Formularze PIT

Formularze PIT do druku

Zainteresuje cię także
Jak małżonkowie mogą odliczyć ulgę internetową w podwójnej wysokości?