Jak małżonkowie mogą odliczyć ulgę internetową w...
http://sxc.hu/
Podatnik.info

Jak małżonkowie mogą odliczyć ulgę internetową w podwójnej wysokości?

Przypomnijmy, że aktualnie wydatki na internet można wyłącznie odliczyć w dwóch kolejno po sobie następujących latach, jeżeli wcześniej nie korzystaliśmy z tego rodzaju ulgi. Oznacza to, że podatnik, który po raz pierwszy skorzystał z ulgi rozliczając PIT za 2012 r., może uczynić to ponownie w zeznaniu za 2013 r. Natomiast osoba odliczająca po raz pierwszy wydatki na użytkowanie internetu w rozliczeniu za 2013 r., będzie mogła skorzystać z tego przywileju jeszcze raz składając deklarację podatkową za 2014 r. (zostanie złożona w urzędzie w 2015 r.). Następnie ulga internetowa całkowicie zniknie z polskiego systemu podatkowego.

Należy pamiętać, że podatnicy nie spełniający powyższych kryteriów nie mogą skorzystać z ulgi.

Przykład

Podatnik co roku korzystał z ulgi internetowej od początku jej obowiązywania, czyli od rozliczenia podatku za 2005 r. W 2013 r. znowu poniósł wydatki z tytułu użytkowania Internetu i chciałby je uwzględnić w rocznym PIT. Nie może jednak tego zrobić, ponieważ w jego sytuacji nie jest spełniony warunek dotyczący korzystania z ulgi wyłącznie w kolejno po sobie następujących dwóch latach podatkowych.

Zadbaj o odpowiednie udokumentowanie wydatków na internet

Ulgę mogą odliczyć w maksymalnej wysokości 760 zł osoby rozliczające się skalą podatkową (PIT-36 i PIT-37) oraz ryczałtem (PIT-28). Dodatkowo do powyższych zeznań trzeba dołączyć formularz PIT/O. Jeżeli podatnik płaci za sieć wspólnie z osobą zamieszkującą razem z nim (np. małżonkiem, dzieckiem, rodzicem) i potwierdzają to dokumenty stwierdzające poniesienie wydatków (wystawione na imię i nazwisko osób opłacających internet), to każdej z nich przysługuje prawo do ulgi internetowej w ramach oddzielnego limitu.

Przykład

W 2013 r. małżonkowie otrzymali od operatora telefonii komórkowej faktury VAT wystawione na imiona i nazwiska obojga na kwotę 5000 zł, z czego 1800 zł za internet. Limit ulgi wynosi 760 zł dla każdego podatnika. Oznacza to, że zarówno mąż, jak i żona może odliczyć maksymalnie taką właśnie kwotę.

Łatwo i szybko można odliczyć ulgę internetową za pomocą całkowicie darmowego programu PIT pro 2013 od Podatnik.info. Dzięki temu podatnik minimalizuje ryzyko popełnienia błędów rachunkowych oraz znacznie zwiększa swoje szanse na przyspieszenie czasu oczekiwania na przekazanie przysługującej mu kwoty przez urząd skarbowy.

Dlatego nie zwlekaj i w prosty sposób rozlicz się już dziś darmowym programem PIT pro 2013. Dołącz do grona 4 000 000 zadowolonych Polaków i prześlij PIT do urzędu pobierając program PIT lub wypełniając PIT online.

Dzięki temu zyskujesz:

  • Darmowy program za 0 zł
  • Wysyłkę PIT przez internet (e-deklaracje)
  • Gwarancję bezpieczeństwa za pomocą technologii SSL Certum
  • Szybki zwrot nadpłaty podatku
  • Wszystkie aktualne druki PIT 2013/2014 wraz załącznikami
  • Dostęp do PIT 365 dni w roku z dowolnego miejsca i urządzenia (Chmura PIT)


Pamiętaj! Korzystając z programu PIT pro 2013 otrzymujesz nieograniczony dostęp do swoich deklaracji z możliwością intuicyjnego i szybkiego rozliczenia w zaledwie 5 minut. W każdym momencie możesz wydrukować swój PIT lub wysłać online do urzędu skarbowego bez kolejek. Skorzystaj z doświadczenia ekspertów i rozlicz swój PIT programem PIT pro 2013.


Podatnik.info 

Loading Comments
Gorące tematy
Najwygodniejszy sposób złożenia PIT-u to?
Wyniki sondażu: sondaż 1007 głosów
78%

elektroniczny

790 głosów
18%

osobiście w urzędzie skarbowym

180 głosów
4%

za pośrednictwem poczty

37 głosów
Kalendarz podatnika

Formularze PIT

Formularze PIT do druku

Zainteresuje cię także